Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Ja ne mislim da je ovaj rast zasluga starog novca. Djelomično je, ali posljednjih mjesec dva su prometi “potiho” bili toliko veliki da se moralo raditi o ulasku novog novca. Ulazio je tzv. “smart money”. Ako se nekome da čitati, evo jedan osvrt na situaciju napisan prije nešto manje od mjesec dana kada je cijena bila oko $5,500…

https://www.honorarniposao.net/single-post/2019/04/24/Bitcoin-analiza-2019

Ključan dio teksta je pod podnaslovom “BNB i prometi Bitcoina”.

Što se tiče korekcija, stalno netko spominje korekciju, ali mnogi ne znaju razliku između pada i korekcije. Ok, dođe na isto, ali postoji razlika.
Sada je cijena u kratkom roku otišla prebrzo gore i normalno je da neki žele uzeti profit. Nije ista situacija kao od 11.mj. 2017. pa do kraja te godine kada je Bitcoin bio svakodnevno u svim medijima i dovodio nove investitore i njihov svjež novac. U ovom trenu ipak nije takva situacija jer se Bitcoin tek tu i tamo spominje, dok je krajem te 2017. g. iskakao iz paštete. Zato je moguće da se cijena malo korigira zbog ovih koji će uzimati profit, a ipak nije masovna histerija na snazi i želja da i kumice s placa kupe svoj BTC. Također, imam osjećaj da velikima odgovara niža cijena još neko vrijeme da se još nakrcaju jer će vrlo brzo krenuti pravi pozitivni događaji za Bitcoin i onda će biti jako teško zaustaviti rast.

Ne bih se kladio u korekciju, ali je vrlo moguća. Privremeno naravno, dugoročno se zna gdje će cijena.

1 Like

Kad je krenulo ovo masovno da skace, skocilo je sa prebacivanjem u BTC nema to veze sa novcem to je sve smijesno sto je uslo. Uglavnom vidjeces i sam.
Kao sto je to slucaj sad sa XRP i slanja 10.000 BTC na Coinbase
https://www.blockchain.com/btc/tx/7d6c6cf0b50e703a1b4ea29554c6297e12c730e0867f6b2f3a686d0bff4a942c

Frende, povećanje prometa sa prosječnih 5 milijardi dnevno na prosječnih 15 milijardi dnevno ne može biti slučajno, pogotovo da cijena ne poraste značajno :wink: To povećanje prometa se odigralo u tišini i tada još nije krenuo ovako očit rast cijene. To nisu mogli izvesti geekovi koji su prebacivali sredstva iz altova u BTC.

Uskoro je IPO Ubera, mislim u 10. mj. Nekako mislim da bi se globalno mogla ponoviti naša lokalna situacija za IPO od HT-a :wink: Sve cvijeta, dođe najiščekivaniji IPO godine, svi trljaju ruke prvih par dana i onda doooooooooooom trassss doooooooom. Najbolje od svega, ogroman kapital će biti izvan Bitcoina jer se čuva za IPO Ubera, a najiskusniji investitori koji obično vrte i najveći kapital će brzo izaći i pobrati profit. Dio tog kapitala onda ide u Bitcoin i podiže mu cijenu, a nastupa rasulo na burzama i onda mali investitori rasprodaju svoje dionice jer “spašavaju što se spasiti da” i pošto vide da Bitcoin raste sele svoj preostali kapital u Bitcoin i time mu još dižu cijenu. To je samo moje razmišljanje i vidjeti ćemo jel će se odigrati neki takav scenarij :slight_smile:

EDIT: ups, ne pratim dovoljno detaljno. Čini se da je IPO Ubera bio u petak :slight_smile: Svejedno, ostatak ostaje kako sam napisao i možda je i to jedan od razloga iz sjene ovog rasta.

Eto da mi dode plakat… umjesto da sam uzeo eth na niti 170, sada ga uzimam na 219, jos placat onaj fee…1250kn majko mila muka mi je. Prvi put koristim exodus, koliko sam proklet jos ce se do sutra ujutro adresa promjenit sama od sebe :confused:

Kao sto napisah sinoc nego uklonih zbog toga sto je nezahvalno i sto nema potrebe za prognozama i glupostima jer niko ne moze znati nista, sem imat neko vidjenje svoje koje i ne treba iznosit.

Sta znam ako ti tako kazes tacno je da je uslo nekog novca, ali nije zasluzan za ove zadnje skokove. Za pocetak onaj mali sa 3700 do 5200 koliko je vec bilo samo da opipa jacinu otpora za to jeste, za ovo drugo ovo sto rekoh. Jer pratio sam to se desilo u dan prebacivanje ogromnog broja Tether ETH nesto manje ostalih na mjenjacnice i mijenjanje za BTC

ETH porastao fino noćas. :slight_smile: Kad bi što kaže mitok bilo malo korekcije ovih dana za BTC, ETH i još neke pa da se nakupuje masivno, videćemo.

Samo nekoliko pageva gore u ovom topicu su neki spominjali i promovirali ovaj exchange. kazu liquidatori… DA… sve je to lijepo na papiru ali kad dodje da vam vrate novac uvijek negdje zapne.

Primjer: e-gold, nekad davno sam imao lijepu svotu na njemu, dosao FBI i kaze vlasnik je prao novac, sve je zatvoreno, moji novci su nestali, USA mi je ukrala pare. I nisam jedini, zato kada vidite da nesto nevalja sa exchangeom OPREZ!!!

P.S. Binance je nedavno bio hakiran, sad imaju system shutdown, muljaju sa ICO, IPOima, imaju svoj coin koji se bez pardona moze opisat kao scam coin ako recimo to FBI, USA, Interpol ili tko god vec ima kakvu agendu odluci… Neznam, ja se bojim, a vi?

idioti
nisam ni otvorio…

The latest expansion opens the platform to millions of people living in the following countries: Angola, Armenia, Aruba, Bahamas, Bahrain, Barbados, Benin, Bermuda, Botswana, Brazil, British Virgin Islands, Brunei, Cameroon, Cayman Islands, Costa Rica, Curaçao, Dominican Republic, Ecuador, El Salvador, Ghana, Guatemala, Honduras, Jamaica, Jordan, Kazakhstan, Kenya, Kuwait, Kyrgyzstan, Macau, Maldives, Mauritius, Mongolia, Montenegro, Namibia, Nepal, Nicaragua, Oman, Panama, Paraguay, Rwanda, Serbia, South Africa, Taiwan, Trinidad and Tobago, Tunisia, Turkey, Uganda, Uruguay, Uzbekistan and Zambia.

Bez zamjere, ali vi bosanci ste u qurcu

Ako ovo prodje pa ovaj BTC ce brzo nestat… a cijena ne da ce preko 1 miljun nego preko 2. Pa ovi igraci imaju multimiljunske ugovore, pa sad si zamisli da ih palte u BTC… A nebi i vi primali palcu u BTCu pa da se on lijepo safta, dobis 1 BTC danas, a sutra vec imas dva a nisi orao ni kopao…

Evo da ja objasnim matematiskom formulom njemu a i vama koji mozda neznate sto su to stablecoinovi.

Formula: Stablecoin=Shitcoin=ScamCoin=FIAT

propast ce i Ethereum nazalost… bjezte dok mozete…

1 Like

Znači Coinbase sada može da radi full u Srbiji?

A što se ETH tiče, zašto misliš da će propasti i koji time frame? Ja svakako mislim da će 99,9% ako ne i svi trenutno postojeći crypto propasti, ali ne verujem da će to biti u narednih najmanje 4-5god. Posle toga možda.

Neznam zasto mislis da ce svi ostali cryptoi propasti? Znam da to ovi koji nemaju pojma volje trabunjat da je samo BTC kralj, ali to pricaju jer zele FOMO, zele napumpat BTC. Recimo BNB ce postojat toliko dugo dok psotoji Binance, a ako Binance nestane velike su sanse da i BTC nestane.

ETH sam se salio, jer cim microsoft pocne gurat svoje prste u nesto obicno kvaliteta toga drasticno padne, pogledaj samo Windowse, lol. 2019ta, zbog te tvrtke mi nemozemo dalje od windowsa…

ETH ce takodjer opstat ako opstane BTC jer je ETH nesto drugo nego sto je BTC. Ostali coinovi ima ih jako puno zanimljivih i neznam zasto bi propali…

P.S. Coinmarketcap iam izlistano preko 2000 coinova, reci da ce svi propast je prilicno hrabro…

ak nisi kupio, a zelis, nemoj se previse premisljati. gledaj vecu sliku 1-2-3godine. kupio sad za 10 posto vise ili manje, nebitno. vidis kak je btc u mjesec - dva skoro pa utrostrucio vrijednost, jos jednom tako i vjerojatno ce masa ljudi koji sada razmisljaju kupiti ili ne, odustati od straha zbog velike cijene.

ltc isto tako 5x u nekih 2-3 mjeseca.

sutra ce npr. ether.

ak imas neku lovu “koju si mozes priustiti da izgubis” - FOMO in :wink:

osobno sam ovih dana kupio ether, ne zanima me porast cijene u usd vec u satoshima, kad poraste par puta u odnosu na btc - mjenjam za btc

1 Like

Uleteo sam od juče konačno, sreća uhvatio još uvek okej cene, za ETH i BCH. :slight_smile: Da sam uspeo to obaviti tako lako u decembru, još tad bih ušao ali šta da se radi, očekivao sam bull run od septembra i generalno sam mislio ima se još vremena pa će se naći neki lak način za kupoprodaju.

A to ti je super taktika za ETH u BTC u nekom trenutku kasnije, pošto je BTC/ETH ratio trenutno nepovoljan za ETH a to bi moglo u budućem periodu možda da se promeni.

1 Like

Ja uzeh i BCH sinoc tako da sam sad kompletan :slight_smile: i zadovoljan konacno haha. Jer bez BCH ne valja portfolio nikako, iako nemam pozitivno misljenje, ali imam za to da ide na 600.

1 Like

Slažem se, smatram da i mnogo glupih coina poput xvg mogu u slučaju bull runa napredovat višestruko u cijeni, iako će kroz naredne godine nestat…

Los ovaj ethereum skrozzzz
Screenshot_20190515_183545

2 Likeova

shit

https://twitter.com/cryptopia_nz

jos jedan shit od ledgera, pitam zasto kazu da dolazi za 1 dan oni me pitaju informacije… kao da je to bitno…

1 Like

Pazite se ovog smrdljivog CEX.io malo pre da kupim BCH stavio sam 344e on sam mi ga kupio na 355
Smece najvece od aplikacije ovo je bog zna koji put do sad da me prevare nego moram koristit smece.

Nadam se da je on sledeci na skok pa da ga lijepo utopim na 400e, jer sam umedjuvremenu odradio dobar trade ETH u BTC pa prodah njega pa uzeh BCH i eto nedade mi se uzet za jos nize najveca prevaranska mjenjacnica i sa njihovim raspalim botovima.

Mislim da nije problem u cex.io nego u nacinu trejdanja. Ako si samo clicknuo buy 100 BCh on je kupovao sve sto se prodavalo, odnosno po 355… Trebao si staviti dok dodje na 345 kupi koliko mozes.

Tako ovi whaleovi koji neznaju trejdat postavu viral hitovi kada se zbog njih neki coin srusi za 500% u jednoj sekundi pa se onda odmah vrati na prvobitno. Bilo je primjera prije mjesec dana, samo su klikali buy i sell a baratali su miljonima…

@aaaaaa21
pa sta si kupio 100BTC?

Unosim cijenu da ne bi doslo do tih manipulacija ne klikcem haha jer su me tako isto zajebali vise puta. Ali ovo je vrhunac bio sinoc prijavio sam im ja ovu gresku i desava im se na pojedine verzije aplikacije. To su prevaranti samo takvi nego nbt. Pa to sam i htio da stavim, ali je on automacki kupio na 355 jer je na toliko bio sell :slight_smile:

Zasto se jebete sa tim lijevim burzama. Ja sam na Bitfinex i nemam nikakvih problema. Doduse malo sam se sam sjebao ali OK dogadja se.

Pripremam se ponovo za daytrading i bitfinex mi je super, a kad zavrsim sve prebacim na Coinbase pa onda isplata.

Samo da ne ureknem sada.

Ja Binance koristim, a ovo najvise zbog tih prebacaja pravljenja veceg plusa jer su velike razlike izmedju ordera i sto je najjace odje nema puno njih da proda vecinom botovi odrzavaju cijenu.