Avalon - preporuke, iskustva?

Ali na e-mail niste poslali niti obavijest da se prate vaši računi na Facebooku i Twitteru. S ovim danim pojašnjenjem ste efektivno retrogradno ukinuli e-mail kao prvi i službeni način poslovnog kontaktiranja, a uveli Twitter i Facebook. I to ne bilo kada, već u svijetlu sigurnosnog kompromisa osobnih podataka svojih korisnika, vi retrogradno povlačite e-mail kao sredstvo obavještavanja?

Žao mi je što umjesto prepoznavanja i priznavanja pogreške u korisničkim odnosima - a trivijalno je za uočiti gdje ste zakazali - izgleda da pokušavate pokazati da ne samo da su vašim korisnicima možda otuđeni osobni podaci, već da su si oni sami krivi što ne znaju da su Tweetee i Facey novi e-mail?

Nisam se uvjerio da je - što implicitno proizlazi iz danog objašnjenja - pogreška korisnika koji ne prate vaš Tweeter i Facebook to što nisu na vrijeme informirani. Smatram da uopće nije njihova, već isključivo i samo vaša.

Mogu reći da sam izgubio povjerenje. Razumijem da je događaj bio priličan šok za vas, drugim riječima nemam izuzetno visoka očekivanja u pogledu sigurnosti (ne očekujem puno muzike za malo para), ali način na koji ste zaboravili obavijestiti korisnike o ovom vrlo ozbiljnom događaju ih je prilično spustio.

Znaci da sumiramo, imali ste 100% nadograđen WHMcs? Nije lijepo kriviti najpoznatiji billing softver bez ikakvih dokaza ili logova. Isto tako, trebate im prijaviti incident i dati da istraze kako bi mogli pokrpati bug i zastititi druge hosting firme. Ako je to istina WHMcs bi trebao izdati patch prilicno brzo kao sto su radili i do sada

Kao što rekoh, postoje opravdani razlozi zašto nismo odmah slali mail svim korisnicima već ćemo ga poslati tek danas, i o tome za sad ne mogu detaljnije govoriti.

Žao mi je što to ne možeš uvažiti. Ne radi se o tome da smo nešto zaboravili, da smo promijenili službene načine poslovnog komuniciranja, da nekoga drugoga za nešto krivimo - nemoj nepotrebno implicirati stvari.

Naravno da je WHMCS 100% up-to-date. Ne krivimo mi nikoga, prikupili smo sve podatke koje smo trebali prikupiti i prijavili smo slučaj policiji.

U redu, pošto je e-mail i dalje službeni komunikacijski kanal, pričekat ću mail s argumentacijom razloga zašto korisnike koji ne prate vaše Twitter i Facebook račune niste promptno obavijestili o sigurnonosnom incidentu, tj. što je bilo toliko važno od ste dio korisnika - kako pojašnjavaš, namjerno i s promišljajem - ostavili nekoliko dana u neznanju da im je narušena privatnost (ili što god da već jest bilo kompromitirano, pošto se to još uvijek ne zna).

Odlično. Nadam se da ste prijavili incident WHMcsu kako bi mogli izdati patch.

Također čekam email s detaljnim objašnjenjem kako su moji privatni podaci dospjeli na internet i službenom isprikom. Sreća u nesreći da ne koristim istu lozinku za email.

[quote=“Unimatrix”]Uvažavam tvoje mišljenje, OK. Upravo to smo i radili, ali ne putem maila već putem Twittera i Facebook stranice kao najbržih i najtransparentnijih kanala s kojima i inače aktivno komuniciramo s korisnicima, odmah po saznanju za incident.

Znali smo da je većina aktivnijih korisnika koji su saznali za ovaj upad već na twitteru i fejsu i da nas prate tamo (što je i istina), i da ćemo tako najbrže komunicirati dvosmjerno.

[/quote]

Gluplju stvar vec dugo nisam procitao, vi ste komunicirali putem twitera i facebooka, zamisli… pa hebo te twiter i facebook, ja sam to saznao igrom slučaja na ovom forumu, ej na forumu, a tek danas dobio mail od vas. tek danas. al glavno da vi okolo twitate, jel. Profesionalno, nema sta.

Ja još uvijek nisam dobio mail.

Što kažu, koji je bio važan interes istrage da nisu slali mailove?

[quote=“tsereg”]Ja još uvijek nisam dobio mail.

Što kažu, koji je bio važan interes istrage da nisu slali mailove?[/quote]

Ma ništa posebno - bio napad, prijavili policiji, moji podatci nisu bili ugroženi, isprika i tako to

Izgleda na kraju da je taj važan razlog istrage zbog kojeg 5 dana nisu obavijestili korisnike to što nisu mogli - bit će da su tek sada iz backupa izvukli kontaktne podatke. Važan interes istrage… :slight_smile:

Sranje se dogodi svakome. Kako se ponašaš kada se dogodi, to je ono po čemu se poznaju junaci. Avalon je učinio instiktivnu stvar - šute i drže korisnike u mraku (bio sam na Tweeteeju, ne piše ništa). To svi rade, treba smjelosti i iskustva na vlastitoj koži da se napravi iskorak prema pravoj politici. Puno toga i naše “najbolje” firme trebaju učiti.

tsereg …Lijepo receno sve!! Svakome se moze dogoditi da dodje do sranja i da se nadje u situaciji kao sto je se nasao Avalon. A taman im se to desilo kad su lijepo napravili onu Tv-video reklamu za bla-bla… koja meni usput receno izgleda kao neka reklama za prodaju psenice ili domacih proizvoda… :smiley: …dobro to je moje misljenje, tko sam ja?! wtf?! :slight_smile:

Nadalje evo vec kada pricamo Avalonu reci cu jos i ovo.: Nedavno sam dozivio slucaj sa njima da su mi bez razloga iskopcali domenu koja je bila placena, da bi se onda krenuli vaditi sa nekakvim forama da je doslo do problema sa DNS-ovima, ali su mi prije toga naravno na mail, pazite na mail ne na Tweeteeju ili Facebook-u :slight_smile: poslali obavijesti predracun da im platim uslugu kako bi me ponovno ukopcali… OK mislim si… cijelo vrijeme znam o cemu se radi i zasto mi je domena offline ali se natezem sa likom i pokusava me veslat, prvo da platim, a kada su skuzili da je greska kod njih onda su presli na foru sa DNS-ovima… :smiley:

Nakon malo natezanja i borbe sa njima konacno sam natjerao covjeka da prizna krivnju i kaze sto se dogodilo, zar nije to i ljudski i sa poslovne strane ujedno i feri korektnije nego se praviti mutav i svaliti sve nakranjeg korisnika, ali izgleda da je tako najlakse… sistem APP (ako prodje, prodje)

Ajd da skratim… mozda sam malo i prosirio temu nznm, ispricavam se…

Nakon borbe sa njim, kao znak pomirenja sa njihove strane produzili su istu domenu za +1 god. :slight_smile:

ciao-zdravo… ,)

Kad smo vec kod Avalona,prije neki dan sam narucio hosting i domen kod njih i dobio predracun i ostalo mi samo da odem u banku i platim.E nakon narucivanja govorim sebi “hajde malo da vidim sta ima na WM” i vidim svasta: Hakovan Avalon…E nakon citanja mnogih komentara odlucim se da ne placam to sto sam narucio,pa me sada zanima hocu li ja prekrsiti neke stvari ako im ne platim?Rok placanja na racunu pise do 15.07 .

Pozz!

Ja sam prilično siguran da nisi dobio račun nego ponudu koju nisi obavezan platiti.

Da li na papiru baš piše račun?

Dogodila im se greška ali mislim da to nije razlog da odustaneš od kupnje.

Nemam srecom nista kod njih, ali mi je kolega pricao da je zadnjih dana prolazio slicno, nedostupnost stranica, ispade DNSova…
Jos prije se sjecam da je stavio affiliate link na jednu od stranica pa otisao kod treceg lika i preko tog linka je narucio novi hosting paket, ote pare nisu bile sjele na racun dok se nije interveniralo. Rekose nesto cudno se desilo i nece se ponoviti.

Pardon pise predracun,a nakon placanja cu dobiti racun.
Ukupni iznos: XXX
Poziv na broj: XX
Dospijeće: 7 dana
Žiro račun: xxxxxxxxxxxxxxxx

Originalni račun dostavit ćemo vam odmah po primljenoj uplati.

[quote=“SavaVip”]Pardon pise predracun,a nakon placanja cu dobiti racun.
Ukupni iznos: XXX
Poziv na broj: XX
Dospijeće: 7 dana
Žiro račun: xxxxxxxxxxxxxxxx

Originalni račun dostavit ćemo vam odmah po primljenoj uplati.[/quote]

Nisi obavezan platit, nema posljedica. Ako želiš nihovu uslugu platiš, ako ne - ignoriraš i sve OK.

Ok…Hvala! :slight_smile:

Možeš biti sretan, i ja sam Avalonov korisnik, za problem sam saznao na forumu, SLUŽBENI MAIL JOŠ UVIJEK NISAM DOBIO od samog Avalona.

Gdje su ti podaci objavljeni, baš me zanima, da vidim koji su moji gore…

@tsereg, dev_masta

Ne znam šta ste se uhvatili tog mejla, ja ga nisam dobio ni kad je tribalo produžiti domenu, pa je ta ista i istekla.
Onda, po čemu ste vi to posebni?