Ai članci, dijelovi članaka, koji su najbolji AI alati za pisanje

tonu AI generisanih članaka rangira. da ti je domen imao autoritet vjerovatno bi i tvoj sajt sa ai člancima rangirao. totalno se mjenja igra kad objavljuješ nešta na neautoritativnoj i autoritativnoj domeni. takođe zavisi i obrađuješ li keyword (tj temu) među prvima ili sedamdeset prvi. a ai može masu toga da obradi i pokrije. već sam više puta do sad stavljao sajtove koji imaju ai generisane članke i koji imaju tonu posjete. i to govorim za sajtove na engleskom. a šta se tek čini na sajtovima koji su neengleski, to je čudo. guglu je isto onaj ruski spam sa tonu sadržaja koji je autopreveden ko i naši sajtovi, bukvalno ne vidi razliku. svaki long term je pod udarom gomile spam stranica, čak prolaze i besmislice tipa ponavljanje jednog te istog teksta ili random nabacane tone riječi pa redirekt opaljen… sve može i prolazi. naravno neće takvi sajtovi rangirat za apartmani dubrovnik ili recepti za kolače ali će u obračunu uzimati tone i tone posjete preko long term keyworda

1 Like

Nisi me onda dobro shvatio, meni je jedan sajt pogodjen ( i tja nije fully AI, neog 50-50, ali je sve a nuli), ostalo sve ide ok. Nisam rekao da google prepozna svaki AI tekst (cak suprotno), niti da penalizuje gdje misli da je AI (mozda gdje je 100% siguran, pa zato pade moj, a mozda je mislio i da je neki drugi tip spama u pitanju).

Ja ovo sto radim vidim gomilu tih rusa, i ima pokoji ukrajinski + npr jedan holandski i tako jos neki random. I puna je druga stranica googla tih sajtova, nekad i na prvoj, ali pri dnu. Gdje god imao bilo sta na domacem da valja, uvijek iskoci gore prije tih GT sajtova. Jos ti sajtovi to rade u folderima, pa imaju autoritet od domene koji im pomogne…

Ove sto ja radim, cim krenu impresije budu na boljim pozicijama od tih ruskih u prosjeku (kojih ima 15-ak i nichi). Znaci nov sajt, ispred njihovih. Tako da konta na neki nacin i zato su ti ti sajtovi vazda na drugim stranicama i dalje

Inace, idalje sve na ENG radim s copy ai (godisnja pretplata izasla ~250$, sad su cijene nenormalne) i ne mislim da stanem, zbog onog sto se desilo sa sajtom, mada ipak postoji mala zabrinutost za jednu vrstu sajtova sto radim (na drugim ne, jer tamo ima dosta sto ja ispisem i izmjenim pa bas djeluje kao da je covjek pisao)

@simeon ti ono radiš foru sa društvene mreže + adsense? Jel Google udari ban i na adsense nalog kad skuži da je AI tekst? Pretpostavljam da bi AI bio super za napisati 20 glupih članak dnevno sa zanimljivi naslovom (čak bi ti i taj članak napisao dobro) koje ćeš postati po društvenim mrežama dalje.

Ja sam koristio AI (jasper) na jednom svom siteu i nije bilo nikakvih problema. Odustao sam od te priče jer stvarno je zamorno pisati bilo kakvu iole ozbiljniju temu na taj način.

Taj sajt nema veze s AI, tu si vijesti kopirane s telegrafa, kurira i sl

1 Like

eo možda te ovo interesuje

kad se proširi upit bude npr 6-7 riječi i malo manje obrađivan ispliva masu tih spam sajtova i međ prva 3-4. pa ođe sam na forumu bar 5-6 puta postavljao razne spam sajtove koji dobijaju ogromne posjete, neki od njih imaju Ai članke i to je u pitanju engleski jezik.

na jednom evropskom jeziku adult sav je poplavljen spam stranicama đe kao članci imaju 3k plus riječi nabacanih plus koja slika i sve je to indeksovano zatim sve te stranice redirektuju posjetioce na cpa offere preko meta refreša i svi sajtovi su expired domenama. ne uzimaju posjetu za fraze od 2-3 riječi, ali za sve long termine su tu. tona posjete i tona para

sad da ne bude da ja samo kenjam na gugl. prilično neke stvari nakon određenog vremena dobro posloži po nekim zaslugama i nekom kvalitetu, pogotovo na engleskom jeziku. i nekad stvarno izgleda da zna sve gugl, ali zna bit i prilično i iznenađujuče glup

" 15.000 Words Per Month" hehe
To je kao na copy AI, tamo su stavili nenormalne cijene, al je meni pretplata kao starom clanu oko 450$, plus imao neki kupon za minus 40 il 50%, i eto, prodjoh sa manje od 500km za citavu godinu+ neogranicen broj rijeci (a ako je sve ok i da radim 8 sati (a necu :smiley: al u teoriji) mogo bi nastancat jedno 20,000 rijeci (smislenih i da su dobri u svojoj nichi), a za tih 20,000 bi program morao napraviti jedno 300,000; Samo nez kako oni to racunaju te limite, jel ono sto program napravi, ono sto ti kopiras ili citav onaj blok iz kog ti kopiras.

To ograničenje je samo na onom jarvis, al pored tog ima još dosta ai alata. Za onaj rytr ne piše da ima ograničenje a prilično je dobar.

onda ima vise smisla. Koliko znam, taj AI thing, je isti engine koji koriste svi? Ne kontam onda zato imaju (i zapraov da li uopste i imaju) razlike izmedju alata

Nemam pojma, ja se eventualno ponekad poigram sa tim alatima al ih ne koristim komercijalno.

Nijesi li pricao da si s njima radio uvode za clanke o poklonima

Jesam, ali ne redovno, no ponekad, i to su oni uvodi od dvije tri rečenice. Ne kontam da je to komercijalno korištenje.

https://rideable.org/how-do-i-make-sure-free-range-chickens-lay-eggs-in-a-coop/

eo ga još jedan sajt kog je gugl zakucao za prvo mjesto za jedan termin koji guglah

kad vidim ovaj format sa tonu pitanja još i bulet lista tačno ne moram ni pogledat već znam da su članci napisani od strane AI

al moras priznat da je tekst fin :smiley: mozda su malo omanuli s brojkama, al jako lijepo ovo pise,

Bas me zanima kako dodje do ovih, dal natjera AI da sam napravi listu i ovako opise, il sam prvo skupi podnaslove i svaki ubacuje posebno u npr copy ai

Ovo je neki random članak sa tog sajta, nisam ga ni čitao. Ovaj što slučajno izguglah je pun lažnih informacija i gluposti.

Nekako mi logično da to sve ide automatski jer je vremenski puno da svaki podnaslov ubacuje posebno. Djeluje mi kao da ide naslov članka pa onda Ai lupi sam kolko mu se zada pitanja bulet lista i ostalih relevantnih stvari. Ima čini mi se i na copy ai da AI odradi podnaslove

hm, ja mislim da copy ai ima limit 200 rijeci maks po boxu… e sad iskoci mnogo boxova, al ne bude isti format medju njima… ali da , sto se tice cinjenica- cesto bas fino omane, al cudom, nekad napise neke komplikovane stvari i da budu tacno, nez kako mu se potrefi

AI je malo bolji:

jako fini tekstovi, medjutim ne valja ovdje sto se poklopilo skoro sve (samo malkoc izmjenjeno)

Cisto na znanje dokle ovo seze.

Ne kontam. Nisam iskreno ni pogledao taj linkovani članak o jajima i kokoškama, nit čitao tekst, samo sam uzeo random url sa tog sajta od nekog članka (taj sa kokoškama) i postavio ođe. Pošto je bila priča da gugl može prepoznat AI i da kažnjava AI sajtove a meni za neki termin izašao ovaj sajt na prvom mjestu sa AI člankom (ne ovim linkovanim o kokoškama) i baš netačnim informacijama.

Mislim da nije u pitanju copy ai i da bi se ovo radilo treba veća brzina i veća mogućnost automatike i masovnog stvaranja članaka. Rekoh samo da i copy ai ima mogućnost da odradi podnaslove za članak pa kontam da je to automatizovano u proizvodnji ovakvih sajtova. Pukim manuelnim dodavanjem npr podnaslova mislim da bi se masu izgubilo na brzini i isplativosti. Jer za uspješan spam treba masa