Backlink stranice i koliko to pomaže?

Molio bih popis nekih najjacih stranica za backlink-ove.
Koliko je to korisno imati u startu za novu stranicu ili je uzalud bacen novac?
Mislim samo na ove placene a mozda ima i free dobrih.
Koliko to pomaze u poziciji a koliko odmaze kasnije kad se ti backlinkovi eventualno maknu?

Kako misliš popis najjačih stranica za BL?

Mislim na stranice koje daju usluge kupovine backlinka tipa Buy Backlinks - The Backlink Builders

Zaobiđi to u širokom luku, moja preporuka.

1 Like

OK hvala na savjetu.
Znam za onu bazu da neki mali indijac ili kinez otvori 600 blogova potavi tvoj link, prvih 2 dana si heroj a kad google skuzi onda ti vise nemoze ni isus vratiti poziciju.
Ali sam mislio da ima takvih nekih stranica sta imaju kvalitetne backlinkove u koje se isplati uloziti lovu.
Po tvom misljenju ocito da nema.
Jos necije misljenje bi dobro doslo.

[quote=“dabars”]OK hvala na savjetu.
Znam za onu bazu da neki mali indijac ili kinez otvori 600 blogova potavi tvoj link, prvih 2 dana si heroj a kad google skuzi onda ti vise nemoze ni isus vratiti poziciju.
Ali sam mislio da ima takvih nekih stranica sta imaju kvalitetne backlinkove u koje se isplati uloziti lovu.
Po tvom misljenju ocito da nema.
Jos necije misljenje bi dobro doslo.[/quote]

Upravo to, kratkoročno se MOŽDA i isplati, dugoročno nikako. Pogotovo ne za nove stranice - bilo bi malo čudno da nova stranica odjednom dobije 1000 ili 10 000 BL, pogotovo u ovo doba nakon panda / pingvin apdejta…

Da da kad ga panda dohvati nema mu spasa.

Ja po novome punim mjesec dana site sa tekstom (naravno unikatni), na kraju mjeseca tražim u sličnoj niši neku kvalitetnu stranicu i kupim tekstualni link. Zaobilazim spam stranice, forume (potpis) i blogove (komentar). Rezultati su vidljivi.

Tekstualni link, mislis link u clanku?
Mozes i reci koja je cijena takvih linkova, znam da nije na svakoj stranici isto ali onako neki prosjek.
Jeli ti stranica na engleskom ili hrvatskom?

I ja trenutno ulazem u clanke ovo me zanimalo samo informativno.
Ova za koju ja trebam je na engleskom, nije jos izasla tako da nemam link.

Hrv. stranica. Eng. stranicu su uništile životinje i neda mi se više ulagati. Da, isključivo članak i jedan anchor u članku ili na kraju samo potpis (domena). A čuj cijena linka varira. Netko traži 100, a netko 1000kn, a netko i više…
Ja se potrudim pa nađem dobar link za 100kn :zub:

Nemoj forsirati linkanje ako ti je nova stranica. Samo je puni sa sadržajem. Budu te uništile životinje pogotovo što ti je stranica na eng. Tak i tak prvu godinu nemaš zarade pa i nije potrebno forsirati.

[quote=“Zgubijumf”]Hrv. stranica. Eng. stranicu su uništile životinje i neda mi se više ulagati. Da, isključivo članak i jedan anchor u članku ili na kraju samo potpis (domena). A čuj cijena linka varira. Netko traži 100, a netko 1000kn, a netko i više…
Ja se potrudim pa nađem dobar link za 100kn :zub:

Nemoj forsirati linkanje ako ti je nova stranica. Samo je puni sa sadržajem. Budu te uništile životinje pogotovo što ti je stranica na eng. Tak i tak prvu godinu nemaš zarade pa i nije potrebno forsirati.[/quote]

Prevenstveno mi je sadrzaj nabitniji jer nema sajta bez sadrzaja.
Zivotinje, mislis na konkurencuju?

Ja sam bio otvorio temu vezano za backlink na forumu tako da sam u zadnje vrijeme puno istrazivao i moja neka strategija je. Kada napravim stranicu dozvolim google da je indeksira prvih mjesec dana nista ne radim osim probam naci neke fb fan pageove da objave moj link ili na twitteru neki kaj imaju dosta ljudi koji ih prate, redditu i pinterestu. U isto to vrijeme se regam na relavantne forume i postam i nabijem tipa 50-100 postova, ali ne stavljam link. I onda 5. tjedan napravim po jedan blog komentar, na relavantnoj stranici, i da komentar bude kvalitetan, znaci da ne pisem samo dobar post nego da napises par recenica i potaknem daljnju raspravu. Onda se 6. tjedan bacim i probam negdje uvaliti link na Q&A stranice, wikipediu ili slicno. Vecina tih stranica nije dofollow al je dobro sto treba imati i takvih da ne izgledas sumnjivo, jer kada imas samo dofollow pa to je ne pravilno budimo realni. 7. tjedan se vratim na forume koje sam se prije regao i svagdje roknem svoj link, znaci otvorim temu ono da je tekst u njoj 10 ak recenica i da je forum relevantan mojoj temi. Tako da nista ne izgleda spami i da ekipa nastavi raspravu u tvojoj temi Onda 8. tjedan se vratim opet na nekakava social marketing (FB,twitter,pinterest,redit). I onda se 4 tjedna bavim samo guest postingom, odnosno tim clancima u kojima dobijes svoj link na relavantnoj stranici. I 13 tjedan napravim ponovo neki social marketing. U principu je to neka moja taktika koja vrijedi ne samo meni i drugim ljudima.

Ja ovu metodu koristi vecinom za nicha stranice gdje dobro ocu home pozicionirati za neki odredeni pojam. Bitne stvari su da sve izgleda prirodno,kako to postici. Pa da se linkovi postepeno grade, prvo po manje s manjom vrijednosti onda sto bolji, da podjednako imas linkova i s foruma i s blogova i s guest postova, rotacija anchor teksta, i na kraju najvaznije da linkovi dolaze sa stranica koje su u vezani na tvoju temu jer to je najbolji link, to je mozda cak i vaznije jel link s foruma ili guest posta.

Znam da su linkovi na stranicama iste tematike vrjednij nego ostali!

Hvala na iscrpnom izvestaju :slight_smile:

jos jedna dobra fora je npr da kada ti google pozicionira za odreden pojmove stranicu, tipa nakon mjesec ili mjesec i pol, odes u webmaster tool i pogledas na kojem ti mjestima od prilike stoje odredene kljucne rijeci. I onda si tipa nades neke koje su unutar prvih 40 mjesta i koji imaju tipa minimalno 500 pretrazivanja mjesecno, mislim sve ovisi o stranici al tako ja za sebe radim, onda se njima malo okrenes kaj se tice backlinka. znaci linkas s anchor tekstom te kljucne rijeci na svoju stranicu sa strancie iste tematike. Tako ces si popraviti popraviti rezultate u trazilici za odredenu kljucnu rijec.

@dabars mislim na pandu i pingvina.
Pratim duže jedan site i on linka svoju stranicu bez anchora u člancima nego samo šiba ime svoje domene npr. ime .com
Domena nije emd. Rezultati su mu dobri i svi h1 tagovi dobro mu rangiraju. Možda nije loše tako raditi jer izgleda prirodno bez forsiranja ključnih riječi.

Hehehe zivotinje da da kuzim.
Da ima tu raznih verzija i nacina…
Emd link bi bio npr.: Dokumentarci sa prijevodom*|*Dokumentarci-online.com
a bez dokumentarci-online.com ?
Nemislim za tu stranicu radit nekakav SEO osim osnovnoga, samo sam je uzeo za primjer.

[quote=“Zgubijumf”]@dabars mislim na pandu i pingvina.
Pratim duže jedan site i on linka svoju stranicu bez anchora u člancima nego samo šiba ime svoje domene npr. ime .com
Domena nije emd. Rezultati su mu dobri i svi h1 tagovi dobro mu rangiraju. Možda nije loše tako raditi jer izgleda prirodno bez forsiranja ključnih riječi.[/quote]

ima istine u tome, ja već godinama skupljam backlinkove za anchor = ključna riječ za koju želim rangirati , prije 2 godine sam imao odlične rezultate, čak mi je stranica hackspc.com bila PR5, oko 20 000 page loada dnevno , 85 % s googla , otkako su došli google penguin i panda , skoro pa sam propao, paso sam s 20000 na 5000 , za skoro sve riječi su mi pale pozicije.

Dali je na nekog isto tako utjecao google penguin i panda i kako se oporavio ?

Što se tiče kupnje backlinkova na drugim stranicama , mislim da se ne isplati , ali ja radim sljedeće, obično nađem nekog jeftinog pisca, obično su to indijci, platim 30$ za 10 članaka i objavim ih kao guest postove na drugim blogovima/stranicama i tamo ubacim linkove.

Google želi da su linkovi prirodni, i jedan od načina da prepoznaju ne prirodne backlinkove je korištenje stalnog anchor. Zato se predlaže da se koristi rotacija anchor text. Tipa ako ti je KW pictionary, koristi ju 10-20% posto, za ostalo koristi varijacije: društvena igra pictionary, pictionary društvena igra, pictionary društvena igra, pictionary igra i tako dalje da ne pišem. Jer kada gledaš tu teoriju da google oće da drugi ljudi postavljaju linkove na tvoju stranicu svojom voljom, odnsno prirodno, a ne da ti manipuliraš njima, pa sigurno se neće desiti da ako imas 10 BL da svi ljud stave isti anchor text.

I ja sam u zadnje vrijeme počeo kombinirati samo link, ali znam ubaciti i KW i par varijacija na temu.

Ja koristim Get Free Backlinks With VoltRank Free Link Exchange Network .
U njemu se može dota toga naštimati što se tiče linkova i broja dnevnih objavljivanja itd.
Uglavnom smisao je takav da na svojim stranicama ubacite njihov kod koji postavlja linkove drugih voltrankera a za uzvrat skupljate bodove i koristite ih za objavljivanje svojih linkova na stranice ostalih voltrankera.
Sve je besplatno na voltranku.
Također postoji i backlinks.com Koji se plača ali također možete njihove linkove postaviti na svoje stranice pa isto tako zaraditi. Zarada ovisi o PR vaše stranice.

Na voltranku imam jako puno objavljivanja ali dosta malo ih google dohvati ali svejedno besplatan je pa ne škodi. Možda sa vremenom google dohvati i one koje nije do sada.

Kupovina linkova sa stranica/servis akoji ih masovno prodaju je ludost koja će se prije ili kasnije obiti o glavu. Ukoliko se radi o poslu po principu “ispali i zaboravi” onda može proći zajedno sa još nekim drugim “nelegalnim” metodama.