Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

Drug šta ti snimaš pa je tako velik RPM?

Pa to je standardni RPM za englesko govorno područje. Meni bude oko $5-6 obično. Na domaćem je uglavnom dosta manje…

Mislio sam da je domaće zato pitam hehe, domaći je od 1-2 max

1 Like

Ma 1- 2 bi bila pesma, pogledaj slike iznad koliko je na domace posete na koje pada i na 0.30 pa jos i manje.U proseku je na domace do 0.70.

Domace trziste mogu samo jaki Youtuberi da rade,jer imaju mnogo pregleda.
RPM za strano trziste kod mene varira.

Tebi je veliki RPM ali ti zarada do 2.40$ dnevno.

1 Like

Meni svaki dan sve manji RPM :rofl:

image

Youtube se isplati samo za strano tržište - englesko govorno podpručje.Za ove naše balkansko se ne isplati držati (osim ako nemate par desetina hiljada pratilaca)

2 Likeova

Hteo si reci par stotina hiljada pratilaca.

2 Likeova

Isto mišljenje imam. Bez par stotine hiljade ništa.

1 Like

rrrr
20k pratitelja, vecina balkanska publika, bitno je upasti u algoritam i sve je moguce

7 Likeova

Svaka čast!
Imaš li neki tip kako uticati na RPM? Ili se prosto ne obazirati na to
CPM mi je stabilan, ali RPM od 0.2 do 0.3, što je velika razlika… Svaki video je ispod 8min, tako da ili ide jedna ili nijedna reklama, a otprilike da je češće ni jedna :sweat_smile:

jesi li ono ti skupljo supskrajbere u bratovom mobi šopu ili sam pogriješio?

1 Like

jest hahahahahahahahaah al je propalo to, ipak je kvalitet presudio

mora kvaliteta biti neupitna kad je narod pokupovao brašno pa se nema s čime miješati…

Moze li ova zarada da se vidi online jer mozda ce biti drsko sa moje strane ali ne verujem u ovo sa domacom publikom ili region balkan.
Za ovo bi ti trebalo najmanje mesecno do 40 miliona poseta sa balkana jer je RPM vrh vrhova 0.70$
Ako imas 40 miliona poseta i vise ili i manje, platim ti za promociju odredjenih proizvoda i to petoduplo vise nego YT monetizacija.

Pa sa 40m poseta i RPM 0.70$ bi bilo 28k $… Tako da je poseta dosta manja

1 Like

pa najlakše je proveriti odnos broj subskrajbera i (otprilike) zarade za neki YT kanal preko socialblade Naravno sve zavisi koja je niša YT kanala .Nije isto kanal o kuhinji kanal o IT

Au greska u pravu si.Nije mi izgleda danas dobar dan za racunanje i nesto mi se ova zarada za balkansko podrucje i za YT ucinila previsoka.Pise ispod slike vecina balkanska publika tako da verovatno ima i high 1 zemalja, sto znaci balkan plus dijaspora pa to povecava RPM…
Ovako ispada poseta 4 miliona mesecno.
Nije ni to lose za prodaju i promociju.

1 Like


Predjena granica od 50$ - sto bi rekao Elon Musk “To the moon”

4 Likeova