Anketa - Za ili protiv EU

Sve sto imate u pogledu pravosudja, prava, zakona i postovanja elementarnog ljudskog postenja je nastalo kao izravna posljedica predpristupnih pregovora i nadzora EU.

Ako ne udjemo u EU, nemojte plakati o kriminalu, korupciji i bandi lopovskoj.

Ako udjemo u EU, lupit ce vas realnost. Kratkovidni i kratkopametni ce zakljuciti da je EU kriv za to. To ce zakljuciti zato sto u meksickim sapunicama, kada se dvije stvari dese istodobno, onda je - naravno - jedna izravna posljedica druge.

Onda je najbolje ovako, biti jednom nogom u EU. :zub:

Ja ti velim: 40 % Hrvata je na ovaj ili onaj nacin sponzorirano od lopinske vlasti i boje se da ce to izgubiti. To su strahovi od nepoznatog. Zato uopce ne slusam te zalopojke kojekakvih obespravljenih radnika koji nemaju za kruh i ne dobijaju placu.

Jebote, trebas vidjeti Svicarsku. Vidjeti tu logiku, taj pristup stvarima. Oni mogu biti samostalni. Mi, s nasim cosa-nostra mentalitetom sebicnosti i lopovluka mozemo biti samo ovce.

Evo ti najbolji primjer tvoja borba protiv buke. Koliko si dobio komentara iz kojih je bilo jasno da te ljudi smatraju frustriranim zivcenjakom, a svojom misijom uvjeriti te da te tvoje vlastite usi varaju i da zapravo ■■■■■? I to ljudi koji te ne poznaju, nisu nikada bili u tvojoj ulici? A svi su pametni i sve znaju.

Meni je pun nos tog omalovazavanja kao normalnog nacina odnosa prema drugome. U zemlji koja je 80 % katolicka…

Velika ce stvar biti za tvoju djecu sto ce lijepo govoriti engleski (a pametno i jos jedan jezik) i otici u ostale zemlje EU natjecati se za zivot, posao i placu kao prvi ili u najgorem slucaju drugi na listi. A ne kao sada u trecoj ili cetvrtoj listi pozeljnosti. Nece ih, naime, moci ucjenjivati nikakva balkanska govna i lopine, od onih politicarskih do onih “poduzetnickih” - jednostavno ce imati veci izbor. Daleko od meda i mlijeka, jer niti EU ljudi ne zive bez problema i muka svake vrste.

A Hrvatska ce ostati u EU nasa i suverena u tocno onoj mjeru u kojoj ce je svi ovi veliki Hrvati odrzati nasom i suverenom. A koliko im je Hrvatska u srcu pokazuju svaki jebeni puta kada sute na veliki lopovluk i u tisini se bave svojim malim lopovlucima (od utaja poreza, do voznje iznad ogranicenja brzine - po djelima ih se prepoznaje). Jebote, ja sam bio kod dva odvjetnika (da uopce ne govorim o drugim djelatnostim) i obadva su me pitali trebam li racun, jer da mi je s racunom skuplje. Ne trebam jebeni racun, ali koji ■■■■■ me ne pitas kako jest: da zelis prodati vlastitu zemlju da bi djelovao jeftiniji nego jesi - ako mi je skupi, onda naprosto spusti cijenu ili ishoduj da budu manji porezi. Ali lakse je varati, nego misliti. I svi ti se sigurno jako brinu oko samostalnosti i suverenosti Hrvatske. Osim, naravno, kada je mogu prodati za par kuna.

Milina mi je čitati tvoje postove. :slight_smile:

[quote=“tsereg”]Ja ti velim: 40 % Hrvata je na ovaj ili onaj nacin sponzorirano od lopinske vlasti i boje se da ce to izgubiti. To su strahovi od nepoznatog. Zato uopce ne slusam te zalopojke kojekakvih obespravljenih radnika koji nemaju za kruh i ne dobijaju placu.

Jebote, trebas vidjeti Svicarsku. Vidjeti tu logiku, taj pristup stvarima. Oni mogu biti samostalni. Mi, s nasim cosa-nostra mentalitetom sebicnosti i lopovluka mozemo biti samo ovce.

Evo ti najbolji primjer tvoja borba protiv buke. Koliko si dobio komentara iz kojih je bilo jasno da te ljudi smatraju frustriranim zivcenjakom, a svojom misijom uvjeriti te da te tvoje vlastite usi varaju i da zapravo ■■■■■? I to ljudi koji te ne poznaju, nisu nikada bili u tvojoj ulici? A svi su pametni i sve znaju.

Meni je pun nos tog omalovazavanja kao normalnog nacina odnosa prema drugome. U zemlji koja je 80 % katolicka…

Velika ce stvar biti za tvoju djecu sto ce lijepo govoriti engleski (a pametno i jos jedan jezik) i otici u ostale zemlje EU natjecati se za zivot, posao i placu kao prvi ili u najgorem slucaju drugi na listi. A ne kao sada u trecoj ili cetvrtoj listi pozeljnosti. Nece ih, naime, moci ucjenjivati nikakva balkanska govna i lopine, od onih politicarskih do onih “poduzetnickih” - jednostavno ce imati veci izbor. Daleko od meda i mlijeka, jer niti EU ljudi ne zive bez problema i muka svake vrste.

A Hrvatska ce ostati u EU nasa i suverena u tocno onoj mjeru u kojoj ce je svi ovi veliki Hrvati odrzati nasom i suverenom. A koliko im je Hrvatska u srcu pokazuju svaki jebeni puta kada sute na veliki lopovluk i u tisini se bave svojim malim lopovlucima (od utaja poreza, do voznje iznad ogranicenja brzine - po djelima ih se prepoznaje). Jebote, ja sam bio kod dva odvjetnika (da uopce ne govorim o drugim djelatnostim) i obadva su me pitali trebam li racun, jer da mi je s racunom skuplje. Ne trebam jebeni racun, ali koji ■■■■■ me ne pitas kako jest: da zelis prodati vlastitu zemlju da bi djelovao jeftiniji nego jesi - ako mi je skupi, onda naprosto spusti cijenu ili ishoduj da budu manji porezi. Ali lakse je varati, nego misliti. I svi ti se sigurno jako brinu oko samostalnosti i suverenosti Hrvatske. Osim, naravno, kada je mogu prodati za par kuna.[/quote]

Kao prvo, smatram da si jaaaakkkoooo pretjerao sa korištenjem riječi “svi”. Čemu generaliziranje? Zar se upravo takvom klasifikacijom ne bave mediji i lijevo političko tijelo?

Kao drugo, NIKAD ne bih izabrao Švicarsku kao mjesto za život, u usporedbi sa Hrvatskom. Naime, od tog silnog “uređenja” mogu se samo osjećati kao broj, a slijepo pridržavanje zakona bez promišljanja jesu li ti zakoni ispravni - ne, hvala.

Kao treće, definiraj “lopovluk”.

Kao četvrto, smatram da je meni i mojima devedesetih bilo izvrsno, a prava su mi se počela narušavati tek iza 2000. Naravno, pričam o temeljnim ljudskim pravima…

======================

Na kraju, evo i jedno logičko pitanje: ako je EU doista sređena i poštena kako impliciraš (ja tvrdim da nije i da je Hrvatska i sređenija i poštenija), kako objašnjavaš neutaživu želju naših političara za ulaskom u EU?
Naime, nadam se da se to svi slažemo, upravo su političari kasta najviše ogrezla u “lopovluku” te bi, po logici stvari, najviše izgubili od “sređivanja” stvari…

A nemamo ništa, tako da ono jebala te EU i tvoja ljudska poštenja, pravosudje, pravo i zakoni.

Još jednom jebala te EU jer će ostati sve po starom, neće nestati kriminalci, korupcija i banda lopovska 01.07.2013 Ostat će sve po starom ušli mi ili ne ušli.

Jebo te EU još jednom. Znaš li ti koja je danas realnost, plaća radnika od 2000 kn, rad u tvornici u kojop radiš 1. pa odeš kući pa odspavaš malo pa ideš u treću, 2500 kuna prodavačice koja radi u supermarkeru koji radi 0-24. Znaš šta će jebena EU donijeti, malo veće cijene i malo manje plaće. To je realnost. Znaš tko je kratkovidan? Onaj koji misli da će u EU cvjetati ruže i da će biti bolje, a neće. A neće jer se naš čovjek, hrvatski čovjek, neće promijeniti ulaskom u jebenu EU.

[quote=“tsereg”]Ja ti velim: 40 % Hrvata je na ovaj ili onaj nacin sponzorirano od lopinske vlasti i boje se da ce to izgubiti. To su strahovi od nepoznatog. Zato uopce ne slusam te zalopojke kojekakvih obespravljenih radnika koji nemaju za kruh i ne dobijaju placu.

Jebote, trebas vidjeti Svicarsku. Vidjeti tu logiku, taj pristup stvarima. Oni mogu biti samostalni. Mi, s nasim cosa-nostra mentalitetom sebicnosti i lopovluka mozemo biti samo ovce.

Evo ti najbolji primjer tvoja borba protiv buke. Koliko si dobio komentara iz kojih je bilo jasno da te ljudi smatraju frustriranim zivcenjakom, a svojom misijom uvjeriti te da te tvoje vlastite usi varaju i da zapravo ■■■■■? I to ljudi koji te ne poznaju, nisu nikada bili u tvojoj ulici? A svi su pametni i sve znaju.

Meni je pun nos tog omalovazavanja kao normalnog nacina odnosa prema drugome. U zemlji koja je 80 % katolicka…

Velika ce stvar biti za tvoju djecu sto ce lijepo govoriti engleski (a pametno i jos jedan jezik) i otici u ostale zemlje EU natjecati se za zivot, posao i placu kao prvi ili u najgorem slucaju drugi na listi. A ne kao sada u trecoj ili cetvrtoj listi pozeljnosti. Nece ih, naime, moci ucjenjivati nikakva balkanska govna i lopine, od onih politicarskih do onih “poduzetnickih” - jednostavno ce imati veci izbor. Daleko od meda i mlijeka, jer niti EU ljudi ne zive bez problema i muka svake vrste.

A Hrvatska ce ostati u EU nasa i suverena u tocno onoj mjeru u kojoj ce je svi ovi veliki Hrvati odrzati nasom i suverenom. A koliko im je Hrvatska u srcu pokazuju svaki jebeni puta kada sute na veliki lopovluk i u tisini se bave svojim malim lopovlucima (od utaja poreza, do voznje iznad ogranicenja brzine - po djelima ih se prepoznaje). Jebote, ja sam bio kod dva odvjetnika (da uopce ne govorim o drugim djelatnostim) i obadva su me pitali trebam li racun, jer da mi je s racunom skuplje. Ne trebam jebeni racun, ali koji ■■■■■ me ne pitas kako jest: da zelis prodati vlastitu zemlju da bi djelovao jeftiniji nego jesi - ako mi je skupi, onda naprosto spusti cijenu ili ishoduj da budu manji porezi. Ali lakse je varati, nego misliti. I svi ti se sigurno jako brinu oko samostalnosti i suverenosti Hrvatske. Osim, naravno, kada je mogu prodati za par kuna.[/quote]

Jaoooo, ovo mi se uopće neda puno komentirati jer si puno nasrao ođe. Moje dijete uči i sad i njemački i engleski, ne znam koja mu je razlika dali će biti u EU ili ne. Ni danas nitko ne ucjenjuje djecu, pa znam bar 3 koji su završili studij vani. Samo ću ti postaviti dva pitanja:

  1. Sve što si tu nabrojao misliš li da će to ostati tako i kada uđemo u EU
    i
  2. Misliš li da danas ne možeš ići raditi van, studirati, otvarati firme, kupovati itd.

Bonus pitanje, kad je tako dobro u EU zašti ne živiš u EU nego si u Zagrebu?
Sve ostaje isto samo naši političari mogu reći mi smo u EU, a jebe se meni za EU.

Jasno i glasno ne.

Za primjer, ne vidim neke velike reforme u sudstvu, niti kakve koristi od tih navodnih reformi imamo. Čitam u novinama kako je Vidošević izbačen iz optužnice, a ionako cijeloj optužnici fali još par godina do zastare. Nadalje čitam kako je tip kupio stan, a sad ga gubi radi malverizacija dviju tvrtki sa uknjidžbom. Onda opet malo gledam Keruma i navodne POS-ove stanove u Splitu i već vidim sranje, kao i svi drugi.

Puno priče, a u biti ništa.

A gubimo, ili smo već izgubili u ime EU puno toga.

Ja samo znam da tseregove postove pročitam dva puta prije nego što odgovorim.

Činjenica je da nije cijela europa glupa, Norveška i Austrija su jedno 100 godina ispred nas da si mogu same osigurat budućnost i nije im potrebna EU, sve ostale zemlje (njih 27) su valjda iz nekog razloga tamo.
Ne vidim logike da se hrvatska (koja je na dnu od svih tih zemljaja) svrsta u isti koš sa 2 najmoćnije zemlje a ne u koš u kojem joj je mjesto.

[quote=“Sljaker”]Kao prvo, smatram da si jaaaakkkoooo pretjerao sa korištenjem riječi “svi”. Čemu generaliziranje?[/quote]Zato jer o svima i svakome ovisi cija ce biti Hrvatska. A nema niti jednog od nas koji nije zakinuo tu svoju ljubljenu drzavu za porez ne uzevsi uslugu bez PDV-a.

Tko je vjeran u malome, vjeran je i u velikome. Tko nije vjeran u malome, nije niti u velikome.

Koji moze reci da uvijek uzme racun, da uvijek postuje nase znakove, da uvijek baca smece u kos za smece, da uvijek pozdravlja susjeda, tek taj zna cuvati drzavu. Jedno je stvarati, drugo je cuvati - razlicito je, a ja gledam kako u ovome drugome zakazujemo na svakom koraku.

[quote=“Sljaker”]Naime, od tog silnog “uređenja” mogu se samo osjećati kao broj, a slijepo pridržavanje zakona bez promišljanja jesu li ti zakoni ispravni - ne, hvala.[/quote]U Svicarskoj navecer balavurdija ide van i pije. I onda bude smeca i prljavstine po podu. I ljudi prelaze preko crvenog. I crkve zvone kvarate i lupaju na mise. U Svicarskoj, medjutim, ako vozis 30 km/h iznad limita 120 km/h na autocesti je oduzimanje vozacke na 3 mjeseca i 2000 franaka, a kazna moze ici i do 150.000 franaka (bez zezancije) ako imas stvarno mocnu jurilicu. Ako birokrati skrenes paznju na nelogicnosti u sustavu, on ce to dozivjeti kao sto bi ti dozivio da ti netko skrene paznju na propust u tvome poslu. U svicarskoj je svaka stvar u tvome stanu (vrata, kvaka, parket, stolica) napravljena u krugu od 20 km od tog stana, jer se snazno potice lokalna, unutarkantonalna suradnja. U Svici se mozes osjecati kao covjek, a ne kao broj.

[quote=“Sljaker”]Kao treće, definiraj “lopovluk”.[/quote]Referiram te na Grcku. Odnos izmedju velikih lopova na vlasti i malih lopova koji ih biraju. I zasto ih biraju.

[quote=“Sljaker”]Kao četvrto, smatram da je meni i mojima devedesetih bilo izvrsno, a prava su mi se počela narušavati tek iza 2000. Naravno, pričam o temeljnim ljudskim pravima…[/quote]To je lose da je tako. Ali Hrvatska iza 2000. nije bila dio EU. Niti je promijenila gradjane.

[quote=“Sljaker”]Na kraju, evo i jedno logičko pitanje: ako je EU doista sređena i poštena kako impliciraš (ja tvrdim da nije i da je Hrvatska i sređenija i poštenija), kako objašnjavaš neutaživu želju naših političara za ulaskom u EU?[/quote]Nije “tako” sredjena i postena. Nema tu meda i mlijeka. A i Hrvatska ide sve sredjenija i postenija, zahvaljujuci tome sto smo prisiljeni poceti provoditi vlastite zakone kako bismo usli u EU. Nasi “politicari” su oligarhija koja sluzi kradji i pljacki. Kako znaju (za razliku od Grka) da vreca ima dno, znaju da ce netko morati tu vijest saopciti ovima 40 % sponzoriranih gradjana. Pa si nasi politicari misle: Tko bolji da to saopci naivnim gradjanima nego EU? A mi cemo onda opet tu doci kao spasitelji i oni koji se protive “zloj EU”. Pa sta mislis kome ide na ruku katastroficna predvidjanja o ulasku u EU? Lopinama na vlasti. Samo moraju biti sigurni da ipak udjemo u EU, a da raja ipak misli da je dosao smak svijeta zbog “zle EU”. I eto opet nasih lopova kako im se kratkovidna raja klanja do poda. To se desilo i Slovencima. Pa zato Slovenci misle da im je losije jer su “usli u EU”. Nije, samo im je EU saopcila lose vijesti.

[quote=""]Nezavisni broker Alessio Rastani šokirao je gledatelje BBC-ja. U vrlo otvorenom razgovoru rekao je što misli o bankama i krizi na svjetskom tržištu. ‘Kolaps eura ne može se izbjeći, štednja milijuna ljudi nestat će u narednih godinu dana’ iznio je svoje crne prognoze Rastani.
“Bit ću iskren. Posljednje tri godine ja i brokeri diljem svijeta sanjamo ovaj trenutak i dolazak nove recesije. To je prilika za sve one koji znaju zaraditi”, rekao je Rastani. [/quote]

http://danas.net.hr/novac/page/2011/09/27/0933006.html?pos=n1

Dao Bog da mu se prognoze ispune, mislim ove prognoze koje on smatra lošima:


.

Kad bi se to desilo prije 2013., mogao bih reći: Bog i Hrvati. :zub:
Jer, očito se sami ne možemo sačuvati…

također :slight_smile:
Povremeno pročitam što novog ima u birtiji i temi eu DA/NE, i vraćajući se unazad cca 10 godina pokušavam sagledati gdje to ide naša država usklađujući se s EU normama.
Moramo priznati da gledajući činjenice i pomake u državnom aparatu, puno toga je otišlo više naprijed nego nazad. Da će trebati neki razlog vlasti za podvlačenje crte i sagledavanje činjeničnog stanja u državi - trebat će, pa mora neko drugi biti kriv i vjerojatno će za to ‘biti kriv EU’ no mislim da je bolje biti u EU kad se to desi nego izvan. Toliko toga smo uskladili da nevidim što bi trebao biti više problem. Što se tiče ‘teorija zavjera’, banke su ionako u stranom vlasništvu a i dobar dio firmi koje donose novac tako da, davno smo mi već u EU, ovaj referendum je samo formalna stvar :).

Bez puno dubinske analize i gubljenja po istoj, cini mi se da je ulazak u EU sad jednak ulazasku nekakve minorne državice u YU 89-e.

Zna tko da ulaskom u EU svaki građanin garantira svojom privatnom imovinom stabilnost europske unije i eura?

Jednako hipoteci na imovinu ali bez mogućnosti utjecanja na otplatu kredita.

Znate da je u EU zakonom dozvoljena upotreba smrtonosne sile prilikom suzbijanja prosvjeda i nereda ?

Koji fucking EU, stvar puca po šavovima, njemci čupaju cijelu europu iz govana… svi samo čekaju da stvar pukne.

Dajte se malo informirajte, mediji su tu samo zbog para.

http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/eu/ekskluzivno__nigel_farage_ne_odricite_se_nezavisnosti_i_suvereniteta_zbog_propadajuce_eu/392719.html

Istina je uvijek negdje na pola puta, kao i obično.

Ali ono što ponavljam kao papiga, sada reći NE i mirno pričekati razvoj situacije.
Niti u EU može biti puno bolje nego je sada niti u HR može biti puno lošije nego je sada.
Veća moguća šteta je pošto-poto ukrcavanje u prvi brod za EU (ovaj sada izgleda kao Titanik) nego pričekati drugi kada će vremenske prilike biti povoljnije.

Zanimljivo bi bilo pogledati i ovaj cijeli video:

http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/eu/hrvatska_postaje_provincija_posrnulog_carstva_s_cetiri_haska_suda/383503.html

Nažalost u medijima nije ništa od ovog rpenešeno.

[quote=“trnac”]Istina je uvijek negdje na pola puta, kao i obično.

Ali ono što ponavljam kao papiga, sada reći NE i mirno pričekati razvoj situacije.
Niti će u EU može biti puno bolje nego je sada niti u HR može biti puno lošije nego je sada.
Veća moguća šteta je pošto-poto ukrcavanje u prvi brod za EU (ovaj sada izgleda kao Titanik) nego pričekati drugi kada će vremenske prilike biti povoljnije.[/quote]

Točno tako, da.

A da može biti gore, može !

Zamisli si scenarij u kojem talijani s modernijom ribarskom flotom gaze naše kočarice i poslije ti prodaju tu ribu po skupljoj cijeni nego je danas…

Kupovat ćeš više hrvatskih dobara u stranoj ambalaži, lova će ići van, Hrvatska će ići brže prema grčkoj…

Turizam će cvasti… u džepovima stranih agencija.

Rumunj će raditi u HR za 1000kn manje nego Hrvat, naravno da će nezaposlenost pasti. Isto kao u Engleskoj.

Doći će novi zakoni, woohoo… zakoni EU. To će biti oaza poštenja i pravde.

Ulazimo jer EU nemože opstati bez širenja, jednako kao i EU financiski model. Ulazimo zbog EU zbog EU ekipe, ne da bi ljudima u HR bilo bolje.

Ko se zna snaći, snalazi se i sad, ko nezna, plakat će još više u eu.

Mislim da je tako ali podsvjesno se nadam da nije, zbog dobrobiti svog djeteta.

I ovo je EU! :zub: :smiley:


!