Bigbuy dropshipping, iskustva?

Ako je neko radio sa njima, imam puno pitanja na koje od njih ne mogu da dobijem jer sigurno nece reci istinu.

Stvarno proizvod da stigne recimo u Dubrovnik za 2-3 dana?

Je li bolje uzeti Shopify+Bigbuy ili sve kod njih (oni imaju nesto kao shopify)

Koliko je sve ovo dobro? Inace ima sve na Hrvatski https://www.bigbuy.eu/hr/

@antonia ti moze vise reci o tome.

Ja isto cekam detaljan izvjestaj od naseg clana @antonia
Pa ovo je bolje od aliexpress

Sad kad stigne odgovor ima da se razocarate, ja koliko se secam bas lose iskustvo ima.

Radio sam s njima.
Dobri jesu:

• Dostava u južnu Dalmaciju 4-5 dana (GLS), u Zg 3-4 dana.
  • Garanciju (neispravne proizvode) uvažavaju bez problema i vrlo brzo u slučaju da proizvod dođe neispravan ili da se pokvari u roku 14 dana.
  • brza podrška s njihove strane.
  • ogroman asortiman proizvoda
  • dobri opisi proizvoda i slike
  • jednostavna papirologija, zato što su unutar EU

Ali, imaju i mana

• ukoliko proizvod nije došao pokvaren (nije se pokvario unutar 14 dana), na reklamaciju ga se može poslati svakih 2 mjeseca (ne bilo kada nego baš svakih 2 mj). Ja sam odustao i prodao shop upravo zbog ovog.
  • Marže su relativno male, cca 30% nakon svih troškova.
  • Konkurencija u RH jako velika. (Pretpostavljam da je u ostatku EU još veća)
  • preskupa dostava za jeftine i velike (obujam) proizvode

Ne pada mi sada ništa drugo na pamet što bi trebao napomenuti. Slobodno pitajte :slight_smile:

Btw, ja sam radio sve u wp (woo), ručno. Baš sam se zadao bio u taj projekt i uložio dosta novca i još više radnih sati.
Kupac mog shopa prati ovaj forum, pa ako je voljan može reći što se sada događa sa shopom, ima li prodaje itd.

A sa kim si onda imao lose iskustvo? Znam da si negde pisao da neki nisu ni odgovarali na mailove a ostali su nesto duzni?

Vidaxl.hr … oni su me iz*ebali totalno.

Bigbuy je u tim administrativnim stvarima top

Evo ja kao amater da nesto napisem:
@antonia novi vlasnik tvog sajta recimo prodaje ovo:

2.999 kn (404€)

To je na bigbuy: https://www.bigbuy.eu/hr/robot-usisivac-s-brisacem-i-spremnikom-za-vodu-cecotec-excellence-5040.html
163€ + 15€ dostava = 178€
Znaci on hoce da zaradi samo 226€

Da sigurno ce imati jaku konkurenciju.

Ne računaš + 25% PDV na nabavnu cijenu i sve ostale namete.

Kolko me drzi sjecanje oni su u zoni bez pdv-a. Sto znaci ako ti je firma u pdv-u ne odbija se njihov pdv jer ne postoji. To je u startu sto je mene odbilo, a bio sam zainteresiran za neke proizvode.

25% je 56,50€ a profit = 169,5€ samo na jedan proizvod???
Normalan profit je i da ujedno se razbije konkurencija 20-30€ vise se prodaje i na kraju ce se vise zaraditi.

@zgubijumf ne, neko mora platiti porez, kada se prodaje u maloprodaju to je sa pdv-om i to nije problem ali je za mene problem tolika zarada.

Na koji način planiraš dovesti kupca na site ako imaš zaradu 20-30€ na proizvodu koji se prodaje za 2000+ kn?
Misliš da možeš prodati takav proizvod bez uloga u posjetu od barem 20€?

placanje reklame na Facebook od 50€ ce dovesti do sigurno preko 10 prodaja… joj sad ce biti vau, kazem samo

Mislim da ti je lose razmisljanje. Iz razloga sto je nasa drzava uzasno skupa sto se tice davanja i za sitnim profitom neces doci nigdje. Ovo sto navodis profit od 20 do 30 €. Ne to nije tvoj profit, jos tu dosta toga moras dati drzavi, realno bi bilo da ti ostane 10 €. Pa sad vidi koliko bi trebao prodati robota da bi platio drzavni namet.

@zgubijumf da da naravno, izvinjavam se ja sam mislio za pocetak da privucem sto vise ljudi, zato sam mislio da cijene manje od konkurencije…

nisam shvatio sta te na kraju muci…

eto, mozda si nasao zlatni rudnik, pokreni site i obogati se za godinu dana.

i ja sam gledao taj bigbuy prije par godina i ako ces raditi sve po ps-u nije uopce jednostavno zaraditi veliku lovu tu.

zaradit se moze, ali ni blizu kak neki misle

Muci me preskupa dostava :grinning:

Moram te razočarati. Da je tako, ne bi se ja upravo vozio kući s montaže na koju sam krenio jutros u 7 :slight_smile:

Ti ako misliš da to možeš, u roku od godinu dana ćeš se obogatiti pomoću bigbuya … ja ti želim svu sreću i tu sam za sve savjete koji ti trebaju u pripremi projekta :slight_smile:

Radi mini skladište. 10 malih proizvoda ugl ima istu cijenu dostave kao i 1

Ja sam ljetos tako kupio 5 kom alata za roštilj. Prodao sam ih sve i dobro prošao na tom.
Do duše, jedan mi je vraćen jer ga kupac nije preuzeo iz pošte i to je bio čavao u lijes mog bavljenja tim shopom.

Mozda da ja probam u Svedsku sa bigbuy?

Na neke proizvide u RH placa se manji pdv pa mozda tu potraziti i suziti nisu…