Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

ne bih baš dijelio link. pa čak ni thumbnail nije sjajan. ubo sam nišu haha

no mene zanima može li gugl kao za sajtove kazniti nalog na youtube zbog thin sadržaja, ako još to nije krenulo, moguće je da će ubrzo kad se ja bacim pravo na ovu zaradu

Čudno mi da si toliko zaradio sa videom koji traje 10 sec. a koliko ja znam, reklama se prikazuje od 10 sekunde…wtf!’ kako si to uspio :smiley:

EDIT: barem su se prikazivale ove reklame na dnu videa nakon 10 sec.

Ha, vrlo lako moguće kršiš pravila TOS-a, bla, bla, šta ja znam oni se svašta smisle… al opet, tko će ih znati…
Probaj to raditi sa odvojenim Adsense-om da ti ne ugrozi ako već imaš nešto drugo…
I ja sam razmišljao upload-ati crtiće, vidim koji prolaze i koji se daju unovčiti, al opet, onda bi mi klinci to doma klikali i nebi ti dobro prošlo… (Evo vam ideja tko nezna šta bi stavljao na internet…)

šta ja znam kako? Ne bavim se ja ovim previše. tako piše da sam toliko zaradio. a reklama se pojavi tek kad završi video. inače nemam pojma ni zašto prije nekih dvije godine sam postao partner sa freedom mrežom tako da nisam svoj adsens povezao sa yt no preko njih imam reklame. oni mi daju 60 posto od zarade.

edit: malo sam se u zadnje bacio u ovu zaradu, čisto da malo ispitam


i to sve ručno radim, sa unikatnim opisom i titlom i od po minute do tri minute videi ma nek ide život ne mora bit 10 sekundi. pravi li ko brže klipove od mene?

za admine foruma : ne bi bilo lose da napravite nove kategorije youtube i amazon.

3 Likeova

Kako idu pregledi na te tvoje brze klipove?:slight_smile:

zadnjih par dana objavljejem i max broj pregleda je 15 mada ni ne očekujem odmah nešta mnogo, apdejtovaću za mjesec dva kako ide. Zanimljivo što duži video (uglavnom više pregleda) mada je baš mali uzorak, ispisaću kad dođe vrijeme više. Evo kako radim aploadujem nekih 15ak slika i onda ih kombinujem sa raznim titlovima i opisima videa, neđe 5 neđe deset neđe 13, uglavnom 3 slike i slike se ponavljaju, često. Mrzi me pravit slike, oduzme mi to par minuta. Ovo je čisto istraživački pa ako bude nešta dobro, ako ne, opet dobro.

1 Like

Eee pala mi je strasna ideja oko ovih klipova sa slikama. Po mom misljenju nicha koja ima logike da ide kroz slika sa propratnim tekstom :slight_smile: Od sledece nedelje cu i janda krenem da se igraam sa tim :slight_smile:

Maknuo sam Movie Makera i skinuo Premiere Pro, gledao sam par sati tutoriale i pohvatao osnovne, evo i prvi uradak - http://www.rezerviraj.hr/social/zapis-2012-malena-plaza-u-bibinju.html
što kažete? Greška mi je što sam previše mobitelom rotirao lijevo desno, trebao sam samo snimiti par scena koje gledaju u jednu točku, ovako previše podrhtava i zavrti se u glavi malo.

Meni je Movie maker dovoljan, bilo bi dobro da ima veci izbor fontova i da moze vise captiona istu sekvencu ali za neku pocetnu je OK

Ma radije prijeđi na Premiere Pro, imaš sve što imaš na Movie Maker a uvijek ostavljaš mogućnost da širiš znanje. Svaki puta ćeš naučiti neku novu opciju sa vremenom i bez da se trudiš a mogućnosti su neograničene, možeš snimati filmove za holivud ovisno o znanju. Ovako ćeš uvijek ostati na istome i ograničiti se bez razloga.

1 Like

Koliko kosta taj Premier pro, i da li moze da se nadje free verzija za nas amatere da se igramo?

Upiši Adobe Premiere Pro torrent u Google i skidaj.

1 Like
  1. Ugasi zvuk videa, iako je more lijepo za cuti, narocito nama koji smo od njega xxx kilometara, zvuk vjetra strasno iritra.
  2. Pronadji neki trik za umirivanje videa. Mozes korostiti stativ neki, ali to je naravno opcija koja se placa, u svakom slucaju progluglaj o ovome. Video se moze i softverski malo srediti pa da se manje trese, to sam radio u Vegasu, a vjerovatno je moguce i u tvom programu.
  3. Malo brzu muziku, ovo je kao uspavanka, ma da svako ina svoj ukus, nekih osnovnih motiva se treba drzati u videu.
  4. 2 minute je puno za ovakav video. Pokusaj sto vise slika i video zapsa ukombinovati u sto manje vrijeme, tako je interesantnije za gledanje.

Eto to od mene, zivio! :slight_smile:

1 Like

Hvala puno! Odmah ujutru skidam :smiley:

Thx,
ma može se odvojiti zvuk iz videa i ukloniti, ostaviti samo muzika, htio sam u jednom djelu da se čuju valovi. Snimam sa mobitelom, ne znam jel postoji stalak za mobitele ali trebao sam manje kretati mobitelom a više snimati mirno samo jedne scene. Kada budem snimao nove plaže će sigurno biti bolje, tek sada vidim greške.

Imas na Aliexpres-u da kupis jeftine stalke za mobilne telefone. Ja sam uzimao po 2$, jer sam ribolovac pa volim da se slikam sa ulovima a cesto idem sam pa nema ko da opali sliku :smiley:
Jedan je bas dobar, ima savitljive nogice, pa moze da se lepo namesti gde hoces. Ja sam ga cak i na drvo stavljao, ogradu itd i stabilan je.

2 Likeova

ostavi nam link tog stativa, rodjen da peca a teraju ga da radi :slight_smile:

Uf to je davno bilo tako da nemam vise link. Ma samo idi na aliexpress i procackaj, mora da iskoce dobre ponude. Kod njih se sve menja na dnevnoj bazi a ono sto je bitno uvek ima neka akcija.

1 Like

vazi hvala jeronimo.