Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

gledam tog malog na Tiktoku ima dobre videe :smiley:

Evo malo lijepih screenshotova

3 Likeova

koliko je para zarada od alfe? ja mislim da je vatra u titlu odradila dosta

dobijaš li više posjete iz austrije i njemačke otkad objavljuješ od tamo? meni nekako logično da to vuče jedno drugo

Joj ne mogu postaviti print screen jer su bas velike cifre :joy:

2 Likeova

Na 90k pregleda samo 18$ zarada na Alfa.Za ovo se ne isplati ni snimati za YT.
Ovo pokazuje koliko se YT srozava.

Isplati se ukoliko imas masu, ali ako nemas, domace se ne isplati.

1 Like

Da ali to je pre bilo dosta placenije,primer ubuntu video je bolja zarada jer su verovatno strani pregledi.
Za ovo oko alfe je dobar aff ili dropshiping varijanta.

Ima kanala koji na 1k pregleda imaju i duplo više od 18$

Po skrinu vidim da je zarada na YT smesna na osnovu prethodnih godina.
Ova cena od 1$ za 1k pregleda je pre bila za balkan a par dolara za 1 tier zemlje.
Ovo sad ispada da je jaca zarada kod onih video sajtova sto strimuju i imaju popads reklame.
Skoro je neko na forumu promovisao takav video sajt.
YT je izgleda samo dobar za placeno promovisanje i preprodaju,nema vise leba od adsense i YT.

Mislis na domace kanale?

To je mozda ono tipa iz kao zimbabvea za koji nema posete klik 100$,to se meni desavalo kada ssam imao monetizovan yt kanal pa je kao klik iz tamo neke zemlje 100$ ali nikad taj klik ne dobijem jer nemam preglede iz te zemlje niti posete.
Posle ovih silnih prepreka i pravila odustao sam od monetizacije YT kanala i samo radim promocije i preprodaje.
Kanali mi sluze samo za promocije od kojih dosta vise zaradim po prodaji, nego da cekam njihove cene od 1$.

Domaći malo teže, ali vjerujem da i dalje financije, krediti i crypto domaći imaju oko 3$ na 1k.

Strani znam da imaju neki amerikanci s ovim temama i 20-50$ na 1k uz ove i slične teme.

Isplati se i za hr, bit je samo ne oslanjati se na zaradu od Google oglasa. Postoji puno drugih načina kojima se može monetizirati → merch, kursevi, affiliate. Prema tome je bit težiti i imati plan.

Danas vidim da mi je adsense nalog koji je bio povezan sa YT trenutno obustavljen jer nemam nikakvih akcija na nalogu.(klikovi,prikazi…) duze od 6 meseci.
Pise i da ce nalog ponovo biti aktiviran kada pokrenem monetizaciju i bude aktivnosti na adsense.
Taj nalog mi je inace bio otvoren na brata.
Opet neka njihova nova pravila koja odvlace ljude sa YT.
Sada taj adsense izgleda kao novi koji ceka da se odobri za sajt.
Pise i da ko je na pragu isplate koji ispunjava, kod mene je stavljeno u evrima 70e,bice mu isplaceno.

Imam par pitanja oko isplate ako neko može da mi pojasni :blush: :money_with_wings:

Ako sam dobro shvatio, na kraju meseca se radi presek, i sledećeg meseca ide isplata? Oko 21og kako inače isplaćuje adsense?
Sabira se sa adsense zaradom od sajtova ili ide kao neka posebna isplata?
I još jedna stvar, na yt-u mu stoji zarada u dolarima, a adsense mi ide u evrima… Hoće li samo da prebace u evre ili ima nekog dodatnog cimanja oko toga?

Da, ako si ovaj mesec sakupio granični iznos od na primer $100 ili 70€ šalju ti novac 21 sledećeg

Da, sabira se sve zajedno (ako imaš i sajt) pa ako skupiš ovu gore cifru isplaćuju toliko

Prebacuju ti u valutu koju si izabrao kada si podešavao nalog adsense

1 Like

Odlično, hvala! :ok_hand:

A što se tiče procene, je l normalno da nekad kasne?
Tipa juče ujutru (24.02) mi je stigla procena zarade za 22.02, a danas ceo dan još nema procene za 23i.
I verujem da je ta procena u glavnom i konačna, ± par %, ne bi trebalo puno da se razlikuje od konačne sume?

1 Like

Broj Youtube korisnika stalno raste. Ovo je za 2020.

1 Like

Uvek rastu i dolaze nova deca koja se registruju i probaju da zaradjuju i budu jutjuberi.
Ti novi sto dolaze mozda samo naprave nalog da bi komentarisali…
Sto se tice zarade, YT sa adsense zaradom je za vecinu postao krs.

Može li neko da podeli CPM grafik za prošlu godinu?
Ili da napiše… zanima me čisto procentualno razlika po mesecima… Znam da je uvek početak godine najslabiji, kraj najjači, ali me zanima i detaljnije :smile:

Izvolte

3 Likeova