Agencija za elektroničke medije: U Hrvatskoj 300 internetskih portala

A to onda prijvaljuju veliki portali sa vijestima valjda.

A šta da moraju svi? Pa to se lako može riješit, npr. vlasnik domene se promijeni, stavim prijatelja iz Austrije :smiley: a hosting je u Houstonu. Kako mogu znat da je to moj sajt?

Veliki umovi slično razmišljaju :smiley:

Doduše, prikaz im skroz drugi sadržaj na istoj domeni.

[quote=“adriano”]A to onda prijvaljuju veliki portali sa vijestima valjda.

A šta da moraju svi? Pa to se lako može riješit, npr. vlasnik domene se promijeni, stavim prijatelja iz Austrije :smiley: a hosting je u Houstonu. Kako mogu znat da je to moj sajt?[/quote]
pa upravo to…malo su glupasti ovi u agenciji pa ne kuže :slight_smile:

a i stvarno kako oni misle tražit milijun portala hahah

i ono što mi nije još jasno, ako je 24sata d.o.o. i plaća već porez i prirez za oglašavanje i ostale stvari na portalu, šta će im uzimat i još dodatnih 0.5% eto čisto tako :S

Oporezivali bi i pišanje da mogu…

WHOIS privacy;
Hosting u Nizozemskoj, Turskoj ili negdje slicno

I FUCK OFF ovima. Srednji prst, da vide kad ucitaju ako se bas da vam igrat s IP range. :slight_smile:

Kako bismo inace mogli to npr malo zakakat? Recimo onaj SEO contest koji se spominjao; svi po jedan blog nesto oblika “Agencija je smece” i dizat :slight_smile:

Netko je pitao na što se sve plaća porez, evo quotat ću sa susjedne teme, kolega jumler je napisao:
"…Izvještavamo Vas da je Vaša publikacija upisana i da ste temeljem članka 66. tč. 7. “Zakona o elektroničkim medijima” (Narodne novine br. 153/09) od 1. siječnja 2010. godine u obvezi plaćati 0,5% ukupnog godišnjeg prihoda ostvarenog u prethodnoj godini (ukupan godišnji bruto prihod obuhvaća poslovne prihode, financijske prihode i izvanredne prihode)…"

Dakle plaća se porez na sve prihode, čak i financijske, ne piše uopće da se to odnosi samo na prihode od reklama na portalu.

evo par “novih” informacija koje ne govore ništa konkretno osim da je svu zaradu od portala najpametnije prebaciti na drugu ili treću firmu pa nek oni istražuju :rolleyes:

[quote=“Ivan Bajlo”]evo par “novih” informacija koje ne govore ništa konkretno osim da je svu zaradu od portala najpametnije prebaciti na drugu ili treću firmu pa nek oni istražuju :rolleyes:


[/quote]

Čini se inace da je to agencija koja je nastala čisto da se uposli par kumova i nećaka “informatičara”.

Ovaj, kao i svi ostali prihodi predstavljaju sredstva za rad Agencije te se sukladno financijskom planu troše za obavljanje poslova koji proizlaze iz Zakona.

Ovo je inače koma.

[i]7. Imaju li portali kakve koristi od Agencije?

Agencija za elektroničke medije je samostalno regulatorno tijelo te ima obveza koje proizlaze iz Zakona o elektroničkim medijima.

Pružatelji elektroničkih publikacija mogu isto kao i svi ostali pružatelji medijskih usluga koristiti usluge Agencije i njenih stručnih službi u rješavanju problema u domeni Agencije.[/i]

Čisti pis of šit.

to znaju i vrapci na grani, smisao svih silnih agencija, zavoda i odjela je uhljebiti 13000+ podobnih na šefovska mjesta

http://globus.jutarnji.hr/komentari/boris-dezulovic/zasto-se-ne-objavi-registar-hrvatskih-ravnatelja

ima jedna pričica da kad je koalicija preuzela vlast i krenula snimati procese koje je obavljalo jedno ministarstvo na kraju se došlo do zaključka da je ministarstvo suvišno i treba ga ukinuti, s obzirom da je koalicija izgubila izbore nekako sumnjam da će iti jedna vlast usuditi se dirati svete krave od birokracije koji su im sigurni glasovi

Bosanci barem imaju smisla za humor Regulatorna agencija za komunikacije - RAK.ba :smije:

[quote=“Ivan Bajlo”]evo par “novih” informacija koje ne govore ništa konkretno osim da je svu zaradu od portala najpametnije prebaciti na drugu ili treću firmu pa nek oni istražuju :rolleyes:


[/quote]

Pogrešno protumačeno.
Potrebno je voditi knjigovodstvo po tzv. mjestima troška ili tzv. prihodovnim mjestima.
Takav način knjigovodstvenih evidencija omogućuje praćenje svakog dijela poslovanja unutar iste firme. Npr. neka firma zarađuje od web hostinga, web dizajna, servisa računala i prodaje računala i dijelova te ima i “portal”.
U bilanci se onda može vidjeti koliko je bilo prihoda od pojedine djelatnosti dok se neki troškovi mogu vidjeti vrlo precizno dok se neki procjenjuju (to su zajednički troškovi, npr. najam prostora, trošak ljudi, amortizacija zajedničke opreme i sl.).

Trnski, u pravu si, ali ovaj dio sa troškovima (zajednicki ili ne) nije vazan jer ovu agenciju ne zanima tvoj profit nego tvoji prihodi :wink:

To za troškove sam samo spomeno da se vidi kako se to knjigovodstveno prati.
Jasno je da oni “cepaju” po prihodu (od djelatnosti portala) kao svaka poštena niškoristi agencija (HGK, HR šume,…).

upravo pročitah na jednom tweetu “oglasnici se ne trebaju prijaviti za 0,5 porez koje namjerava uvesti Agencija za elektroničke medije jer nisu portali” hahahaha…

Da, to je Tomislav Car twittnio koji se raspitao sluzbeno kao Nacional. Tiskanim medijima odgovore odma na pitanja, elektronički mediji, ironično, cekaju 25 dana na odgovor od Agencije za Elektroničke Medije.

Ma dobro, ovo nije sasvim točno - na lakša pitanja se brže dobiju odgovori, a ja bih čak rekao da je gospođa koja je zadužena za komunikaciju ljubazna, ali je Agencija u cjelini potpuno nekompetentna pa tu stvar zapinje kod zahtjevnijih situacija.

Ovo s oglasnicima je opet smijurija. Nisu svi oglasnici isti jer neki imaju sadržaje (MojPosao, Posao, Rep.hr…) imaju vijesti, a osim oglasa za posao i bannere kakve imaju portali. Prema tome, brzi odgovor kako oglasnici ne moraju plaćati je smiješan.

Ja čekam da vidim tko će sve biti na popisu, jer rekli su da imaju 300 portala i polako ih objavljuju, a popis
http://www.e-mediji.hr/nakladnici/elektronicke_publikacije.php
se ne mijenja već jako dugo. Valjda im treba mjesec dana da unesu jedan portal pa ide malo sporije.

[quote=“bbsantic”]Ja čekam da vidim tko će sve biti na popisu, jer rekli su da imaju 300 portala i polako ih objavljuju, a popis
http://www.e-mediji.hr/nakladnici/elektronicke_publikacije.php
se ne mijenja već jako dugo. Valjda im treba mjesec dana da unesu jedan portal pa ide malo sporije.[/quote]

većina prijavljenih izgleda da se prijavila da dobije besplatan link :smiley:

vidiš, vidiš, mogao bi i ja prijaviti većinu svojih sajteva koji ionako nemaju nikakvih prihoda, a i bila bi dobra reklama za firmu :sherlock:

Čini mi se da ovo nije daleko od istine:ded:

[quote=“Ivan Bajlo”]većina prijavljenih izgleda da se prijavila da dobije besplatan link :smiley:
[/quote]

Rep + hahahahaha

Treba prijavit brdo pizdarija, nedevelopiranih domena, itd.

svako od nas ima vjerojatno par domena koje stoje bezveze, i na njima je nekakav parking ili neko sranje

Pošto su u toj agenciji idioti koji sve rade ručno, nek provjeravaju onda za 1000 bezveznih domena jesu li portal ili nisu i upisuju ih ako jesu

Hahahaha :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: