Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

Hahahaha vidjeli smo na kraju kakvu je ocjenu dobio za posao. :rofl: :poop:

Pa ne napravi se da ti to bude vecina sati odgledanih no dio. Ne mislim da ce iko krenut od nule i dizat tako sate. A opet ne vidim problem da cak vecina videa sa nekog kanala idu u pozadini, jer postoji masa kanala dje primarna prica ne video i vjerujem da vecina slusa takve kanale dok nesta drugo radi, tako da patern taj da klip ide u pozadini kao nesta lose ja ne vjerujem da je kaznjiv.

Ja rekoh da necu na tu temu jer znam dje ce poc. Mene ne bi srce nimalo zabolilo da drzim mob upaljen svu noc ili otvoren tab jos jedan dok radim i tako jedem resurse i gugla i majcice zemlje.

Ali da, zatvaram i ja vodu kad perem zube, a ti mozes npr i prekostic koji put i pranje zuba i pustanje vode poslije male nuzde.

Po djetinjsta pod restrikcijama vode i struje, dovoljno od nas.

1 Like

što mislite o ovom Youtuberu ?

ima super kameru, ako nije mirrorless onda je full frame dslr sigurno… i spor je koliko sam shvatio :smiley: jer taj neki pojeo za 45 sekundi… idem to potražiti jer mi nije jasno kak je uspio za 45 taj prije njega

1 Like

inače ga je ugodno slušati, ali fakat pretjeru s hranom…

1 Like

Sto se tice subova, youtube je uveo neki novi algoritam koji brise subove ukoliko oni ne procjene da je sub spontan. @anja1 tvoj sub su maknuli - daj provjeri

Inace kupio sam si odlican fotic koji sam dugo zelio. Sony a6100 mirrorless - kvaliteta 4k videa je zapanjujuca i to jos sa relativno losim objektivom koji sam dobio uz njega. Planiram kupit Sigmu 16mm 1.4 f e to ce onda bit posao.

kod mene stojiš u pretplati ili praćenju kako li već prevode. poslao sam ti skrinšotove.

Zar mislis da je to zaista presudno za navlacenje gledaoca?
Mislim da nije,jer kod mnogih videa koje imam sa dobrim posetama uopste nema kvalitete i obrade.
Evo jednog od mnogih za primer.
Video je napravljen za 15 minuta,loseg kvaliteta i bez obrade …

Pa neznam što je taj video samo po brojci, pa ne mogu sudit. Ali ako ima puno pogleda, a loše je obrađen …onda se zapitaj koji je bio puni potencijal te teme videa da je još i obrada na razini?

Tih 600k je možda moglo biti 6M? :slight_smile:

A zašto mislim da su greške…pa očito je. Polazim od svog iskustva gledanja…gdje mi nešto jako smeta…a jasno mi je i što.
Zatim tražim slike u glavi kako to profići odrađuju i bez sumnje se očituje njihova razlika u pristupu.

A ogromna greška je ogroman gubitak pogleda.
Dok ove finije greške su isto tako i finija razina gubitka pogleda. Gubici su uvijek u srazmjeru sa greškom.

Ti to možeš nadoknaditi nekom extra temom…ili da si extra promovirao video. Možda znaš extra strategiju manipulacijom sercha youtubea…ili navlacenja publike thumbnailom. No što god od toga da znaš i ako ti to dovlači ok poglede za tebe …budi svjestan da ćeš otići samo još dalje sa svakom greškom koju ispraviš.

A tu je najefikasniji pristup krpat od najgrubljih greški ka onim finijim. Obratno je rasipanje vremena i energije. Valjda je jasno zašto. :slight_smile:

Sve si u pravu i vise od toga.
Tako sam i ja pre razmisljao i poceo da se trudim oko video snimaka,ali se vremenom pokazalo da mi skoro ni jedan video gde sam izgubio vremena oko montaze i detalja nije nista posebno postigao,tako da sam odlucio praviti obicne i nesavrsene video klipove.
Ne gubim vreme,a ima i dobrih rezultata.
Na primer skorasnji video koji je odvratan u tehnickom smislu navukao mi je silne sate pregleda,prosto neverovatno.

Screenshot_5g

3 Likeova

Kud sa tolikim parama…

1 Like

Bitan je prvi korak, a ti si napravio ne prvi nego i drugi i treci! Samo napred.

1 Like

Neka ulaganja vraćaju više od uloženog, neka manja. Ti ako smatraš da si pronašao svoj optimum uloženog/dobivenog, najbolje znaš. :slight_smile:

Ja sam malo skeptičan iskreno, ono mi se činilo baš da ima puno prostora za napredak.

Malo previse komplikujes stvari. Najbitnija je sama informacija koju dajes u videu pa onda sve ostalo. I to sto kazes da prvo polazis od sebe da li bi ti nesti gledao mislim da je pogresan pristup zato sto sa se nagledao sranja za koja sam mislio pa ko ce ovo gledati da bi se na kraju ispostavilo da ta publika zeli bas tako kako je, prosto jednostavno i da kazem “preko ■■■■■” :expressionless:

Tvoj pristup ima smisla ako bas ides ono da gradis community koji ce biti vezani samo za tebe ali to ide jako sporo i tesko.

Bolje ti je napraviti video od 10 minuta srednjeg kvaliteta nego napraviti video od 5 minuta top kvaliteta. Jednostavno tako YT funkcionise, od algoritma pa preko svega ostalog.

1 Like

Ma generalno se slažem …mislim, to je pitanje omjera kvaliteta i kvantiteta.

Ne valja niti ako je nečega količinski jako jako puno, ali sran*e od kvalitete, isto tako ne valja ako se svo vrijeme uloži u kvalitetu, a količinski se napravi jako jako malo…do gotovo ništa.

Da li je on pogodio idealan omjer, neću suditi. Meni se nekako čini da sa malim ulganjem u obradu tih videa, da bi se dobilo puno na kvaliteti.

Mada je meni toliko mrska obrada video materijala…da apsolutno razumijem da ju je netko odlučio ignorirati ako stvar šljaka i bez. :smiley:

1 Like

Nisam od onih bas koji ulazu.
Tako da video snimke pravim uglavnom telefonom koji ima 5 godina i 5 mpx kameru.
Ne treba biti mnogo mudar da bih uvideo da ljudi traze naslov koji ih zanima,a manje obracaju paznju na kvalitet i vestinu pravljenja videa.
Znaci ako ubodes temu i video pomogne nekom gledaocu na konju si.
Sve dalje radi YT algoritam …
Na primer ovo je uspesan video koji ljudi traze,a uradio sam ga veoma jednostavno.Posete stizu sa Googla jer su reci koje sam napisao veoma trazene.

Znaci neko moze da se ubije od montiranja i da pazi na svaki detalj,a gledanost nikakva.

Vidis zato sto imas takav stav nemas dosta subova. Neka doza profesionalizma treba da postoji. Treba udovoljiti algoritmu, ali ne treba zaboraviti da se video pravi za gledaoca. Da si vise vodio racuna o editovanju sad bi imao pola miliona subova za sve ove godine i zaradu od koje ne bi znao sta ces da radis.

Ja cvrsto verujem da @Edis ne otaljigava video snimke vec posvecuje odredjeno vreme na editovanje.

Nemam ,a nije ni bitno jer od njih najmanje efekta imam.
Subovi dobro dodju samo da bi se ljudi divili i nista vise.
To su moja iskustva,ne kazem da je opste pravilo.

Da imas ciljane subove i da radis kako valja znao bi koliko je bitno imati subove.
Npr prativ ovog lika, on kako objavi video ima za 12h po 50k+ pregleda! Video snimci nisu optimizovani za pretragu vec samo za subove. Ovakvih imam jos xy, pregledi samo od subova,zato sto kvalitetno rade.

Evo ti ovaj jos bolji primer! Pogledaj video od pre 18h

Jasno mi je sve sto si napisao i naravno to je tacno.
Problem je sto ja nemam bas toliko vremena jer radim jos gomilu poslova,a i u drzavnoj firmi,pa eto neka kapne malo i od YT.
Lepo si i ovo napisao da ne bih znao sta cu sa parama da ozbiljno radim YT.