Backlink stranice i koliko to pomaže?

Bugi je u pravu…samo što rijetko da neko ima 50 sajtova(kvalitetnih s puno prometa) koji su uz to iste tematike…

po meni vecina ovih sto kazu zaobilazi kupovinu linkova su upravu pogotovo jeftine neke usluge i taj spam dobices ban pitanje samo za koliko dana. prvo sto sve review sto citas po forumima,sajtovima su lazni o tim uslugama i ne mozes kontrolisati te linkove niko ti ne garantuje rezultate. mozes dzaba potrositi pare. po meni najaca stvar koja je uvijek radila i radice je privatna blog mreza. malo googlaj i nauci kako naci dobre domene koje su dropovane ili expired ove su skuplje. napravi neku manju mrezu da to budu mini authority sajtovi, razlicite hostinge po 1 dolar mjesecno imas na google mnogo nista seo hosting nemoj kupovati,whois privacy obavezno ili razlicite podatke. sto se tice sadrzaja za blogove ne moras placati unikatne textove uradi rewrite samo, koristi razlicite teme i platforme ako mozes i pusti neko vrijeme da prodje da google pronadje sve to…obrati paznju prilikom kupovine domena najvise da su kvalitetni linkovi koje ima domena tf/cf ti nije bitan i PR to sve moze lazno da bude. i onda pocni stavljati textualne linkove pa vidjeces rezultate sigurno. opet sve ovo zvuci mozda lagano ali ima mnogo sitnica koje te mogu zeznuti ili da nesto pogrijesis, takodje i bitno je za koje rijeci hoces da rankiras kakva je konkurencija i sve ali po meni opet nesto ces nauciti neces bacit pare nekom da ti proda nesto i zajebe te

evo ti recimo jedna domena dropovana ja i ne mogu je registrovati…

eu-referendum.hr dobra :slight_smile:

Ne da ne zvuči lagano nego zvuči jako teško. :frowning:
Samo početnici (još) ne znaju da je to najteži dio IM posla.
Ahhh, u ovoj godini bi bilo dobro da nađem neki outsource za ovo. :slight_smile:

Veću glupost nisam dugo pročitao.

Možeš obrazložit?
Ja sam vezao (linkao međusobno) 13 siteova iste tematike i popušio penal. Neki siteovi bili su stari 3 godine, par njih 2 i par njih po godinu dana.
Osobno, to više nikad ne bih napravio, niti bih ikome preporučio da to napravi.

Linkati je malo širok pojam :slight_smile:

Radim to već 6-7 godina, imam oko 300 sajtova trenutno iste tematike, svaki od njih je linkan sa prosječno 4-5 linkova sa drugih mojih sajtova. Dakle velika večina njih nema two way linkove nego ono što se zove three way linkove, mada se ne opterečujem ni sa time ako neki sajt linkam obostrano, po meni ne znaći da su mu manje šanse za uspjeh. Imam trenutno 14 hosting paketa, puno sajtova iz istih hosting paketa su linkani međusobno jer ne pratim koji sajt je na kojem paketu pa se dogodi da ih linkam sa istih, po meni ni to nije razlog zašto bi sajt popio penal mada radi eliminacije i tog problema imam 14 pakta radije nego jedan pa eto, kad već kruže priče da nije dobro neka bude tako.

Seo je puno kompliciraniji da bi se sveo na to da si dobio ban jer si linkao 2 sajta koji su na istom hostingu, mada je možda u tom pojedinom slučaj baš to bio problem.

Uglavnom ja sam prezadovoljan sa mojim rezultatima, mada mi 80% sajtova ostane na nuli što se tiće posjeta. Onih 20% je uspijeh, to je od 300 sajtova cca 60 njih koji zarađuju, neki 10 centi neki 10 eura, idem na količinu.

A što se tvog slučaja tiće, nisam skužio jesi linkao svih 13 sajtova na svih 13 sajtova i jesu svi na istom hostingu? Ako jesi, to je opet malo previše čak i za google. Moguće u tom slučaju da su upalio neku lampicu na googlu filteru, mada kažem, ne funkcionira google tako jednostavno da sad evo linkaš sajt sa istog servera i dobiješ ban.

1 Like

Pratim jednog tipa koji radi slično kao ja vani negdje, ima na tisuće sajtova i sa svakog sajta linka svojih 20-30 sajtova u footeru, pa gledam isto kad otvorim 10-20 njegovih linkova naletim na par sajtova koji imaju brutalne alexe. Dakle to je više stvar sreće, ne valja se previše zamarti s tim životinjama jer su ‘nepravedne’ (puno rupa imaju). Oni koji najviše paze će dobiti ban a da ni ne znaju za što, a oni koji spamaju na sve strane će izbiti na prvo mjesto. Zato je najbolja taktika “zakon velikih brojeva”. Nečeš nikad doživjeti veliki šok, meni se zna desiti da bude neki update na googlu, padne npr 10 sajtova digne se 15, ili padne 20 dignu se njih 10. Nekad prođeš bolje, nekad gore ali si uvjek u igri.

4 Likeova

Informativan odgovor. Tak bi se trebale rasprave vodit :wink:
2 sitea su bili na jednom hostingu, 11 siteova na drugom serveru, od čega su 2 bila na drugoj IP adresi (tražio sam dediciranu IP adresu za 2 site-a, ostalih 9 su dijelili istu IP adresu, međutim isti je server na svih tih 11).

Siguran sam da se upalila “lampica googlu” (kak ti veliš :slight_smile: ) jer je prema googlovoj definiciji definitivno ispalo kao spam (iako su linkovi bili međusobno isprepleteni na taj način da su, primjerice, sa engleskog članka vodili na isti članak na drugom siteu gdje je taj članak bio preveden na, ajmo reć, francuski). Dakle nije se radilo o kopiranju sadržaja, već o prijevodu sadržaja, ali je količina linkova očito bila uzrok penalu. Nakon što sam maknuo tu “mrežu linkova” i ostavio samo najnužnije (uz korištenje nofollow atributa) stanje se (kroz vrijeme) popravilo i vratilo na staro.

Ta ista mreža je 2011. funkcionirala. 2012. imao sam izvrsne rezultate i onda sam popušio penal. 2013. sam se izvlačio iz nastale situacije, 2014. stanje je bilo super, a sada prateći statistiku (i koristeći mobilne verzije sitova, sitemapa za web i mobilnu verziju i ostalih “sitnica”) vidim da idu svi (meni) važni ključni pojmovi - prema vrhu. Velim, nakon što sam uklonio mrežu linkova.

Mislim da, čitajući tvoj post, je problem i bio što sam samo sa jednog site-a znao imati i preko 10.000 backlinkova, pa x12 … Očito je bilo više nego dovoljno da zasvijetli “božično drvce” a ne samo jedna lampica… :smiley:

Nadam se da sam objasnio dovoljno razumljivo :slight_smile:

Ne znam što si mislio postići sa 10 000 linkova, 10 000 puta bolji seo :smiley: . Normalno da je to spam.

Ma nisam računal da će ih tolko ispasti… :smiley:
Stavio sam ih u footer site-a, pa je ispalo “malo previše u kratkom roku” (moja nepromišljena greška koja me koštala)
Zato velim, ja to ne bih preporučil. Jedan link, ajde, to ti nemre štetit (recimo sa index-a), ali stavit ih u footer ili negdje sa strane pa da se “vuče” kroz cijeli site, bogme nije dobro… :slight_smile:

A kako je najbolje na whitehat način dobit kvalitetne linkove? Meni se neda riskirat nikakve penale od googla pa sve radim kako treba, makar komentiranje po blogovima i slične stvari baš ne urađaju plodom. Trebat ću se okrenut guestpostanju sve mi se čini

Građenje linkova je najzahtjevniji dio izrade web stranice. Jer nije dovoljno linkirati samo homepage. Trebalo bi linkirati sve relevantne stranice. No mojemišljenje je da je SEO kao takav mrtav. Bitan je dobar content i linkovi i ništa više…

1 Like

Evo ti si baš linkao svoju web stranicu :wink:

1 Like

Ja sam prodao jedan domen bugi-ju i taj sajt mu sada vredi nekih 6x više! Ta platforma u kojoj su mu igrice je jako dobra (ne lepa nego kvaltitetna) sajt mu je brz i mislim da je to sada broj 1 za SEO.

Daj podsjeti me koji sajt :slight_smile:

Na prvoj strani (google.rs) za kljucnu rec “igrice” igricezadecu.rs

Aha njega da, prodao sam ga nedavno za oko 3 tisuće e a kupio za 100tinjak eura tako da nije puta 6 :wink:

1 Like

Ja sam imao isti problem: previše ključnih riječi u anchor-u. Dao sam se na posao i smanjio gustoću na 40-45% za glavnu riječ, za ostala manje i nekih 10-15% s URLom. Funkcioniralo je.