Agencija za elektroničke medije: U Hrvatskoj 300 internetskih portala

http://www.seebiz.eu/hr/techno-_-it/agencija-za-elektronicke-medije-u-hrvatskoj-300-internetskih-portala,99388.html

“u Hrvatskoj je prijavljeno oko 300 internetskih portala. Ima ih dakako, još više, ali su se propustili prijaviti, za što je propisana kazna i do 100 tisuća kuna”

Što spada pod ‘portal’?

Moje laičko mišljenje je da su to svi sajtovi koji su dobili ISBN broj od NSK i imaju Impressum stranicu gdje se može vidjeti tko je odgovoran za uređivanje stranice.

…jer je između ostaloga svaki od tih portala dužan 0,5 posto prihoda izdvajati za rad agencije

Eto, pocelo je. Cifra nije neka, al prvo pa musko - nema “bravo i fala na razvoju internet prostora u ovom đumezu od države, pa eto vama 0.5% bonus” nego “dajmi!”.

Ovo ce vidim bit jedna uber korisna i pametna agencija a la ZAMP.

Mnoge firme žive od svojih portala. Ovo im dođe kao harač.

postoje li ovakvi zakoni i u drugim drzavama ili se mi opet pravimo pametni?

ISBN imaju knjige, mrežne publikacije imaju ISSN.

Što se mene tiče, ako treba, vrlo rado ću se odreći svog ISSN broja.
Ako se ne varam, dovoljno je promijeniti naziv “mrežne/elektroničke publikacije” da se izgubi pravo na ISSN.

Baš i mene zanima ovo pitanje, što spada pod ‘portal’?
Naime, ako imam eng site što onda?

[quote=“Borg”]Baš i mene zanima ovo pitanje, što spada pod ‘portal’?
Naime, ako imam eng site što onda?[/quote]

Takoder em zanima što je sa stranicama koje su na nekom drugom jeziku i ciji su posjetitelji iz druge zemlje.

Zatim, vec popularni pitanje, sto je to portal.

I na kraju, sto su to prihodi portala? Prihodi od oglasavanja? Sto ako ga koristim samo za promociju svoje vlastite tvrtke?

Sad mi je sve, jasno, ovo je covjek koji predsjeda agencijom - Zdenko Ljevak:

Super nam je država.

Teško mi je vjerovati da je to tako. Pa ako portalom upravlja neka firma onda ona plaća poreze i i ostala davanja državi i raznim komorama, gradovima kao i svaka druga.

Portali iza kojih ne stoji firma ionako ne mogu fakturirati usluge.

Zanima me i kako će tretirati portale koji su hostani vani (a čak su možda i na hrvatskom).

Sve u svemu, ako je to istina, netko opet uvodi kaos.

hah! mogao sam i misliti…

Prije su se zvali “Ured za istraživanje ruda i gubljenje vremena” sad, pošto je E-Hrvatska IN preimenovali su ih u “Agencija za elektroničke medije”.

u članku piše:

portali su urednički oblikovane internetske stranice koje sadrže inačice tiska i informacije iz medija, a dostupni su široj javnosti neovisno o opsegu

[quote=“w00t”]Takoder em zanima što je sa stranicama koje su na nekom drugom jeziku i ciji su posjetitelji iz druge zemlje.

[/quote]

pa kako će oni znati za tu stranicu?

Kako ce znati za bilo koju i ako je na Hrvatskom?

Imam taktiku kako ih blokirati. Ako je netko voljan probati ideju, neka javi. :smiley:

Saznat range IP-a koji imaju u agenciji i redirektat ih na neki drugi sajt? :smiley: