Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

Veliš slabo pišemo… vjerojatno su Youtuberi pali u depresiju, (gledam po sebi) ili jednostavno izumrli i nestali naglo kao dinosauri… nema novosti, recesija i dalje tuče, nema pogleda, nema love…
YouTube = :banana:

Pratim redovno Marques Brownlee i nedavno upratim odgovore na pitanja iz komentara. Danas se pretpostavlja da dnevno zaradi preko 1k $ a prije 8 godina je započeo. Klinjo je bio, i sa 100 videa imao tek 78 followera. U biti je svojim odgovorom motivirao mnoge (nije mene jer nemam još uvijek namjeru biti YouTube r) ali vjerujem da jeste one koji to žele postati. Kako stoje naši YouTube ri? Ne zanima me osobno nečiji prihod od toga, ali ono - jeli se netko posvetio tome dovoljno i napredovao da može živjeti od tog rada?

Hvala ti Opica, dobro govoriš gore, razvući ću to malo na par dama. :blush:

Bez tripoda ne idem nigdje. :thumbsup: Ovakav je moj;


Hama Star 61. :blush:

Svi izvrću vratove kad se pojavim s ovim… :blush:
A još kad obučem Youtube majicu:smile: :o:

1 Like

Vremena sve manje za yt ali nije mrtav! :slight_smile:

Bravo za opremu :slight_smile:

Malo se poboljsava stanje opet, izgleda da se oglasivaci lagano vracaju ali i dalje se osjeti manje reklama u odnosu na prethodni period prije ove zezancije.

Nekada bih na ovom videu zaradio po ovim pregledima minimalno 250$ a sad 150$ u najboljem slucaju :confused:

Kakav pad si doživio, sjećam se da si pisao da si imao preko 100$ dnevno, na koliko si sada?

Zanimljiv video

Zadnjih tjedan dana, evo baš gledam prosječna zarada, $27,70 i pada…
Kaj da velim,… jadno.
Ali ima ljudi koji su otvorili firme, zaposlili ljude na konto Youtubea i sada su deep down…
Ja sam onda u principu i super sa jedinim ulogom koji je bio, moje slobodno vrijeme… :sunglasses:

1 Like

Plače mi se kad vidim da domaći kanal sa preko 11K subsa i preko 100 videa i dosta uloženog truda ima zaradu manju od kanala na engleskom, koji je otvoren prije par mjeseci i sadrži najprostije i na brzinu napravljene videe. Šta reći… sve je jasno. Hoće neko kupiti domaći kanal? :slight_smile:

Koja je cena i koji je kanal u pitanju? Mozes i na pp.

Dokaz da sa GTAV ili općenito igricama ne morate snimati samo gameplay, pogledajte šta je ovaj kanal uradio


obratite pozornost na preglede i
datum objave videa…

Primjetio sam ja takve kanale prije cc pola godine i vise, to je vec mreza kanala jer jedan se probio pa gura konstantno nove sa tim starima tako da taj primjer nije bas vjerodostojan makar ideja mu je prosla kod klinaca.

Video vec presao 700.000 pregleda a Audience retention 51% sto je odlicno. Evo i statistike za prvi dan ovog videa hahahaha

1 Like

hoćeš reći da je to gore tvoj video? :smiley:

hahaha :blush:

Haha, moja reakcija @AMG

Ovaj video mi ima najimpresivniji odnos zarade i pregleda i izgleda da je sada definitivno znacajniji total view (koliko minuta pogleda neko tvoj video) od audience retention (postotak pogledanog videa u odnosu na ukupnu duzinu videa). Ovaj video je dug 20 minuta dok je ovaj gore sto sam postao 15 minuta a stavio sam isti broj reklama i iz nekog razloga na isti broj pregleda ovaj video ima skoro 5 puta vecu zaradu. Da li je bio kakav novi algoritam pa mozda forsira videe preko sa skupljim reklamama ili na duze videe vise puta ispucava reklamu, moram to detaljnije malo jos testirati.

Hmm… sta reci na ovo nego “Nauci me da napravim ovakav video, platit cu ti koliko treba” :slight_smile:

Strpljenja momci, doći ćemo i do ovoga, vjerojatno, :slight_smile: he he. :o: :

Male:female=98:2?

Pa iz toga mozemo zakljuciti neke stvari… Nije erotika posto je adsense, znaci neko macho fazon. Puno komentara, znaci dilema kao sto si pisao u onom FB tutorijalu

Bilo sta bilo, svaka cast @AMG . Impresivne brojke. Javljaj nam kako ide jer su ovakvi screen shootovi u 99% slucajeva najbolja motivacija da se covjek pokrene!