Amazon affiliate listing sajtovi

To naslove u toggle je vjerovatno faq (nisam pogledo preko kompa) onaj sto spominjem. Ja to nisam ni vidio jer na vecini clanaka nema toga. Tako da je taj tvoj primjer jedna od boljih stranica, a cini mi se da i rangira dobro bas taj pejdz

Ima, evo rezultata:

da i ja sad pogledah

tačno me gugl izaziva da napravim nešto slično ovome

1 Like

Ne trosi vreme i energiju na ovakve gluposti. Ovo radi nekoliko meseci, zaradi par K i kraj. A ti za tih par meseci napravis isto nesto sto zaradi par K i proda se za xxxxx$

mozda nesto slicno ovome?
ne bas da jedan kratki opis pokriva sve proizvode i onda samo linkovi, vec za svaki proizvod sto on izlistava preko linkova amazona dodati posebno na sajt i raditi opis… a onda ispod tog opisa link, samo na glas razmisljam… (mislim na opise do 150 rijeci)

Upravo si opisak aff sajt sa best of listama :slight_smile:

2 Likeova

Da ali … cekaj :smiley: puno je meni novih pojmova, plivam pa ne zamjerite ako sta lupim…
Razumijem da je to taj koncept, ali razlikuje se od ovogo sto trenutno radim, vece opise min. 700 rijeci, ipak tu su skuplji i clanci, dosta se sporije izbacuju i svasta nesto jos… a clankom pokrivam samo jedan proizvod

mozda se nisam najbolje ni izrazio, ne mislim da dodajem svaki proizvod posebno…

Ide generalni opis kao kod njega, a onda ispod tabela sa slikom opisom kao sa slike (ali ne obe, prva ili druga varijanta samo)

on ovdje koristi amazonove opise a ja bi to rucno ubacivao u tabele ili nekim pluginom sa svojim opisima

Razlika izmedju vecine aff sajtova i ovog je sto je on ovde stavio original opis proizvoda a na drugim clancima pisci prepricaju ovu specifikaciju i mozda ubace neko iskustvo iz revjua ispod proizvoda.

A ti pominjes single product review, to je skroz drugacije, onda pisac mora da bude malo recitiji i da iz ove diskripcije i revjua kupaca izvuce 500-1500 reci.

Mene zanima kako ti plivas i surfas po forumu? Eto to da mi je znati :grinning:

PS. Ovo neki novi Jessie?! Vidi se da je napredovao. Opticki skroz ok sajt, ima i par rijeci unikatnih u uvodu. Ako cemo iskreno, ovo se ne razlikuje puno od gomile bas uspjesnih sajtova. Samo sto je ovaj ubacio 50 rijeci, a mnogi drugi ubace 250 (iscijednjenih odnekud) i to je to.

Gdje ih nadjes @anja1 ?

Prvi susret sa forumom sam imao 2008 - 09 ne znam tacno… Godinama samo nisam bio aktivan. Posao, privatni zivot… Ova korona mi je dala vremena da pocnem malo raditi i eto me tu sam…

Zasto pitas? Da nisam poceo spamat?

Ma ne! Ja sam mislila da si stvarno na bazenu i da plivas
Valjda sto me pece savjest da sam zapostavila sport od kako se vratih sa odmora (eto ja sad spamam) :grin:

1 Like

:joy:
20 karaktera…

ma nije to istina, ako se dobro odradi. eno ga onaj best review guide i dalje stoji. stoji godinama i ubija sa posjetom, a samo zeru se razlikuje od ovih navedenih sajtova

https://www.bestreviews.guide/mud-masks

većina članaka su ovakvi, dakle tabela, povučeni opisi sa amazona (samo izmiksane karakteristike na random, ali komplet iste) i poređenje cijene ponegdje, ako je proizvod dostupan još đe sem amazona. baš sam juče gledao kakvih tu krš generisanih lista ima.

https://www.bestreviews.guide/hand-sanitizers
A ponegdje ko na clanku iznad imaju neki kao baying guide dio ispod tabele ali to je max 5% članaka vrlo vjerovatno i mnogo manje od toga

da al ovaj koristi dvije tabele indentične i onda čak na kraju sve iste proizvode navede ponovo bez linkova. moguće da će i ovaj pasti zbog očitog spama, ali očit je i bestreviewsguide al eto malo profesionalnije izgleda.

Ja tolko upita dnevno lupim u guglu i gledam sta rangira da gugl cesto misli da sam bot

Evo ja sam na svom novom sajtu napravio novi post u ovom stilu, bas me zanimaju rezultati:

1 Like

Jel ovo tvoj sajt? Sad dodao taj clanak?

Jesi koristio schema markup za ova pitanja na kraju, i kako si uradio accordion (neki plugin ili tema ti takva) ?


trebao bi da je ovaj plugin u pitanju

1 Like

A gledala sam to vec vec za “wpsm accordion”, ali nije bilo izvjesno, ima vise tih plagina, pa reko “ko pita ne skita”.

A evo da nadodam, ima i structured data (FAQ)

Nego opet mi se postavlja ono pitanje od juce sa AAWP i sadrzajem u boksovima kad je sakriven na mobilnom, da li to ima negativnog uticaja na ranking sto koristis accoordion ili ne, posto je sadrzaj sakriven.


Meni bi bilo logicno da negativno utice na ranking. Ako ne, idem sve osim minimalnog komada teksta, slika i “BUY” buttona da stavim u accordion

E ovako, to je accordion FAQ plugin, medjutim on sam po sebi ne dodaje FAQ schemu snippet, za to imam drugi plugin koji se zove FAQ schema for pages and posts. Pitanja i odgovori su identicni u oba plugina.

awwp nema accordion na telefonima u ovim product boxovima jer nikako nemaš opis koji se vidi na desktopu i nemaš mogućnost da ga vidiš sa dodatnim klikom na + ili bilo đe drugo. Sam accordion mora biti moguće vidjeti (valjda) i na mobu. ja vjerujem da ga gugl lako indexuje i vidi kao tekst jer je taj text tu u kodu stranice. Moguće da ga ipak zeru manje vrednuje od klasičnog teksta ( ovo ja lupam, nagađam) jer se u accordion uglavnom stavljaju stvari koje nisu primarne, kao ono na kraju lekcije u udžbeniku iz geografije za one koje žele znati više. Ne znam dal se page source mjenja u zavisnosti od uređaja koji posjeti stranicu ili page source ostaje isti a samo se izmjeni prikaz (ovo mi je logičnije). Ako je tako onda ne bi trebalo čak ni ovo kod awwp da bude problem da gugl vidi text čak i ako nema opcije da se taj text (opis proizvoda) pročita. Nalupah se ja ođe a veze nemam