AdSense: Western Union račun zatvoren? Kako do novca?

Ništa meni više nije jasno, stigao odgovor…
"Adsense ne može plaćati debitnim karticama.
Morate koristiti odgovarajuću banku. Vjerojatno bankovna doznaka – pokazat će na vašem računu koju metodu koristiti."

https://support.google.com/adsense/thread/213427022/resend-payment-problem

Ti bi trebao otići u banku (sad ne znam koja u HR banka podržava dobijanje novca s adsensea) i zatražiti da ti prvo izrade debitnu karticu (obično kažu karticu za plaćanje preko interneta) da možeš s njom podizati novac koji dobiješ.

Uz to u toj nekoj tamo banci tražiš im da ti izdaju papir za “instrukcije za WIRE transfer novca” to jest, “IBAN Instruction” papir ,To je papir sa podacima posredničke banke, SWIFT CODE, ime i sedište tvoje banke, i broj tvog deviznog računa (IBAN) broj koji kasnije unosiš u adsense podatke

Ali me čudi ako nije kartica u redu i podaci koje sam uneo, ne bi li trebala biti tamo u postavkama plaćanja barem obavjest o neuspjeloj uplati ako su već pokušali uplatiti taj novac? :thinking:
Kad sam išao čitati što mi je onaj poslao, tamo se spominje nekih 15 radnih dana nečega…
Ništa, pričekati ću još dok se nakupi malo novaca do sljedećeg mjeseca, skratiti onaj iznos za isplatu i probati podići do sada zarađeno mimo onog čeka, tu bi mi onda trebalo biti jasno valja li kartica ili ne…

1 Like

Rekao sam vam vec da ne moze debitna. Moze jedino na racun koji je otvoren u nekoj banci u HR

2 Likeova

Da upravo tako kako kaže @drmrgood wire transfer !A debitna služi za podizanje novca s računa.

1 Like

Ha ništa onda, ići ćemo do banke da utvrdimo činjenice…
Makar kad spomeneš Google i AdSense negdje svi zbunjeno kolutaju očima od Fine, porezne do banke…

A šta misliš dali bi funkcionirala VISA preko koje imam PayPal i primam na njega uplate izvana?

Tebi u banci moraju dati “IBAN Instruction” papir sa kojim ćeš posle kad ti daju da popunjavaš podatke u google adsense. Tek kad ispuniš te podatke onda će ti se novac prebaciti na bankovni račun to jest na deviznu karticu koju imaš (karticu koja je vezana za taj IBAN papir)

1 Like

I koliko je provizija na tu uslugu?

Provizija zavisi od banaka , kod svake banke je različita. Na primer meni uzimaju na LORO doznaci (banka intesa Srbija, NS) 2.56€ na transkaciji)

Kad smo vec kod Adsensa, zna li netko šta ovo znači? Greška?

Verovatno je neko, uzeo tvoj adsense kod sa sajta, te ga stavio na svoj sajt. Taj neko ne može da zaradi od tvojih oglasa to je sigurno

A kako netko može uzeti moj kod?

Imam dva sa adsensom, imala sam tri, al treci nisam htjela ni produzit, tako da sam njega izbrisala iz liste cim je domena istekla. I to je bilo prije skoro godinu. Danas mi dosla ova obavijest.

Često kada netko radi automatizirani site, pa uzme (kopira) sadržaj sa drugih (tvog) lokacija, pokupi i AdSense kod. Na njegovom sajtu se pojavljuje tvoj AdSense ali sa njega ne ide zarada jer nema taj txt file koji treba biti na domeni da bi sve radilo kako treba.

Edit: isto se odnosi i na dodavanje web mjesta u tvoj AdSense račun. Nema štete za tebe, jednostavno je netko uzeo kod koji daje oglase ali oni neće donijeti novce ni njemu ni tebi. Na to ne možeš utjecati (na uzimanje koda), zato i postoji opcija dodavanja web mjesta i review svakog web mjesta koje se dodaje

2 Likeova

Izgleda da je do mene. Prestalo mi pokazivati ads.txt na drugom, a ne znam zašto. U pluginu stoji sve isto, a l kad kliknem d aprovjerim ads.txt nema nista


adddsstxt

1 Like

Nisam nikada sa plugin dodavao .txt, možda neki update pa zeznuo nešto. Taj file dodaš u root sajta i provjerio dali je dostupan kroz browser navigaciju

1 Like

Dodala sam tako, a plugin za txt sam izbrisala. Taman je pocelo jucer kad sam deinstalirala onaj litespeed cache

Bio ja danas u banci, kažu to je to, na taj račun možeš primati novac izvana jer je to kao multivalutni tekući račun. Dobio onaj papir sa detaljima IBANA, to sam sve ponovno upisao u google adsense, ali koliko se meni čini to je isto ono što sam i ranije upisivao jer je to ista kartica… :thinking:
Ne znam samo koliko im treba da taj ček postane nevažeći nakon moje potvrde o ponovnom slanju uplate…

Imaš objašnjenje pri kraju stranice