Anketa: Naplata webmajstora, molim da sudjelujete svi

Trosak web hostinga pokriva knownsrv.com i hvala im na tome.

Discourse je zahtjevna skripta i ne moze biti hostana na shared hostingu, pa je malo jaci VPS neki minimum.

Drugi nas sponzor je optimahosting.hr i to je sasvim dovoljno da forum ostane aktivan, medjutim nije dovoljno za marketing i za ozbiljnije podizanje kvalitete foruma.

2 Likeova

Citaj boki dobri da sam to izjavio za cio geek sto se tice foruma napiso sam treba jak vps i dobro optimizovan i neko da to odrzava sto je isto dosta para, ako vec nema profit nego samo minus, ali eto fala bogu postoje sponzori pa to neko drugi finansira.

Tesko je ljudima naplatit 40 i kusur e kad masa prodaja bude za neki sitnis. Ne isplati im se. Ja sam odje dosao prije nekih 7 god preko gugla upravo na neku temu prodaja bloga. Bezveze je gubljenje mogucih korisnika zbog sakrivanja bilo koje teme od sire javnosti. Ovaj forum nema dovoljnu masu da bi uopste mogla funkcionisati bilo kakva podjela foruma na dva dijela. Ovdje se dnevno u prosjeku napise stotinjak postova sve racunajuci spamanje zajebancije i fb oglase.

Ja sam za doniranje, strozija pravila za postavljanje oglasa, placanje pinovanog oglasa je zanimljiva ideja, placanje escrow sluzbe za vece i bitnije transakcije, naplata oglasa clanovima koji su se registrovali zbog prodaje, odnosno lupam nemaju npr 10 lajkova, nesta slicno kao na digital pointu dje trebas tri lajka da bi otvorio temu ili tako nesta.

Ja sam na jednom domacem forumu svjedocio kako su donacijama skupili 700e za dva dana, a nece se vice od toga zaraditi ni clanstvom od 10e ni ovim od 40i kusur e. naravno to je samo moja procjena.

@steelmaiden a za dizanje kvalitete foruma si i ti sam kriv. Po meni je glupo da ti ovdje pisas samo kad stavljas oglas a u sebi imas more zanimljivih i korisnih informacija.

Moras naci nacina da zadrzis korisnike kao ante i bigtrack, bar pokusat.

Moras Gigola nacerat da se vrati da pise.

Moras natjerat na neki nacin, organizovat takmicenje ili nesta trece ne bi li sto vise izvukao korisnih postova, tutorijala od clanova koji stvarno u pojedinim oblastima izuzetno mnogo znaju.

Mozes otici na sajt honorarci i sl. I svakom web honorarcu javiti se na mejl da se prikljuci forumu i tu ponudi usluge i prosiri svoje znanje ko i da pomognu drugima.

Uglavnom ima odje puno da se radi, ali zato i vrlo malo ploda da se ubere :slight_smile:

Pozdrav iz Litvanije, moro sam i odavde jedan dugacki, poprilicno nebitan post suljnut odje

3 Likeova

Da ovak nest stvorite, ne mozete ni gledati stvari kroz osobnu prirodu. Ovo sto ste napravili sa Nemanjom je po meni teska odlika neprofesionalnosti i neozbiljnosti. Da je taj isti Nemanja dao laznu ponudu ili sto je vec napravia meni, nikad ne bi dobia ban. Morate razgraniciti privatne stvari od poslovnih…I Banirajte ovog gore u postu iznad, sto vam reklamira novi forum :wink:

Ak vec pravite profesionalnu zajednicu, nikako ne mozete sebe odvajati od ostalih clanova.

Forum je znaci vec samoodrziv pa gdje je problem onda, koju ste socijalu bacili ja sam htio da se ponudim da platim hosting i domenu za godinu dana ako je to bio problem a sad vidim da to nije problem?

Kvalitet foruma ces podici tim VIP-om na forumu gdje imas 10-15 ljudi koji pisu od toga ih pola postavlja besmislena pitanja i 3-4 kvalitetne teme u posljednjih godinu dana???

Evo od kako sam ja na forumu ti licno kao vlasnik (valjda si vlasnik, ne znam) nisi napisao nista korisno na forumu, javis se samo kad treba nesto da prodas i to pinujes i onda kazes “…medjutim nije dovoljno za marketing i za ozbiljnije podizanje kvalitete foruma” pa neces ga tako sigurno podici vec napravi tutorijal neki na forumu u cemu si dobar, otvori temu i pocni pisati o tome kao sto je to uradila nekolicina clanova poput @anja1, @BigTruck, @AMG, @bugi, ante (za dronove) i vjerovatno sam nekoga izostavio i onda ce biti kvaliteta.

Moram da pohvalim @c3po kao moderatora, ne znam koja je njegova uloga u svemu ovome ali je jako azuran kao moderator.

1 Like

@steelmaiden

Ne sprdaj se da si banovao @jeronimo034

Odbanuj covjeka

Gigolo nas je puno naučio sa svojim webom o Uršuli Tolj, treba aktivirati branu33 da pokrene temu u kojoj će pisati u izgradnji konkurencije PayPalu da se malo podigne kvaliteta foruma.

1 Like

Evo kaze mi Šime koji je i samoinicijativno otvorio ovaj topic da ga je vec prestao citati… :smiley:

Screenshot_12

Ovdje su neki potpuno krivo protumacili cijelu pricu.

Dakle jos jednom da rezimiram… uvedena je VIP sekcija gdje ce ici Facebook oglasi koji su zadnjih mjeseci zadominirali forumom. Cijena pristupa toj sekciji je 49 EUR. Uz to ima i jeftinija varijanta za prodavace da u nju jednokratno postave jedan oglas po cijeni od 9 EUR. Za tu cijenu dobijete i mogucnost escrow sluzbe. VIP sekciju vec sad prate dva vrlo ozbiljna buyera, a sigurno ce ih biti vise. Tko zeli platiti neka plati, tko ne zeli platiti ne mora platiti, pa neka FB stranicama trguje negdje drugdje.

Hoce li unutra jednog dana osim FB oglasa biti i tutoriala, rasprava i ostalih korisnih stvari? Ne znam.
Hoce li se na drugim djelovima foruma naplacivati clanstvo? Nece.
Trazim li donacije za odrzavanje foruma? Ne trazim.
Da li volim poslusati savjete i ideje ostalih forumasa oko razlicitih vrsta monetizacije foruma? Naravno, medjutim ova tema radi nekih pojedinaca odlazi u potpuno drugom smjeru, a u principu ni sam naslov topica nije na tu temu pa sam istu odlucio i staviti pod lock.

E i da… kada netko poput Mirka, Canea i ostalih, nekog prevare na forumu, i taj netko to prijavi policiji. Sto mislite tko mora ici na policiju dovati iskaz i dostavljati dokaze? Vlasnik domene, naravno. Jos jedan bitan razlog zasto scam na ovaj nacin pokusavam svesti na minimum. Ja ovdje imam i nekakvu odgovornost prema zakonu.

3 Likeova