Backlink stranice i koliko to pomaže?

Pozdrav. Imam pitanje kako dobiti backlinks i kako se koristi,novi sam u ovome imam web site i želio bi povećati posjeti,ali mi loše ide.I ono povezivanje stranice (related links) Hvala

I kako se dolazi do Sites Linking In imam ih trenutno samo 2,kako da to povećam? Hvala

kako doći do više Sites Linking In,imam ih dva a ni ne znam kako sam to napravio,novi sam u ovome i trebam savjet.Hvala

Pozdrav. A jeli se može negdje dobiti i besplatan backlikns? a kvalitetan.Hvala

Kvalitetan a besplatan mislim da je to nemoguca misija

Hvala na informaciji

Zaobilaziti kupnju backlinkova da nebi došla PANDA :slight_smile: !

1 Like

Panda update nema nikakve veze sa backlinkovima a posebno ne sa kupovinom backlinka. Problem kupovine se u Googleu rjesava rucno i kad se otkrije mreza pada komplena. Nema veze sa updateima. Panda update je koncentriran na low quality content, ne na linkove.

Kupi backlinkove na nekom servisu , gdje koriste xrummer, spinnere i ostalo pa ces vidjeti da ce panda odraditi posao nakon 2-3 mjeseca dobro :wink: !

Ja bih ipak rekao da će u tom slučaju Penguin imati posla, a ne Panda.

Pitanje: koliko se isplati ostavljati komentare na youtubu u kome se nalazi link? Zanima me da nema mozda nekih posljedica poslije

Ne može se ispod ostaviti link. (bar mislim) jer moraš umjesto domena.com pisati domena(dot)com ili nešto tako.

moze. 20 znakova 1234

linkovi s Youtubea su nofollow, tako da nema direktne koristi.

Po meni, to nofollow, dofollow, PR i sve te neke gluposti koje je google izmislio u 90tima više nemaju vrijednost. Google danas funkcionira skroz drugačije. Ja imam slučaj gdje mi se na prvo mjesto probio sajt kojeg sam zaboravio linkati, i imao doslovno 0 backlinkova. Kako to objasniti?

Zato nema bolje taktike od velikog broja sajtova iste tematike, linkaš ih međusobno (tj. bolje bannere ili iconice jer šalju više posjeta pa imaju i veču SEO vrijednost) a uz to se ne moraš brinuti za traženje linkova. Ako imaš npr. svojih 50 sajtova, što će ti onda drugi linkovi. A i nema potrebe pretjerivati sa bannerima, 2-3 malo bolja i to je to, ako se ne pomakne sa nule, brišem sajt i te bannere iskoristim za neki drugi sajt.

2 Likeova

linkovi nisu sto su bili. ne treba ih mnogo pokoji, moje mišljenje je takvo da u očima gugla danas link valja samo ako i cirkuliše posjeta preko njega, dakle blog komentari, potpisi na forumima slaba vajda

Mislim da link jos uvek ima uticaja, sad koliko tacno je tesko precizirati.
Moj poslednji slucaj. Pokrenuo sam jedan novi sajt pre par meseci koji je stajao tako bez linkova svo to vreme, a onda, sam ga polinkao sa nekoliko mojih starijih sajtova i evo ga, izbio je na prvu stranu, za jednu bitnu klj. rec je na prvoj poziciji.
Nije velika konkurencija, ali znam da sam ga linkovima makao sa neke 4 ili 5 strane. Da, napravio sam i par izmena u sadrzaju, dodao sam malo vise sadrzaja, tako da je sve to u celosti dalo rezultate.

Ne isplati se kupovat backlinkove od tih kojakvih servisa, ja sam prije 2.5 godine skoro preko 400 dollara dao za backlinkove, a na kraju nisam od toga nista imao, stim da je vise od 80% backlinkova bilo na pr5-6 stranicama, ja na kraju dobio pr1, a dok recimo skroz drugi projekat koji je bio bez backlinkova sa originalnim contentom je dostigao bio pagerank 6, pa je pao na pagerank 5, to mi jos dan danas ne ide u glavu, kako?

Ovo sa međusobnim linkovima (da imaš 50 stranica, pa isprepleteš linkove među njima) nije ti dobro. Štoviše, vrlo opasno i imaš 99% šanse da te google penalizira.
Meni se to desilo. Funkcioniralo je 2012. godine, čim su pustili pingvina dobio sam penal, ove godine sam uspio se vratit na poziciju…
Dakle, iz osobnog iskustva ti govorim, ni ne pomišljaj na to.

odlična taktika za zauvijek nestati s googlea :smile: