Bavi li se itko Youtube-om ovdje?

Jesi zaboravio sliku stavit?

1 Like

Naravno!

Tako sam slao jednom aplikaciju za posao i naravno zaboravio CV da posaljem. HR mi odgovara, sve super samo nema CV :joy:. Dobio sam posao :slight_smile:

6 Likeova

Ja se ne mogu pohvaliti jer moj kanal nikako da udje u monetizaciju.
https://www.youtube.com/@toptechgadgetslist/featured

Meni deluje da je i Youtube uveo neku vrstu sandboxa za nove kanale.

Jedan kanal na eng otvoren u januaru 2021.god rastao odmah i sada ima 4.000+ organic views dnevno, dok drugi kanal iste tematike otvoren u avgustu ove god nikako da predje 50-100 views dnevno, a uradjeno sve mnogo bolje, kvalitetnije, titlovi, chapteri, bolji thumbsi itd.

Ali kao da su uveli sandbox koji videćemo koliko će trajati.

Uz to stičen utisak iz velikog uzorka da kao da su sve kompanije stavile neku vrstu sandboxa na skoro sve, jer sad kao recesija pa igramo igru :smiley:

Mozda glupo pitam,al sta mu to dodje sandbox?

Pa neka vrsta držanja sajta (u ovom slučaju yt kanala) u pesku, tj u senci, ne dajući mu da rangira kako bi trebalo dok ne prodje neko vreme. Tek posle nekog vremena puste da sajt/kanal krene bolje da rangira i više da se prikazuje.

1 Like

Planiram da zapocnem jedan mali gaming kanal pa mi treba savet iskusnijih…za sada cu samo da snimam levele i da ih postavljam, ali da je problem ako se cuje muzika iz igrice? Citao sam da to moze da pravi problem. Odakle uzimati copyright-free muziku?

Ti svasta zelis da pokrenes, a na kraju sipak :smiley:

Sto se tice copyright free muzike, kada otvoris youtube studio imaces sekciju “Audio library” i odakle skini onu koja ti se svidja:

2 Likeova

Samo skupljam informacije :slight_smile: Forum definitivno otpada, pokrecem samo jedan Amazon sajt i ovaj Youtube kanal. Od kanala ne ocekujem puno, samo cu da snimam te neke levele igrice i da objavljujem, cisto kao neki test.

Mislio sam pogurat video malo s fb ads i ne ide nikako

Za 4h 30k ljudi vidilo objavu i nitko ni ne ude pogledat

1 Like

Ne znam kako je kod drugih, meni se na FB pojavljuje hrpetina gluposti.
Prije su se pojavljivale objave prijatelja, sada ih nema.
Ne znam da li više nitko ništa ne objavljuje na FB ili je nešto drugo u pitanju, ali stječem dojam da FB polako kopni.
Vidim objave, ali ne klikam ništa. Sigurno tako rade i drugi. Iz toga razloga su brojke poražavajuće.

I meni također najviše su objave iz grupa na news feedu a što se tiče prijatelja često mi prikaže objave osoba sa kojima se sretnem u kafiću ili na ulici.

Prekinio sam ad. Znaci 41k doseg objave a nitko ne ude pogledat bar samo produ oglas i bace bezveze like

Da, to je baš dobro pitanje. I ja sam ranije probao yt video da sponzorišem na fb i insta ali loše prodje a puno naplate i pregledi se kratko zadrže na klipu. Probao sam na tim mrežama da bi mi se računali sati gledanja pošto kad se sponzoriše na yt onda ne računaju te sate u gledanje za dobijanje monetizacije.

Zna li neko gde se može onda efikasno sponzorisati yt klipovi da se tako dobijaju kvalitetni sati za preglede?

1 Like

Moze li mi iko objasniti ovu copyright claim metodu za zaradu sto mnogi koriste? Tj jesam li dobro shvatio postupak, posto se ne bavim YouTube-om?

  1. Snimis 5 do 10 muzickih numera i registrujes ih na content id preko cdbaby ili slicne mreze. Nema veze sto su krs bitno da su prepoznatljive.
  2. Na drugi kanal gdje imas monetizaciju, okacis tudje atraktivne i popularne klipove, ali od ljudi koji ce raditi claim, a ne copyright strike, to testiras zasebno. Obicno kompilacije. I na outro prikacis svoju muziku.
  3. Ako ne dobijes claim monetizujes klip, ako dobijes claim, samo odes na svoj content id i zalijepis i ti content claim za muziku.
  4. Dijelis zaradu sa tim ko je zalijepio prvi claim, al sta fali kad si ionako dobio dzaba sadrzaj?

Krenuli smo! :smiley:

6 videa trenutno, 10 dana star kanal, Balkan.

4 Likeova

odlicno
48 pratioca za mesec dana

Da, trenutno je tek 15 dana, prvi video je 22. prosinca, a kanal raste iz dana u dan… Sve je organic, samo par komentara na videima sličnih kanala.

Ako nastavis ovim tempom brzo ces monetizirati kanal.

Pozdrav, gledam ponekad “Family Guy” pa kad mi nije TV ili Stremio pri ruci, potrazim na YT i nadjem po nekoliko epizoda spojenih u jedan video.
Video se zumira povremeno i zvuk je ponekad isprekidan, to verovatno kako bi izbegli YT AI da im skine videe zbog piraterije. Obično na kanalu ima starijeg sadržaja bezveznog i slabo gledanog (kraci klipovi igrica recimo), a ovi Family Guy videi su do 5 dana stari i ima ih dosta, većina ima do 1000 pregleda, a nekoliko ih ima i od 10-300k. Subscribera tako do par desetina k.

Mene zanima kakva je šema tu u pitanju - nabijaju stats kanala da bi ga kasnije prodali, ili koristili u svrhe marketinga, ili nešto treće? Takođe kako dođu do gledanosti od 200k na neki dvosatni video, da li ih to blagoslovi YT algoritam ili je i to deo nekog plana? Ili je samo u pitanju posvećeni pirat.

Čisto me informativno zanima ovo, interesujem se poslednjih meseci za YT i ovo mi privuklo pažnju baš.