Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

E hvala vam na odgovorima!

Jep, toga sam svjestan …samo nisam ubrao na prvu gdje se dodaje kanal, pa sam ostao zbunjen da nema slučajno te opcije.

Heh, zato jer prvenstveno idem u youtube radi gušta da popratim filmićima neke projekte koje bi volio napraviti. Ako od toga bude ikakvih novaca, to će samo biti dodatna motivacija da radim više.
S druge strane, neke stvari bi volio napraviti…ali nemam onaj konačni “zašto”. Mogućnost da podijelim s drugim ljudima te neke “ludorije” će biti taj konačni “zašto” koji će me motivirati. Pod ovim mislim na neke lude prankove koji su zasad samo u mojoj glavi …i sada zamisli da ideš okolo prankati ekipu ali samo da se ja nasmiijem toga momenta, a da ne snimim i podijelim to? :slight_smile:

E sada, pošto će projekti biti iz oblasti robotike…a prankovi iz oblasti robotike+prankanje …ne mislim stavljati sve u isti koš jer publika nije očito ista.
A što se tiče ganjanja monetizacije …ako krenem na više strana, putem ću shvatiti i što publika više voli gledati …pa možda prestanem snimati ono što nikoga ne zanima, a fokusiram se više na ono što ima publiku.

P.S. do sada sam naučio da Bog najbolje nagrađuje projekte koji se rade iz gušta. I to prosto iz razloga jer čim kreneš nagrada je već tu, i zove se “gušt”. A lova došla …ne došla… (mada je naravno dobrodošla :slight_smile: )

1 Like

Pošto ste dobre volje za odgovarati, evo još jedno “kratko” pitanjce.
Htio bih po kratkom postupku ubosti neku relativno kvalitetnu kameru za snimanje. Iskreno, neda mi se previše proučavati, a noob sam u malo po pitanju toga.
Pa reko da vjerujem nekome sa youtubea i uzmem po preporuci.
Naletih na ovaj video:

…i tu mi se dopalo ova kamera koju i on u konačnici najviše preporučava, znači model Canon SL2. U videu se pojavljuje na 6.40 min.

E sada, htio sam ju uzet po kratkom postupku, ali ispada da su ti modeli za američko tržište i da kod nas nema toga modela. Kažu u jednoj trgovini da možda i ima, ali ne pod tim nazivom?? :S

Uglavnom, možda netko od vas tko se kuži…može preporučiti neki model koji ima kod nas koji bi bio ekvivalent toj kameri?

Znači u globali tražim ono što je okarakterizirao u tom modelu. Kameru koja je jednostavna za uporabu, sa kvalitetnim autofokusom da se ne hebem sa nekakvim modovima …i da u konačnici pravi kvalitetnu sliku. Ova opcija da se ekran može zarotirati za 180 mi je također ok.
E sad, kako se ja ne kužim baš u kamere…neznam kako da isfiltriram koji su modeli kvalitetni po svem ostalom, koji nisu :slight_smile:

Eto, ako može neka pomoć…hvala. Možda se već pisalo negdje o opremi za snimanje?

Ja sam baš tebi ovo već preporučivao; sad će ispast da imam postotak. :smile:
https://neutrinomobile.hr/sportska-kamera-sjcam-sj7-star-black.html
Pogledaj malo karakteristike; Video rezolucija: 4K (3840x2160) 30fps, 2.5K (2560x1440) 60/30fps, 1080P (1920x1080) 120/60/30fps :+1:
Ide i na dron. :blush: :o:

evo možda nekom bude valjalo ovo mislim da b i moglo radit za vas jutjubere

nemam pojma koliko vas je čulo za socijalnu mrežu StumbleUpon i nebitno je u suštini. Mreža radi koliko na principu interesovanja i onda ljudima servira kontent prema njihovim interesovanjima. Ja sam npr stavio između ostalih kategorija ronjenje i kad uđoh na sajt izbaci mi ovo


ukoliko mi se sviđa čitam pregledam i sl ukoliko ne ima ovo dugme u lijevom ćošku pa se klikne stumble i izbaci mi novu neku temu na osnovu mojih interesovanja

ja prije neki dan se tamo registrovah (sve je besplatno) pa malo testirah na mom amz aff sajtu i što je bolja featured slika i čudniji ili zanimljiviji naslov više ljudi to pregleda

image

ima tu neki sistem i lajkova pa valjda taj kontent ide češće (nisam izučavao) ja sam izdjelio 6 članaka neki dan i ovo vam je statistika (sutradan je statistika bila jadna 5 članaka 10 pregleda ili tako nešta, doduše manje interesantni i komercijalnije teme). lijepo je što su ove bogate zemlje u pitanju, loše je što baš tanko ostaju na sajtu i zato mislim da je video kontent odličan za ovaj trafik ako se radi naravno o dobrom videu jer drži duže pažnju a i često videi imaju onu reklamu na početku pa bi bilo neke zarade

evo ril tajm statistike za jedan članak sa mog sajta
image
ja reko eto para, naravno konverzija ovdje nije bilo

rekoh da probam i sa nekim videom tuđim dobrim pa sam objavio ovaj video

koji je dobar i ima naslov zanimljiv i dobio je 200 i nešta prikaza i tri lajka

ne znam eto da li će se nekome isplatit ali nije zgoreg pokušati. javite vaše utiske

2 Likeova

Nebi se sjećao gdje si mi spomenuo tu kameru. :slight_smile:
Sada kada si mi dao sugestiju na te action kamere, naletih na ovu:


…čini mi se dosta bolja, a za iste pare! Često ju direktno uspoređuju i sa gopro hero 6.

No ja sam se totalno pogubio sada od DSLR fotića…do nekog mirrorless …pa evo i među action kamerama xd.

U jednu ruku su mi super te action kamere…čini mi se lakše snimati iz pokreta, lakše ju nositi i uvijek imati sa sobom…lakše snimati prikriveno/neupečatljivo…robusnije su za neke poduhvate gdje bi DSLR mogao nadrapati.

Što se tiče kvalitete slike, DSLR vjerovatno tu ima prednost …mada, sve su to kvalitetne slike.
A i vidio sam usporedbu canona 80d sa gopro hero 5, gdje gopro puno bolje odrađuje digitalnu stablizaciju slike u pokretu. A hero 6 je još k tome napravio veliki iskorak sa poboljšanjem digitalne stabilizacije.
To je što se tiče stabilizacije, ali slike su fino oštrije na DSLRu, bolje boje…osvjetljenje…

Zoom? Action kamere nemaju optički zoom, a čini mi se vrlo korisna mogućnost snimati izdaljeg. (Pogotovo kod prankanja ili nekakvog social eksperimenta, gdje kamera treba ostati podalje )

A mirrorless fotići su mi ni vrit ni mimo. xd. Nit rade kvalitetne slike ko DSLR, nit su kompaktni i robusni kao action kamere…a mogu koštati isto “fino”.

Baš sam htio ubosti kameru da ne mudrujem previše i ne gubim vrijeme…a sad sam tek zaglavio sa neodlučnošću xd.
Da je postojala Canon SL2 kod nas u trgovinama, kupio bi je po prvoj preporuci…nebi se ni zapitao koje su specifikacije iza preporuke, haha.

Ispričavam se, gledao sam… izgleda da stvarno nisam. :blush:
U svakom slučaju, nju preporučujem jer imam godinu stariji model (SJ5000x Elite), tada je bila najjača, i super sam zadovoljan. A ova je još bolja. :blush:

Točno. Ali onako jake predispozicije; o čak 60 fps pri 2K videu, ili 30 fps pri 4K videu ti pruža mogućnost kvalitetnog post produkcijskog zoominga, a to je još bolje. :blush: :o:

Mozda je najveci minus kofd ovih action kamera baterija. Kod ove moje Salore mislim da ne moze vise od 10 minuta izdrzati.

@c3po, kakva su tvoja iskustva sa action kamerom i trajanjem baterije?

Sa ovom gore odlična jer i ne snimam nešto dugo… Mogu možda sat i pol snimat u Full HD. :blush: To ovisi i koliko je stand by, jer i to se računa… :o:

Sta mislis koliko su dobre ove action kamere za snimanje ne-action videa? Ono stoji ti na stolu dok nesto radis, itd.

Konkretno za ovu yi 4k mi je super ovaj veci framerate pa se mogu praviti slowmotion videa sadrzaji.

Vidim da je na amazonu 169$. Sa ovim kursom dolara, to je oko 140 eura, za te pare i za ovo sto nudi, nije mnogo…

Nego, da li se isplati kupiti neku polovnu action kameru? Tipa neki stariji gopro?

Zašto ne? Osobno sam gliser i motor vozio davno… a kameru imam danas. :slight_smile: :o:

Koristio sam HERO5 i mogla je snimati nekih 120min u 1080p sa stabilizatorom uključenim.

1 Like

Kupljeno na kraju ono sto sam stavio na zadnje mjesto…mirrorless kamera, konkretno canon g7x II, svidile mi se dosta recenzije…bit ce dovoljno kvalitetna slika, a na prvom mjestu su mi ipak zavrsili jednostavnost korištenja i portabilnost. Jedino mi žao da kamera nema mogućnost za snimanje kvalitetnijih slowmotion snimki poput sony rx100 V, ali ta kamera je jbg duplo skuplja, a samo ju to izdvaja od ove. A model rx100 IV moze isto brutalne slowmotion snimke praviti, ali i ta je 50% skuplja, a po dosta toga cak i ispod ovog modela… Tako da sam ovo gledao kao neki best buy …mada frend tvrdi da sam pogrijesio i moguće da je u pravu. Po njemu sam trebao uzeti neku jeftiniju tipa eos m10 s promjenjivim objektivom i onda ubost kvalitetan objektiv. Vjerovatno je u pravu.
Uglavnom što je tu je…bacam se na posao i bas sam fino uzbuđen što krećem u ovo. Ideje mi bombadiraju glavu i jedva čekam.

I mali lol, planiram snimati filmiće na engleskom, a govor mi je na razini Bandićevog, bit će veselo :smiley:

1 Like

dont vori vi vil suport ju

heheh

2 Likeova

Svaki početak je početak, makar se snimalo iz tanjura xd

#ebayjespor

S čime editirate?
Prčkao sam nešto prije sa Adobe premierom…i sve mi je to nekako sporo.
Imam čak osjećaj da bi editiranje najbrže išlo kada bi se moglo tipkati poput HTML. Samo da se zadaju instrukcije koji file/ovi, gdje su cut-evi. Koji prijelazi, parametri prijelaza…itd. Specijalni efekti kada bi se jednom istipkali (ili složili putem alata za obradu videa), takođe bi bili kao objekti reuseabilni…i lako dohvatljivi kodom.

Hmmm…postoji li slučajno takav nekakv program? :slight_smile:

5 Likeova

Istina. Ja radim sa Sony Vegas Pro 13, no ako želiš baš da bude jednostavno ali i brzo sa svim profi opcijama onda može i Camtasia 9. :+1:
Čekamo videe iz ptičje perspektive. :blush: :o:

Koji je ovo fotoaparat? :smiley:

g7x II …20 char

1 Like

Like za tanjir! Trebao si ga okrenuti naopako, imao bi jos bolji pogled.

2 Likeova

Nope, nope…od ispod je lagana hrapavost na porculanu, i onda ovaj vakum držač unatoč velikom početnom stisku, popusti nakon svega par minuta i padne. Isto se desi i na glatkim drvenim plohama. Jedino bas glatke površine poput stakla drže konstanto. Dobro da mi je to palo na pamet i da sam testirao prvo s utegom, jer nebi bilo fino da kamera padne na pod sa stola, otvorenog objektiva. Koliko vidjeh, ne preživljavaju baš to.

Inače, i zbog stabilnosti i svega mi je naravno palo to na pamet… Jedino mi nije palo na pamet provjeriti kakvih još tanjura imam xd. Neki su valjda glatki i od ispod xd

1 Like