Ai članci, dijelovi članaka, koji su najbolji AI alati za pisanje

Momci ja se nebih bas upustao u rasprave sa vama jer je ovo cisto ono sto ja vidim iz svog ugla. Ja nikada nisam radio web niti imao bilo kakvu zaradu od toga da odmah to kazem. Na webu sam jos od dial up za 7200k brzinom i volim da sam na netu i iscitavam sve i svasta. Jednostavno osjecam da mnoge stvari nisu onakvim kakve vidimo. Opet cu reci sa stavom onoga ko njuska po forumima i iscitava web. AI platforme mogu da donesu zaradu definitivno ali i poznavanje same materije je jako bitno. Sam GTP 3 kosta i to je velik investicija pa sigurno preko 10k$ za neke masivne zarade ali to je kratkog vijeka. Sami ti postovi su kratki, slaba konverzija user experiance losa sam site esteski nije fin za oko. Kako rece [quote=“Nalivpnkalo”] mnogi ne budu u opste indexsirani i onda dojdete da je to cisti trosak na kreiranju tog clanka. Otprilike 30 % toga bude indexirano. Sta mislite recimo da filate preko 1000 postova dnevno, koliko tu mozete dodati slika i pregledati sta je kreirano, jedan dan hocete pogledati par njih sutra sigurno necete ni pomisliti da to uradite. Jel mislite da od ovih nasih svih portala index.hr, klix.ba, kurir. Rs svi budu indexsirani?? Mislim da ne ali imaju posjetu jer smo mi tu i kliknemo jer ih vidimo na sajtu. Hajde da ne smaram cisto moje misljenje

iskoči mi neki dan kad sam guglo ovaj sajt
https://ibaworldtour.com/how-cold-water-for-wetsuit/

malo provjerih i vidi se da je auto generated kontent

https://ibaworldtour.com/when-to-wear-wetsuit-reddit/

po alexi čini mi se da ima dobru posjetu

ovaj što ga jeronimo pominjaše i što radi journej reče da ga GTP košta 20k.

sve je više ovih auto generated sajtova i čim je tako ja kontam da mora bit tu neke pozitivne računice.

Obrisan thread zato sto je prevarant! :slight_smile:

Ma nije on jedini, ima dosta tema koje su aktivne.

Da ali nijedna nije bas uspesna il bar po meni… onaj neki skoro godinu dana radi to ima traffic 6k mesecno poseta…

Auto generated sajt pa sta je on reklamirao da ce sve isti clanci biti na 175 sajtova i sta sa tim onda,svi sajtovi sa istim kopiranim tekstovima ce biti njegovi medju prvih 20 na pretragama!?Ma kako da ne google algoritam je blesav.
20k dolara bila cena za maglu, pa dok je ovaca bice i sisanja.
Neka je osisao 10 ovaca postao svoj covek.

Ne kontam ovo. Ovaj tread na bh forumu uopšte nije bilo nikakvih prodajnih namjera kolko ja znam. I 20k je bio trošak za gpu (tako taj lik reče) a ne nešta šta je taj lik naplaćivao.

Vjerovatno je mislio na AI api kljuc koji je prodat i naplacuje se po koristenju. Sve vise i vise je tih sajtova po netu i neko uspije da uzme neke novce definitivno. Ono sto je bitno je da te google pogura jer bez toga sve ti je 0.

Uvek moze preko privatnih poruka da prevari, ja sam prijavio thread da paze na njega i uvatili su ga verovatno da vara… i to sto je on stavio da placa 20 000$ je laz… Na kraju mu je thread obrisan.

https://digimetriq.com/ ovo je sajt koji je promovisao preko svog nazovi journea…

Za $120 sa Curie modelom na Open Ai GPT 3 dobijes 20 000 tekstova od 750 reci… tako da za njegovih 175 sajtova svaki bi imao 20k tekstova za $20k

2 Likeova

Nisam pročitao cijeli thread ovaj, samo djeliće i vidio da je neko pomenu o da neki freelanceri već koriste slične alate, pa mi se u sekundi javila ideja za biznis, a neki sposoban content writer bi mogao sigurno zgrnuti finu svoticu na mjesečnom nivou, tako da evo ako neko želi :slight_smile:

Zašto niko (nisam istražio, vjerujem da neko jeste haha) nije napravio servis koristeći AI kao marketing šemu za content writing servis:

“Written by AI, rewritten by experienced content writer”.

Biznis model? Sličan kao DesignJoy.co: mjesečna preplata, neograničen broj zahtjeva (ali obrađujete po jedan zahtjev) u mjesecu, neograničen broj revizija.

Vjerujem da kombinacija AI i iskusnog content writera bi mogla napraviti veoma solidan solo biznis oko ovoga.

2 Likeova

Mislio sam da prodaje taj sistem za 20k.

Api kljuc je prva 3 meseca preko gugla besplatan ali treba to sve napraviti pa mozda to prodaje…Nisam dublje ulazi na tu temu, samo sam pregledao i kada sam video sistem,dalje nisam ni citao.

Što se tiče drugara sa AuthorityHackera nedavno su tražili Content Assistanta koji zna raditi istraživanje na Google, Reddit, Social Media, Twitter. Spominju da AI koriste za pisanje zaključka ili paragrafa, ne cijelog teksta. Koliko sam ja razumio bitno je da osoba zna razlikovati činjenice i pretpostavke, vjerovatno jer je AI dosta los u tome za sada.

Bottom line - oni za sovju SEO agenciju (što suštinski jesu, yt, web, i sve ostalo su samo njihov način gradnje brenda) zapošljavaju osobu koja fulltime radi istraživanje, struktuiranje i podešavanje članaka. Dakle ta sama ideacija je upitna i smjer u koliko želimo da članak ide.

Ako imamo affiliate sajt za pegle, definitivno ne želimo da bude kako su pegle loše po zdravlje kućnih ljubimaca (pogotovo ako nije činjenica)

p. s. Imao sam razgovor sa njima, tako dolaze informacije.

Nađoh neki AI content kreator Besplatni AI Writer i Text Generator | Autor eseja i članaka - Smodin Autor koji može odradit na našem članak ili esej i eo jednog članka što mi napisa na temu Kako da se natjeram da pojedem cijelo prase? pored naslova zadao sam još tri kao rečenice kao nacrt, ne mogu se sjetiti kako su išle, ovako nekako

  • Ja znam da mogu da pojedem cijelu svinju uz dobru pripremu
  • Sa dobrim razvaljivanjem stomaka lako je moguće pojesti cijelo prase
  • Da li bi trebao jesti dezert poslije jedenja cijelog praseta

Tekst je bio u ćirilici i samo sam ga prebacio u latinicu, drugih ispravaka nije bilo

Kako da se natjeram da pojedem cijelo prase?

Jesti celu svinju može zvučati kao san za mnoge ljude, ali u stvarnosti može biti prilično teško. Ne može svako da napravi ovaj izbor, ali oni koji imaju mogućnost da pojedu celu svinju obično razumeju da je to prava odluka. Svako ko odluči da pojede celu svinju čini ovaj izbor znajući da je zdravo, etično i takođe ukusno.

Pojesti celu svinju nije lako. Mnogi ljudi to ne mogu učiniti bez pomoći; imaju tendenciju da ne uspeju da sami pojedu celu životinju. Međutim, verujem da svako može da pojede celu svinju ako razume šta radi i ima vremena i sredstava da to uradi. Prvo, morate znati šta da jedete i gde da nabavite hranu. Zatim će vam trebati mesto za bezbedno i udobno kuvanje hrane. Nakon toga, biće vam potrebno vreme i posvećenost da pripremite hranu i pojedete je. Konačno, trebaće vam snaga da počistite za sobom i ostanete na pravom putu sa svojim ciljevima gubitka težine. Jedenje cele svinje zahteva napor, ali svako to može da uradi uz odgovarajuću pripremu.

Moji razlozi da pojedem celu svinju zasnivaju se na mom razumevanju kako proces funkcioniše. Znam da mogu da pojedem celu svinju jer sam to uspešno radio u prošlosti. Takođe planiram unapred i psihički se pripremam za iskustvo. Znam da moje telo može da podnese količinu mesa koju sadrži - i uveren sam u svoju sposobnost da jedem meso bez da se posle razbolim. Čak i ako se razbolim nakon što pojedem svoju svinju, znam da će mi vežbanje pomoći da se oporavim i održati me na pravom putu sa svojim ciljevima gubitka težine.

Ako neko razmišlja da pojede pola ili četvrtinu svinje, trebalo bi da razume zašto je to opcija kao i da zna kako će to da uradi. Većina ljudi planira unapred pronalazeći gde mogu da nabave hranu i pronađu odgovarajuće okruženje za bezbedno i udobno kuvanje. Nakon toga dolazi vreme za pripremu – vreme provedeno u pripremanju za jelo. Takođe ćete morati da se mentalno pripremite za iskustvo jedenja životinje dovoljno mesnate da ima ukus i osećaj kao meso za razliku od povrća. Na kraju, ali ne i najmanje važno, biće vam potrebna fizička snaga - posebno ako želite da završite svoje svinje pre nego što vas preplave ukusom, teksturom i čistom kalorijskom gustinom.

Pojesti celu svinju nije lako; potrebna je posvećenost, planiranje, trud i snaga volje da se ne bi razboleli od prejedanja tako gustog proteina. Međutim, oni koji su voljni da ulože trud smatraju da je to nagrađeno i etički i gastronomski. Svako može da natera sebe da pojede celu svinju ako je voljan da se potrudi - ali samo oni koji su voljni će požnjeti prednosti uživanja u tako izuzetnoj dijetetskoj poslastici!

etično :slight_smile:

Uglavnom prezadovoljan sam kako AI može dobro da kenja

3 Likeova

auu tako mi ne bi ni copy ai izbacio na engleskom :smiley:

Kakva su iskustva sa alatima za parafraziranje?

Da li neko koristi/preporučuje?

moze stvarno dobro da kenja, ali clanak je stvarno zakurac. Mislim da to google moze odmah skuzit jer imam osjecaj da sam ja valjda procitao pun k takvih clanaka (tj. preletio pogledom) pa odmah skuzim da su svi na istu foru tj sranje

I da je ekstra clanak, vjerujem da google moze s visokim procentom tacnosti da skonta da je AI (mozda npr 90-95%, al onda ne penalizuju sve redom da ne bi bilo slucajnih zrtvi jer je 5-10% idalje velik broj). Ima onaj alat star 4-5 godina koji predvidja koja ce rijec doci sledeca. Ako je AI tekst, onda ce taj program pogodit sledecu rijec (100 rijeci moze odabrat) u npr 99% slucajeva, a kod ljudi je taj broj ispod 90%, a kod naucnih radova ili nekih specijalnih clanaka je i ispod 80%.

E sad, taj alat je star 4-5 god i jako jednostavan. Google sigurno ima nesto daleko naprednije. Ja sam radio jedan AI na engleskom, i nije sto sam ga ja radio, ali su mi tekstovi bili stvarno ekstra (dobar odabir rijeci, lijepo izgleda, gramatika sve u fullu itd), i taj sajt je ugasen od strane Googla. S druge strane, rangira se neki sajt na prvoj stranici koji ima losu gramatiku, bas katastrofalan tekst, izgleda kao da ga je pisao neki Hindus koji nije naucio engleski do kraja- al dzabe, taj tekst rangira prije ovog dobro AI teksta :smiley:

Uz malo dorade teksta da se izvuci nesto novca iz toga. Taj clanak bini trebao biti smijernica i pomoc prilikom izrade clanka.

cisto sumnjam, IMO tu nema nista korisno sto bi posluzilo kao neka smjernica ili pomoc. Puno lakse napisat novi.