AirSerbia izgubila jat.com domenu

Evo jedne interesantne price iz Srbije @mitok sta ti velis na ovo

1 Like

hey decided to file for WIPO (World Intellectual Property Organization) arbitration. WIPO is not an organization that is going to fall for fancy lawyers and stupid excuses.

jel nenad SEO author teksta tu sarkastican?

Air Serbia hired a team of lawyers ( Zivko Mijatovic & Partners ) to represent them at WIPO.

Da su uzeli US odvjetnike vjerojatno bi sad imali domenu i to potpuno besplatno.

po kom osnovu, ako su ga vec sami pustili da istekne?

a sto se tice nenada, ne izgleda mi bas da se razumije u backordere. ovaj domen je imao sigurno preko 100 ljudi koji su ga backorderovali i isao je kasnije 100% na aukciju gdje je prodat za min 20k 30k, mada vjerovatno i vise. tako da njegov backorder nebi nista napravio osim ako nije bio spreman za velike sume.

1 Like

domena koja ima tri slova a zavrsava se na .com ima sigurno više ljudi koji su backorderovali

1 Like

Istekla domena i sada tuze novog vlasnika hahahahaha

Ne tuze ga, jer ako imaju pravo na nju ce je dobiti. Bilo je vec razgovora o tome ovdje, ako kupis neki brendirani domen i ako brend odluci da zeli tu domenu mozes se postavlajt na trepavice, jos ako ima fancy smancy US odvjetnike a ti si sa balkana, dovidjenja.

Oni mogu domenu drzati tako da je ne drze, to je njihov brand. No ovdje je JAT preimenovan u Air Serbia… Sad kako i tko ima pravo mora netko odluciti…

I da otisla je ta domena za miljarde a ne za backorder cjenu jer je masa ljudi to backordala.

Zvanični naziv u upotrebi je “Air Serbia”, tako da sve vodi ka tome da su JAT domen pustili da istekne, a takođe i nacionalni *rs domen sa istim nazivom je registrovan ali nije u zvaničnoj upotrebi.

U svim javno dostupnim dokumentima tačno se vidi da naziv “JAT” uopšte više ne postoji i da je izbrisan po svim pravilima, e jedino ako imaju i dalje važeći međunarodni trademark onda mogu da vrate domen.

Takođe je bitno istaći da se radi o novoj firmi sa novim vlasnicima i novim nazivom, a kako će JAT kao stari naziv i stara firma koja je ugašena uložiti žalbu bez validnih dokumenata gde mogu da dokažu da su oni vlasnici domena, mora postojati neki dokaz, a dokazi otišli u istoriju :smiley:

Smijurija :smiley: Takva idiotarija se može desiti samo budalama. To je kao da si (najmanje) više desetaka tisuća dolara bacio u vjetar pa si kasnije shvatio što si napravio.

Znam za ovo već dugo i već par mjeseci planiram napisati jedan članak na tu temu, ali mi se zapravo nije dalo pa sam odgađao.

Svojednobno je istekla i JFK.com i ja sam bidao do nekih $5,000 ako se dobro sjećam (jer je naravno završila na aukciji), ali nikakvo čudo da to nije bilo dovoljno :slight_smile: Više se ne sjećam za koliko je otišla, ali je bilo dosta više.

Air Serbia više nema prava na tu domenu. To je generička domena, three letter .com i može je imati bilo tko, ali ne smije se predstavljati kao Air Serbia ako oni drže TM na JAT. Novi vlasnik može slobodno brendirati sebe kao JAT i baviti se uzgojem kukaca ili bilo čime što nema veze sa Air Serbia ako ovi drže TM. Nikakvi odvjetnici im ne mogu pomoći. Može im pomoći samo grupa neukih i potkupljenih panelista koji bi eventualno dosudili u njihovu korist.

Baš i ne. Iznad sam to komentirao.

Pustio i ja jednu domenu da istekne kad ono sad je lik prodaje za 2000$

boynursery.com
Evo ga na i meni.

To je HugeDomains.com. Oni često uzmu domene koje ističu i onda ih po defaultu stave na prodaju najčešće za $1,500-$2,900.

Nikad ne znaš tko može kupiti, ali ovu ne bih niti ja produljio. Može netko staviti da prodaje fdfdsgfsdgrrrefds.com i za $50,000, ali to ne znači da će prodati :wink:

4 posts were merged into an existing topic: SEO pitanja, savjeti, trikovi i ostalo

1 Like

Vrednija Nešina domena nego njegovi organi xD