AdSense: Western Union račun zatvoren? Kako do novca?

Najbrže do novca možeš doći ako staviš da ti uplate idu na račun u banci.

Inače, kako neki ovdje kažu da je western obustavljen za plaćanje prije više od dvije godine, to je samo djelomično točno, naime, možda se nije moglo nakon toga više odabirati western kao način plaćanja, ali ja sam uredno dobivao preko westerna novce skroz do ove godine i ukidanja kune, kada mi je google poslao obavijest da je uplata vraćena jer nije više moguće slati preko westerna, pa sam bio prisiljen odabrati kao način plaćanja uplatu na bankovni račun.

1 Like

Ček je na putu, pa vidjet čemo kada stigne, ako stigne :slightly_smiling_face:

1 Like

A ček ćeš unovčiti gdje? Na HPB? Prvo moraš tamo otvoriti račun. A tek nakon toga slijedi igranka, jer kažu ovako:

Inkaso inozemnog čeka u valuti EUR, preko 150 EUR
Prihvaćaju se inozemni čekovi u valuti EUR njemačkih banaka, dok je za inozemne čekove u valuti EUR, izdane od strane ostalih banaka unutar EU potrebna dodatna provjera prije zaprimanja istih na inkaso.
Inozemni čekovi u brojkama
Polog inozemnog čeka u valuti EUR – min iznos čeka 30 EUR, a max 150 EUR
Polog inozemnog čeka u valuti USD – min iznos čeka 100 USD, a max 5.000 USD

Znači ako imaš preko 150 eura zaboravi da ćeš ga moći unovčiti.

drmrgood Verovatno će morati čekati evo šta kaže google adsense o tome:

izdvojeni citat Postoje dva glavna razloga zašto ček možda nije moguće unovčiti:

  • Ček je istekao. Ovisno o vašoj zemlji, AdSense čekovi važeći su 6 – 12 mjeseci od datuma izdavanja. Ako ne unovčite ček u tom roku, iznos zarade vraća se na vaš račun, a plaćanja se zadržavaju. Ako su vaša plaćanja zadržana, slijedite upute navedene pri dnu ove stranice: Primanje plaćanja čekom
1 Like

Ha ništa, onda čemo čekati 60 dana i nakon toga kliknuti Ponovno slanje uplate.

I opet ćeš dobiti ček? I šta onda?

Ne neće. Ako naravno, zameni način isplate i postavi wire transfer to jest, uplata na njegov (na njega da glasi) bankovni devizni račun.

I ja sam nekim čudom dosad svaki mjesec primao Western Unionom. Od ovog mjeseca - closed.

Samo nemoj prelaziti na isplatu čekom. Evo ja ušao u sedmi tjedan čekajući da stigne :unamused:

Ako si iz HR ček možeš unovčiti samo u HPB a zo to trebaš ispuniti određene uvjete, pisao sam gore.

Upravo dobio mail: Payment didn’t go through, a na Western Unionu pise The account is closed

Dakle ostaje mi jedino isplata na bankovni racun kojeg naravno nadgleda Porezna sluzba.
Zna li tko koliko poreza cu morati platiti na glemih 80 eura zarade?

Ovaj iz Pakistana navodno moze: How To Connect Payoneer Account With Adsense | Zimi Studio Official - YouTube

a ima i jos clanaka poput ovoga: How to Withdraw Money from AdSense - Wise

tek sad vidim ovo: “Bank account must be located in Croatia and in Euro currency.”

Ne znam bi li nesto ovako funkcioniralo: https://intoguide.com/how-to-link-google-adsense-to-payoneer

Ne bi. Probao sam sve te savjete.

Zar ne moze na visa karticu uplata?

Evo prošlo je tih famoznih 60 dana od izdavanja čeka, čekam onu neku ikonu u AdSensu da mogu participirati za ponovno slanje na račun, međutim za sada nema ništa…
Ček je odavno stigao, nisam se zamarao time da ga unovčim…

1 Like

Evo ja pričam kako ga nema a on iskoči… :upside_down_face:
Sada ćemo stisnuti pa ćemo vidjeti…

1 Like

Kako je ispalo na kraju ? Živo me interesuje!:slightly_smiling_face:

Kako će ispasti na kraju, ne znam. :neutral_face:
Evo kao što vidiš šaljem upit na Google AdSense zajednicu možda mi netko odgovori…
Prošlo je 5 dana, nigdje ničega, niti da su mi rekli hvala budalo:laughing:

1 Like

Zaista kod tebe je baš neka zbunjujuća situacija :crazy_face: s tim dobijanjem love s adsenea.Inač sam po sebi adsene nalozi (računi) imaju problema unazad mesecima, jer zabaguju kada je reč o analitici tj, podacima.Pa…možda je i kod tebe zabagovalo (ovako naćoravo govorim)

Nadam se da će ti neko dati adekvatan odgovor. I da neće samo ko što znaju da rade proslede par linkova u postu .Obično to budu banalni odgovori tipa pogledajte naša upustva u help-u itd.

1 Like