Ai članci, dijelovi članaka, koji su najbolji AI alati za pisanje

Momci ja se nebih bas upustao u rasprave sa vama jer je ovo cisto ono sto ja vidim iz svog ugla. Ja nikada nisam radio web niti imao bilo kakvu zaradu od toga da odmah to kazem. Na webu sam jos od dial up za 7200k brzinom i volim da sam na netu i iscitavam sve i svasta. Jednostavno osjecam da mnoge stvari nisu onakvim kakve vidimo. Opet cu reci sa stavom onoga ko njuska po forumima i iscitava web. AI platforme mogu da donesu zaradu definitivno ali i poznavanje same materije je jako bitno. Sam GTP 3 kosta i to je velik investicija pa sigurno preko 10k$ za neke masivne zarade ali to je kratkog vijeka. Sami ti postovi su kratki, slaba konverzija user experiance losa sam site esteski nije fin za oko. Kako rece [quote=“Nalivpnkalo”] mnogi ne budu u opste indexsirani i onda dojdete da je to cisti trosak na kreiranju tog clanka. Otprilike 30 % toga bude indexirano. Sta mislite recimo da filate preko 1000 postova dnevno, koliko tu mozete dodati slika i pregledati sta je kreirano, jedan dan hocete pogledati par njih sutra sigurno necete ni pomisliti da to uradite. Jel mislite da od ovih nasih svih portala index.hr, klix.ba, kurir. Rs svi budu indexsirani?? Mislim da ne ali imaju posjetu jer smo mi tu i kliknemo jer ih vidimo na sajtu. Hajde da ne smaram cisto moje misljenje

iskoči mi neki dan kad sam guglo ovaj sajt
https://ibaworldtour.com/how-cold-water-for-wetsuit/

malo provjerih i vidi se da je auto generated kontent

https://ibaworldtour.com/when-to-wear-wetsuit-reddit/

po alexi čini mi se da ima dobru posjetu

ovaj što ga jeronimo pominjaše i što radi journej reče da ga GTP košta 20k.

sve je više ovih auto generated sajtova i čim je tako ja kontam da mora bit tu neke pozitivne računice.

Obrisan thread zato sto je prevarant! :slight_smile:

Ma nije on jedini, ima dosta tema koje su aktivne.

Da ali nijedna nije bas uspesna il bar po meni… onaj neki skoro godinu dana radi to ima traffic 6k mesecno poseta…

Auto generated sajt pa sta je on reklamirao da ce sve isti clanci biti na 175 sajtova i sta sa tim onda,svi sajtovi sa istim kopiranim tekstovima ce biti njegovi medju prvih 20 na pretragama!?Ma kako da ne google algoritam je blesav.
20k dolara bila cena za maglu, pa dok je ovaca bice i sisanja.
Neka je osisao 10 ovaca postao svoj covek.

Ne kontam ovo. Ovaj tread na bh forumu uopšte nije bilo nikakvih prodajnih namjera kolko ja znam. I 20k je bio trošak za gpu (tako taj lik reče) a ne nešta šta je taj lik naplaćivao.

Vjerovatno je mislio na AI api kljuc koji je prodat i naplacuje se po koristenju. Sve vise i vise je tih sajtova po netu i neko uspije da uzme neke novce definitivno. Ono sto je bitno je da te google pogura jer bez toga sve ti je 0.

Uvek moze preko privatnih poruka da prevari, ja sam prijavio thread da paze na njega i uvatili su ga verovatno da vara… i to sto je on stavio da placa 20 000$ je laz… Na kraju mu je thread obrisan.

https://digimetriq.com/ ovo je sajt koji je promovisao preko svog nazovi journea…

Za $120 sa Curie modelom na Open Ai GPT 3 dobijes 20 000 tekstova od 750 reci… tako da za njegovih 175 sajtova svaki bi imao 20k tekstova za $20k

2 Likeova

Nisam pročitao cijeli thread ovaj, samo djeliće i vidio da je neko pomenu o da neki freelanceri već koriste slične alate, pa mi se u sekundi javila ideja za biznis, a neki sposoban content writer bi mogao sigurno zgrnuti finu svoticu na mjesečnom nivou, tako da evo ako neko želi :slight_smile:

Zašto niko (nisam istražio, vjerujem da neko jeste haha) nije napravio servis koristeći AI kao marketing šemu za content writing servis:

“Written by AI, rewritten by experienced content writer”.

Biznis model? Sličan kao DesignJoy.co: mjesečna preplata, neograničen broj zahtjeva (ali obrađujete po jedan zahtjev) u mjesecu, neograničen broj revizija.

Vjerujem da kombinacija AI i iskusnog content writera bi mogla napraviti veoma solidan solo biznis oko ovoga.

2 Likeova

Mislio sam da prodaje taj sistem za 20k.

Api kljuc je prva 3 meseca preko gugla besplatan ali treba to sve napraviti pa mozda to prodaje…Nisam dublje ulazi na tu temu, samo sam pregledao i kada sam video sistem,dalje nisam ni citao.

Što se tiče drugara sa AuthorityHackera nedavno su tražili Content Assistanta koji zna raditi istraživanje na Google, Reddit, Social Media, Twitter. Spominju da AI koriste za pisanje zaključka ili paragrafa, ne cijelog teksta. Koliko sam ja razumio bitno je da osoba zna razlikovati činjenice i pretpostavke, vjerovatno jer je AI dosta los u tome za sada.

Bottom line - oni za sovju SEO agenciju (što suštinski jesu, yt, web, i sve ostalo su samo njihov način gradnje brenda) zapošljavaju osobu koja fulltime radi istraživanje, struktuiranje i podešavanje članaka. Dakle ta sama ideacija je upitna i smjer u koliko želimo da članak ide.

Ako imamo affiliate sajt za pegle, definitivno ne želimo da bude kako su pegle loše po zdravlje kućnih ljubimaca (pogotovo ako nije činjenica)

p. s. Imao sam razgovor sa njima, tako dolaze informacije.