Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

Ja se ubi trazeci neki DIY/How to kanal da kupim i nema nigde da se nadje…Ne cima mi se da cekam monetizaciju mesecima…
Ako znate nekoga da prodaje rado bih kupio kanal :smiley:

Netko je spominjao prije koji dan da je bila obavijest da se svi kanali na jednom računu spajaju na 1 kanal. Da li je to istina?

Pozdrav ekipa, koja je prosječna zarada na YouTubeu na 1000 pregleda ako je u pitanju publika iz BiH i okolnih zemalja? Uzeo sam novi aparat za snimanje, gimbal i još neku opremu pa se planiram posvetiti tomu… a volio bi i povezati kanal za zaradu. Pozdrav :slight_smile:

nemoj radit za domaću publiku …

Pozz novi sam ovdje, iscitao sam temu ali nisam primjetio da je neko pricao previse o tome, kako promovisati video. kao sto znate jako je bitno u prvih 24 sata da video dobije preglede. Znam da je dobro imati vise izvora posjete ali trenutno sa facebooka i ne dobijam prevse pregleda jer je video thumbnail uzasno mali fb je uzasan za promociju videa sa yt. Kako vi to radite da li kupujete preglede za pocetni boost? Da li ima neka stranica gdje mogu skupljati poene a da za uzvrat dobijem pregleda kao sto je to bilo moguce prije. Kanal sam tek poceo razvijati 25 videa sam uploadao ali slabo dobijam preglede znaci pocinjem od pocetka i moram nesto uraditi da kanal bude primjecen.

@bugi Da li ima kakvih novosti oko odobravanja monetizacije na tvom kanalu?

Bas nikakve, niti sam nasao dokaz na netu da je ikome vracena sto je pino gore.

Samuele, postoji i tema o tome; :blush:


Nemoj samo da te obeshrabri ako ti se učini da je dug put pred tobom; najvažnije je da znaš kamo putuješ. :blush:

(Kauboj jaše ljut, pred njim je dalek put… :notes: ) :o:

1 Like

Evo upravo sam naisao na jedan odlican program pa reko da ga podjelim s vama


Unesete URL clanka, uglavnom podrzava sve stranice. Kopira tekst i napravi video za vas, automatski ubacuje sliku za pozadinu koristeci neki AI sistem. Ja ubacio bez veze neki clanak sa viralnova i za 5 min imam spreman renderan video :smiley:

3 Likeova

Da li je neko uspeo da dobije monetizaciju posle ovog apdejta? Interesuje me koliko se ceka za monetizaciju?

@Veritos sa free planom mogu video max do 14 sekundi, jeli to normalno ili moram uzeti premium

I ja sam bzv napravio neki slajd od 2:05min i nema nigde opcije download…

Pogledaj mail, tamo ti je stigao direkt link od videa i s desne strane imas download.
Na free planu njihov logo se vidi samo na kraju videa, posto smo balkanci mozete samo odsjeci tih zadnjih par sekundi :smiley:

3 Likeova

Nop, nitko od 10. mj pa nadalje, čitam svaki dan google forum i googlam, nitko se još nije javio. Ono što su objavili prošli mj da će biti do kraja ovog je još jedno u nizu sprdanja sa nama. Za sada nema nikakve naznake da postoji neki odjel za revizije.

Znaci da se ne mlatim sa YTom, jedino ako mogu da kupim neki kanal sa vec odobrenom monetizacijom…

Izgleda da je tako. Mislim da će u budućnosti monetizaciju imati samo veliki kanali, tipa oni sa 100 k + subsribera i oni koji snimaju unikatne videe, sami sebe i slično. Sve ove kompilacije od drugih videa sa neta ili sa tv-a, montaže slike ili teksta, kompilacije sportaša itd novi kanali neće više dobiti monetizaciju, ovi što imaju od prije možda zadrže ali nema više novih kanala po meni.

Najviše u toj priči mi smeta što ljudima koji čekaju (od 10. mj pa na dalje) neće odobriti nikad monetizaciju a u profilu još stoji poruka “pregledati ćemo vaš kanal u roku od tjedan dana” što je ponižavanje nas kao ljude. Radije neka nam napišu kako je stanje pa da se okrenemo nečemu novomu a ne čekamo nešto što se neće dogoditi.

Koliko donosi monetizacija?
Procitao sam da je prosjecni cpm 1-2 dolara u US. Znaci da se mora poprilicno veliki broj pregleda ostvariti da bi to donijelo nesto. Koliko sam pogledao sve ove “znalce” kazu da im monetizacija usputna i da im uopce nije zarada u tome. Naravno da ovisi o vrsti kanala.

Ovisi odakle imaš preglede, ja sam na 5-6 k pregleda dnevno imao 6-7$, 50% balkan, 50% ostale europske države, naravno, preko 95% zarade je od ovih drugih. Najgore od svega je što mi je kanal vezan uz temu ljeto pa ću u srpnju i kolovozu imati 10 puta više pregleda, ali ne i zarade.

Meni je po tome cpm ako maknem balkance oko 3-4$

1 Like

Koliko je jaka konkurencija za taj kanal? Ako nije jaka konkurencija kupi neki mali kanal pa reuploaduj video snimke na taj novi a ovaj izbrisi.

Evo ovaj lik tvrdi, tj procitao je negdje da su pomjerili datum kad ce pregledati kanale za mjesec jun i da ce prvo obratiti paznju na kanale koji imaju najvise pregleda. Zna li neko moze li se negdje povoljno kupiti kanal sa odobrenom monetizacijom?