Adsense varanje - jadranka-kosor.com

Da, nemoj se ljutit, izjavio si (po meni) totalnu glupost a usput si uvrijedio neke koji se trgaju da sloze sajtove koji funkcioniraju vec godinama da bi eventualno zaradjivali online.

Nemoj se ljutit Zyex :slight_smile:

[SIZE=“4”]Vraaaa ti seeee![/size]

e to me najvise i boli … ja se trgam svaki dan sa svoje sajtovve sto bolje izreklamiram da nesto zaradim … evo i uspio sam nesto vise od 3000kn iskreno … ali sve opet ulozio u razvoj stranica … imam posao nije toliko bitno za novac ali svakako bi voli zaraditi preko interneta POSTENO … mucim se svaki dan po 11 sati na dan SVAKI DAN da nesto napravim

evo ovo mi je javio clan @vozim pa sam morao doci komentirati …

inace iskreno ekipa je ok svi pomazu koliko znaju svi mi se cine iskreni ali vlada ta neka ljubomora i to me najvi se smeta … neb sada izdvajao neke clanove koji su mi dobri a koji su mi losi nebi djelio tako ljude …

evo zasada toliko od mene

Postoji zdrava ljubomora i bolesna ljubomora.

Zdrava ljubomora je koja te potiče na pozitivnu akciju.
Npr. neki član kaže da zaradi xxxx kuna i tebe to potakne da radiš više i kvalitetnije.

Bolesna ljubomora je ta koja potiče negativnu akciju.
Npr. nekontrolirano pljuvanje i omalovažavanje* lika i djela osobe na koju smo ljubomorni.

*Da smo u fizičkom svijetu, bušenje guma, razbijanje stakla ili neki drugi oblik fizičkog obračuna također je IN.

Međutim, ovdje ima dosta starih iskusnjara čije postove treba pročitati vrlo pažljivo jer možda na prvo čitanje se ne uhvati nit i brzopletim odgovorom se može napraviti njesra.

Sad tek vidim zakaj Zyex odlazi…

Prvo da napišem, nije mi jasno kojim razlogom je Zyex digao ovu temu, očito problem leži negdje drugdje!

Podržavam ga kad napiše da na ovom forumu ima ljubomornih ljudi, jer sam se u to i sam uvjerio, i uvjeravam se iz dana u dan (nisu ljubomorni na mene, jer nemaju za šta, jer ja skoro niš ne zarađujem na netu, ali su ljubomorni na neke koji od toga žive).

No ne podržavam ga kada napiše da 99% članova vara s Adsensom, jer to sigurno nije točno! Ne znam temelju čega je to zaključio, i volio bih to znat. Priznajem, kada sam prije imao Adsens na jednoj stranici, povremeno sam zamolio jednog frenda da klikne, i time možda zaradio par $, ali toga kod mene više nema!

Samo da nepomenem da sam nedavno počeo koristit Adwords, i kada vidim kakih sve stranica ima, kao šta je ta jadranka-kosor.com bila (ne znam jel i sad, niti me zanima), dođe mi da prekinem korištenjem Adwordsa. Kada se gleda varanje na nečemu, treba pogledat obje strane. Inače, preko Adwordsa je promovirana jedna manja firma, koja je tek počela s radom, i svaka kuna je bitna. Kada vidim da mi novce odnosi ovako nešto kao na jadranka-kosor.com, ne znam kaj da napravim. Ljudi, tu firmu koju sam oglašavao, donosi kruh u moju obitelj, i kada mi stranice poput te odnose to, nije baš svejedno!

Joj kakva ljubomora vas spopada? Zasto bi netko od nas bio ljubomoran na vas?

Ja dam ruku u vatru ak itko od vas od adsense-a i slicnih programa zaradi moju ili na primjer Sljakerovu mjesecnu placu. Znam jer sam i ja pocinjao kao i vi. Znam jer sam formirao cijene PPC oglasa nekih mreža koje trenutno (a i prije su ) rasturaju nasim trzistem.

Sime je legenda. Covjek nije neki veliki strucnjak za SEO ni za marketing, ali se nikad nije ni pravio da je popio svu pamet ovog svijeta, i bio je pametan, slusao sta mu pricamo i sad je sam svoj gazda i sa svojim sajtovima vadi malo vece pare od prosjecnog hrvata.

Nitko od vas ne ocekuje da budete sveznajuci, jedonstavno pustite teme koje nisu vas fah na miru. Meni recimo ne pada na pamet mjesat se u rasprave o php-u, zato sto nisam programer. Vi niste marketingasi, pustite te teme na miru. Vrlo prijateljski savjet, jednostavno radite od sebe manje pametne ljude nego sto jeste.

Što ste svi zapeli za tu zaradu preko weba?
Tko želi pošteno živjeti od svog rada, nek si nađe stalan posao s pristojnom i redovitom plaćom, ili ako je sposoban, nek pokrene svoj posao.
Web neka bude samo hobi, a onaj sitniš od AdSensa neka bude samo “malo, ali čovjeka veseli”. A i kad svaki mjesec ženi pokažeš ček, malo rijeđe prigovara “Opet si se zawebao!” :smiley:

Evo, pišem ovo poslije w00ta.
On na svom blogu uopće nema AdSense reklame! Zarada od AdSensa na blogu mu je 0 dolara i isto toliko kuna, pa opet ne umire od gladi. Živi dokaz da se može pristojno živjeti i bez AdSensa. (A i kad mu jednog dana žena kaže “Koji ■■■■■ stalno visiš na tom webu!” uvijek može reći “To mi je posao.” :slight_smile: )
Ako netko otkrije da je u tom svom web hobiju dovoljno uspješan da ostvaruje i dobru zaradu, poput Šime, good for him. Čestitam :bljesak: Tek tada može razmišljati o tome da mu hobi postane fulltime job.
■■■■ ga, danas svatko čim prvi put pokrene Wordpress planira kako će živjeti od AdSensa i sa 30 godina otići u mirovinu na svoj privatni otok u Karibima.

Koga zanima samo brza lova, neka si nabavi pištolj i ode opljačkati neku kladionicu. Puno je unosnije od varanja na AdSensu. Google ima dovoljno novca da si može priuštiti pametne ljude koji će razotkriti i najlukavije varalice. Na AdSensu možeš ukrasti najviše par dolara mjesečno bez da te uhvate. A za par dolara mjesečno se ne isplati riskirati da dobiješ ban i izgubiš mogućnost puno veće poštene zarade.

To “za par dolara mjesečno se ne isplati riskirati da dobiješ ban i izgubiš mogućnost puno veće poštene zarade”, a i ono što mrcina piše “Ljudi, tu firmu koju sam oglašavao, donosi kruh u moju obitelj” su razlozi zašto ne spadam u onih 99%, kako Zyex kaže, koji varaju na AdSensu niti sam ikada pomišljao na to.
Da, stvarno sam nevinašce :andjelko:

@ w00t

Ma dobro, ljubomora je kriva riječ. Samo sam htio reć, da ima (i to mi niko ovdje ne može reć da nema, kada sam sve vidio svojim očima :smiley: ) ljudi na ovom forumu koji jednostavno kad vide da neko u danu kao Šime zaradi (iako to nisu milioni) od adsensa, da kad neko uspije sa stranicom kao krasuljci (ili kako više) s croportalom, da mu je krivo što to on nije, i onda omalovažava njegov rad, stranice itd. Samo sam to htio reć.

U cijelu raspravu sam se uvukao samo zbog toga što je Zyex napisao da skoro svi odavdje varamo s adsensom, u šta ne vjerujem.

Hvala vam na ljepim rječima al iskreno volio bih da se nije spominjalo moje ime u ovoj temi, nadam se da i neće više …

OK neću više, obećajem :slight_smile:
Želio sam uzeti konkretne primjere da ne ispadne da lupetam bezveze.

Želim reći da, ako netko želi živjeti od weba, može:

a) zaposliti se u nekoj firmi koja se “bavi webom” kao programer, dizajner ili što mu već odgovara, na isti način kao što se može zaposliti kao tokar ili računovođa.

b) otvoriti web studio ili marketinšku agenciju, na isti način kao što bi otvorio kafić ili tvornicu traktora

Na opciju da se napravi nekakva web stranica i živi od AdSensa treba zaboraviti. Rijetkima uspije postići dobru zaradu, a ni oni nisu sigurni koliko će im to trajati.

A oni koji ne misle živjeti od weba na načine navedene pod a) i b), neka na to gledaju kao na hobi, zanimaciju, zabavu.
Ako se pritom nešto zaradi - super. Ako ne - nikom ništa.

BTW možda stvarno lupetam bezveze. Možda zaista 99% webmastera uspješno vara na AdSensu, ali se neće time javno hvaliti.

Zajebem se i krenem par ovih rezurektovanih tema citati od pocetka.
Posle provalim od kada su.
Uh.
Mada ima sve smisla ali opet scary shit.

Da nije ona od neki dan sto je na forumu trazila Adsense hahahah
Ove bih lincovao, gdje se uopste ovo moze prijavljivati, redovan cu u tome biti. Ovakvi slonovi me najvise iritiraju.

  1. Pri dnu stranice …

1 Like