Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

Meni se dopada sve.
Samo YT je cudna zverka jer neke video snimke gura u nebesa,a neke ni ne primeti.
Evo recimo moj drugar je snimio ovaj video i dao mi da ga okacim i naravno nema poseta,a video je po meni edukativan i solidan.
U stvari pogledjte pa presudite sami.

1 Like

Edukativan je…ali nikome se neda gledat 10min kako netko hrani mješalicu, ili kako odvija sve do zadnjeg vijka. Puno fali na montaži, to su praktički raw snimke…tu i tamo malo ubrzane.

To su znači ogromne greške. Nakon toga ima onih finijih greški …tipa poradit na kadrovima i kvaliteti snimanja, kvaliteti titlova…

I onda još one najfinije finese. Osim edukativnog djela, treba video imati onaj “satisfy” dio … taj konjić ima na kraju da se ulašti da se sjaji ko dragulj…da se publika rastopi kad vidi konačan rezultat.

3 Likeova

Show me the money, show me the money

Jeste li mislili da ce biti 200$ za tri dana?:slight_smile:

4 Likeova

Pa to je bolji rezultat nego video koji sam postavio pre neki dan.

1 Like

Mnogo bolje nego prethodni klipovi :smiley:

Također savjet za editing možeš koristiti wondershare filmoru. Mnogo stvari imaš gotovih, od texta sa efektima, drama jednostavno a produktivno veoma laka za korištenje. ( Ja sam kupio neku licencu dobio mnogo više blokova, prelaza itd itd ako imaš 50ak dolara za to bilo bi odlično)…

Za thumbnail također preporučujem CANVA (dot) com odličan za tebe sa templejtima …

Uskoro ću biti pozvan na roštilj i pecanje na Drini od strane jednog prijatelja kupio je kuću pored Drine pa je rekao zvati me na roštilj i pecanje. Ni jedan ne znamo pecati ali pokušati ćemo, te ću pokušati snimiti par kadrova i pokazati kako bi to ja odradio :smiley:

U svakom slučaju mnogo bolje nego ranije :+1:

1 Like

Hvala za savet, znam za Filmoru i cimi mi se da je cak i jednostavnia od Premiera al vec sam krenuo sa njim i naucio sam neke osnovne stvari, pa cu da razmislim. Tih 50tak dolara nije problem, ako nesto zavrsava posao, samo ne znam koliko mi se uci nesto novo :slight_smile:

A za Canvu isto moras da imas placenu verziju da bi mogao da eksportujes 100% kvalitetnu sliku, free verzija mislim da moze do maks 80% da ide.

Drzim te za rec, i bistro :slight_smile:

ja nisam u yt ali mi je nekom mojoj logikom najlogičnije sa neke black hat strane da napraviš plejliste i onda zamoliš ljude da u toku noći puste pleylistu, uključe autoplay i vrte tih nekih 7 sati tvoje videe. deset ljudi deset dana 700 sati. a dosta ljudi ima i više uređaja pa se to može nabijat dobro. bilo bi dobro naravno više ljudi da je uključeno, ali eto bar to za početak, može se dogovorit na forumu da se ispomažete na taj način, ili dok se radi na laptopu da se uključi yt plejlista utiša ton i tako se skupljaju sati. može se to radit i sa raspalim starim telefonima sa puknutim ekranima. neđe u ćošak sobe stavit telefon utišat zvuk i pustit plejlistu i autoplay uključen imat i toeto.

1 Like

Moglo bi to da YT ne postavlja pitanje nakon nekog vremena da li i dalje gledas…

1 Like

eto to nisam znao. pa može li onda da se snimi neki dugački video pa bar to da se gleda ili i tu pitaju

Imao sam i ja velikih problema sa odgledanim satima na pocetku,ali od kada sam poceo klipove od preko 10 min. trpati,sada sam stigao na nekih 500-600 sati gledanja dnevno.
Nekada je to izgledalo ovako:

Ja mislim da se i na dugackom videu to pojavi… Jedino sto moze jeste nas 50 forumasa da otvori u backgroundu youtube, mutiran i tako dok radimo 4 sata dnevno, eto 200 sati pregledanih za dan :smiley:

Meni fali 25 suba. Ima tko pouzdanog trgovca? Hahah

ako ne kriješ koji je kanal pošalji meni ja ću ti se prijavit sa 2 gugl naloga koja rjeđe koristim, vjerujem da ima još ljudi koji će to odradit. ako kome trebaju sati nek šalje videe pa će ić u pozadini dok radim

1 Like

Je li ima neko neki savjet, vezano za ispunjavanje uslova za monetizaciju, 1k+4k sati.
Prešao sam tih 1k, ali ove sate jedva guram tek sam oko 1,2k, jest da imam oko 66 videa. Neko prijedlog za neki boost ili šta?

Sad u 2020, u vezi youtubea, prvo se napravi youtube account pa se onda uploadaju videi i onda se čeka za invitaciju za monetizaciju ako se ne varam?

Dali se za to vrijeme smije napraviti adsense account i posložiti način isplata?

Sumnjiv pristup…ako i radi trenutno, potencijalna je to igra sa vatrom za nekakav budući penal.

Sati pregleda su youtubeu jako skupi…tj. to mu i je glavni trošak i sumnjam da će mu se dopast kad skuži da netko cucla te resurse samo tako da cucla.

Google ako je već uveo sate pregleda kao neki uvjet da se ispuni, vrlo vjerovatno mu je već palo na pamet da će se to probat i zaobić …i vrlo vjerovatno mu je jasno da ga to udara po njegovom glavnom resursu koji mu je interes štititi.
Tako da bi se s ovim trikovima mogli opest.

I ta poruka koja iskače nakon dužeg gledanja bez aktivnosti miša …je upravo tu da si čuva resurse od onih koji “zaspu” pred kompom…ili koji ostave komp da radi. Ako su predvidjeli tu situaciju i jasno pokazali da čuvaju taj resurs…sigurno su onda mislili i o tome da bi netko mogao svjesno zloupotrebljavati te resurse…a oni to lako kontroliraju i vide. :wink:

I na kraju krajeva nije baš moralno jer je to razbacivanje sa energijom. :slight_smile:

1 Like

Ja rekoh da se ja ne bavim yt i svakom na volju sta ce i kako ce. Ja cesto dok radim pustim yt u drugom tabu da radi i tu ne mislim striktno na muziku no npr nesta o seo, sajtovima i sl, ne vidim kako nekom moze to napravit problem. Naravno ovo da se preko noci ostavi plejlista je samo (losija) varijacija ideje i ko radi ozbiljno naravno treba brinuti o svemu pa i tim stvarima da ne ugrozi nalog, monetizaciju.

A sto se tice nemoralnosti i potrosnji energije i guglovih resursa, ne bih o tome.

Drugo je sto ti pustis …od onoga kad bi Google prepoznao pattern da se nečiji kanal tako pumpa do tog limita za sate. To bi mogao vrlo oštro osuditi.

A za resurse ne gledam čiji su trenutno…nego znam da sve to crpimo iz majke zemlje i što ćemo svi biti ekološki osvješteniji, to će nam svima život biti jeftiniji i lakši. Kad vidim kako ljudi peru suđe ili zube… i nesvjesni bacanja energije puštaju nepotrebno da voda curi iz pipe…mene srce zaboli.

Pa ti napravis svoju plejlistu i tu smiksas da ne bude bas providno.

Kada pomislite da niste dovoljno zanimljivi, pogledajte ovaj video i ovaj kanal

Meni zanimljivo ovo