Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Je li netko pogledao ove Pow! Komični NFT? Čini se kao dobra ideja da zajednica može glasati o priči. https://opensea.io/collection/powcomics

Juce btc 31k i kupio sam, danas prodao na 34k.
Trgovao sam sa deset puta manjom cifrom i zaradio 300e.
Moram ubuduce pazljivije pratiti ove promene i krize u svetu.

Gde si to kupio ? Kod mene nije presao ispod 34k u proslih 7dana…

bio je u cetvrtak na 31.2

1 Like

A koliko je to turksih lira? :slight_smile:

BTC cijena je uobičajeno izražena u USD, a ako se misli na eur ili neku drugu valutu onda jedan mali znakić poput “€” riješava nedoumice :wink:

I što će ti to konkretno reći kad je BTC u pitanju? Rusija napala Ukrajinu pa je cijena jako pala, da bi kad su Rusi krenuli i na Kiev cijena otišla jako gore. Baš logično :smiley: Ima ona stara: “Tržište može biti dulje nelogično nego što ti možeš biti likvidan”. :wink:

BTC je malo poput zlata, pa malo poput indeksa, a on nije ni zlato ni indeks nego je BTC.

Ako Rusiju izbace iz SWIFT-a cijena bi mogla značajno gore ako Rusi zato počnu masovno kupovat BTC, ili ne mora :slight_smile:

BTC ima fundamente za dugoročno siguran rast, a trenutne tehnikalije sugeriraju pad. Za mene je još uvijek sve ispod cca $52k samo bull trap. Može se longati skokove, ali je rizično.

1 Like

Kada je poceo napad na Ukrajinu tada je pao na 31.

Kod svih je pao,ja sam kupio i to radio preko binance.
Gde to nije preslo ispod 34 pa da se i tu registrujem.

Pao je kada su bile on neke nasilne demonstracije u Belorusiji i kada je poceo napad na Ukrajinu.
Padnu kada je tako neki veci sok u svetu i traje taj pad dan dva i onda se polako opet dize.
Ali to je dovoljno da se tada kupi i ceka rast da se proda.Dovoljno mi je na tako vece oscilacije da uzmem par stotina evra.
Trgujem na dnevnom nivou svakodnevno i plus trgujem na tim vecim oscilacijama.
Meni je na dnevnom nivou dovoljno da bude pre podne 34, posle podne 35 i ja prodam i uzmem na razlici.Pratim dnevno svaki sat ili i cesce izvestaj i kupujem kada padne i cekam rast,zatim cekam pad…
Ja sa istom sumom novca trgujem vec skoro godinu dana.Kada primer sa 49 padne na 42 preko dnevnog trgovanja vracam ulozeno,inace vecina ni ne gleda i misli da je sitno kada dnevno skace i pada sa npr. 42,43,44 i obratno, a tu se dobro zaradi preko dnevnog trgovanja.
Zaboravio sam napisati da nas ima vise koji pokrivamno 24h i svako svakog obavestava za odredjeni deo dana kada budu promene.

Ja prvo samo pratim bar sat vremena pa onda zatrejdam :slight_smile: Ako nakon sat vremena odsutnosti (a pogotovo više) dođem na market onda prvo proučim stanje :wink:

Sretno u svakom slučaju, ali budi oprezan. Kad pada ne mora se uopće vratit, ili prije povratka može pasti više nego što možeš financijski i/ili psihički izdržat.

1 Like

Evo trenutno na binace je 38.8K$ i ja cekam da skoci da ga prodam ili da padne pa da jos kupim.Obicno u satima ne pada ili skace naglo nego postepeno ali tada u toku dana vise preprodajem jer svaki sekund pada i skace bar za 5$.Ovo vise puta trgovanja u toku dana, radim kada iznenada padne malo vise da bi povratio ulozeno.

Zaboravio sam napisati da gore pisem o ceni BTC u evrima.

Hvala ali imam i to u vidu i kontam da ako i bude velik pad,ipak je tu mnogo novca ulozeno i igraca u igri i da bi se povratilo na neki podnosljiv nivo.
Mene bi pogodio pad sa 34ke na dupli pad ali bi opet svakodnevnim trejdovanjem to pokusao povratiti i biti u plusu.
Psihicki jeste teze kada su velike oscilacije ali sumu koju sam ulozio sam otpisao na pocetku.
Suma ostavljena za dnevnu trgovinu i suma za vece oscilacije.Od kripto valuta trenutno samo imam ulozeno u BTC.
Edit: upravo sam prodao za 39k$ i preko dnevnog trgovanja uzeo 20$ sad cekam da padne.
Trgujem sa deset puta manjim ciframa nego sto vredi.
Primer 3.880$ i prodaja za 3.900$

Nocas sam kupio BTC za 3860$ i danas prodao za 3950$.
Za ovu nedelju dana mi je dosta stresova,moram se odmoriti.Zaradio sam dovoljno.
Jedino ako bude neki novi drastican pad onda cu opet kupiti BTC.

Jedino je bitno da zarađuješ, ali mi djeluje kao da srljaš i samo imaš sreće za sad. Možda griješim, ali dobio sam takav dojam jer ispada da čekaš pad da bi kupio i obratno, pa računaš na promjenu smjera i zaradu. Često prolazi, ali nikako uvijek. Ja sam danas čekao pad na $38k, a onda nisam kupio nego sam tek tada počeo shortat, do $37k. Sad sam van pozicija i samo gledam. Trenutno su aktualni tehnički pokazatelji, otvaranje CME marketa (na kojem je sad gap do cca $39,200) i Ukrajina. Na to, za malo više od sat vremena je dnevno i tjedno zatvaranje svijeće, sutra mjesečno. Čekaju se izvješća o inflaciji za koji dan, dolazi NFP dan itd. Otvaraju se opet i drugi marketi za manje od sat vremena, a BTC je u fazi kad ih ne zanemaruje nego prati. Drugi marketi imaju svoje posebnosti, a uz rat, FED i gospodarstvo trenutno prate i izvješća o zaradi. To sve je upravo sada aktualno i nikako nije pametno računati da ako padne treba kupiti jer će opet gore, ili obratno :wink:

Napeto je oko Kieva. Ako padne, kako će marketi reagirati? Činilo bi se logično da reakcija marketa bude negativna, ali ne mora biti. Pad Kieva može značiti i smirivanje situacije. Putin bi dobio što je želio i bio u dobroj poziciji za pregovore. Ako je on zadovoljan i pregovara, onda možda Europa ne uđe u energetsku krizu. To je pozitivno za markete. Trenutno je definitivno previše otvorenih pitanja i ništa nije sigurno. Pad Kieva može se odraziti i pozitivno i negativno na markete. Produljivanje trenutnog stanja ne mora imati veliki utjecaj na markete. Danas se počelo spominjati nuklearno naoružanje. Moguće da sada nakon toga samo neko relativno uvjerljivo obećanje da trenutno nema namjere da se stvarno iskoristi može lansirati markete prema gore, ili obratno, da strah da možda stvarno bude korišteno sruši markete nezamislivo nisko. Previše je sve krhko da bi se kockalo sa kupovanjem dipa ili prodavalo nakon skoka :slight_smile: To se radi kad je vanjska situacija relativno stabilna i kad je BTC u zoni, uz stop loss malo nakon granice zone.

1 Like

Short-story.
Igrati u kladionici na kvotu 1.10 će ti vrlo vjerovatno prvo polučiti nekakvu dobit prije nego zakoračiš u minus. Samo si u toj prvoj fazi, da se ne zavaravaš.

Pokušavao sam to objasniti i Mitoku pa se mnogo pravio pametan, al čini se da ga je duže iskustvo ipak nešto opametilo. Tako je barem pokazao fond koji je ovdje prikupljao pa otišao s njim u minus…

Igrat burzu na kratke staze je čisto klađenje, koje nema matematičku vjerovatnost naklonjenu tebi. (No to upoznaš tek kroz više ciklusa ulaganja, dok te ne oguli.)

Samo na nešto duže staze se mogu raditi predviđanja kretanja tržišta i tečaja.

1 Like

Nije li to bio minus samo u pocetku a kasnije se vratio u +?

A bilo je zatišnje nego vrijeme. Neda mi se opet :slight_smile:

Pusti ti moj fond :wink: S njim će uskoro biti sve u redu, a više je razloga za minus. Od tajminga baš u vrijeme najvećih Muskovih manipulacija, premalog kapitala, pritiska radi tuđeg kapitala, novih pravila kojih se moram držati jer imam odgovornost prema drugima, peha, a naravno i nekih mojih loših odluka. Detalje znaju oni koji trebaju znati, a najvažnije je da će uskoro biti sve ok sa fondom :wink: Ja sam općenito profitabilan u trejdingu, a uskoro će biti i fond. Ali ovdje je tema BTC i kripto :wink:

Jel netko zna kad Etherium mreža misli riješit probleme sa gasom i cijenom transakcija? Klasično slanje još nekako, ali kad se radi o contractu sa NFT onda je fee prevelik.

To veli i moj bratić koji je zapeo u kocki sa minusom cca 400 000kn.
Kaže da mu sada treba da kocka da bi imao od čega živjeti. :thinking::thinking:

Kao nisu mu do sada sve strategije pokazale u kojem smjeru ga to vodi…

A s BTC-om, s kojim je malo tko u minusu zbog dugoročnog uglavnom pozitivnog trenda… tvoja strategija špekuliranja će još malo pa biti u plusu … mora da je uspijeh.

Da niš nisi radio, bio bi u debelom plusu, ovako si valjda trebao skužiti da su špekulacije uglavnom recept za gubitak. + sve enormno vrijeme koje gubiš konsrantno buljeći u 4 monitora igrajući se Nick Praskatona.
Drago mi je da se igraš, ali vremenski skupa igra i rizična koju eto nikome nebi preporučio.

1 Like

Da je otišlo u krivom smjeru…dok bi spasio ulog i podnio određene gubitke, ostao bi sigurno bez nekih 200$ (vjerovatno i puno više, jer ima onaj efekt da te zarobi dok tone, pa nikad ni ne čupaš van)

Znači zaradio si 90$, riskirajući banku iznosa 200$ … što će reći da si odigrao kvotu 290/200 = 1.45.

Pošto si realno riskirao puno više od 200$, tako si igrao i dosta manju kvotu. Tipa 490/400=1.22

Kažem ti to da znaš što ti slijedi … isti/sličan scenarij kao da si s tom lovom (realnog riskiranog gubitka) u kladionici napao tako zicer kvote. Funkcionirat će neko vrijeme dok ne napraviš dovoljan broj ciklusa da statistika i matematika odrade svoje.

Ti si stvarno nepopravljiv :smiley: Stručnjak za sve, i kad realno nemaš pojma :wink:

Očito da ne znaš ništa o trejdingu jer da znaš tad bi znao da u trejdingu trejder ima “edge”, a ne “kuća” (market). Znači već u startu jedna vrlo bitna razlika. Bez znanja i podešene psihe to nije od previše koristi, ali uz znanje i psihu to čini razliku. To što ti možda kockaš na marketu je nešto drugo. Ja kažem da će s fondom uskoro biti sve ok i tako će biti. Da mi se kockalo onda bi bilo već ranije jer su neka tad buduća kretanja na marketu bila očita i ostvarila su se, ali ako zanemariš risk management onda to postaje kockanje. Imao jesam nekih grešaka, ispravljanje se oteglo previše, ali sad brzo će biti ok. Tu sam javno napisao da nije bajno stanje jer nisam muljator, a netko je pitao, a ti vidim jedva dočekao da se naslađuješ :slight_smile: Neću s tobom o tome raspravljati, pogotovo nakon usporedbe s kockom.

O BTC-u mi isto ne možeš držat prodike :wink: Od 2013. se bakčem s njim i svoje brojim u cijelim komadima, bez brige.

Ja jesam u debelom plusu, gledano i kao investicija i gledano kao trejdanje. To što će fond tek ubrzo konačno doći u plus je nešto drugo jer moje privatno investiranje i trejdanje i trejdanje za fond nije i ne može biti isto.

Zadnji trejdovi jutros (vrijeme je sa platforme):

2022-02-28

To je privatan account gdje trejdam sve markete, a ovo je bio Dow i Azijska sesija. Eto frendić, to ti se zove trejdanje, a kad nešto ima dugoročan rastući trend i/ili dobre fundamente pa to uzmeš da bi držao to se zove investiranje. Razlika je ogromna!

BTC će danas bar do $39,200 ($1,000+ iznad trenutne cijene), ali za sada to neću trejdati jer nije još dovoljno sigurno, a ja trejdam, ne kockam.

Ti si baš zločest čovjek :slight_smile: Da ja isto budem pa kažem da nije gubljenje vremena jer je isplativije od tvog glumljenja poštara? :wink: Svaka čast za puzzle, ali ne petljaj se u moj posao. Nisu 4 nego 8, ali se ne vide svi na onoj slici. Jednom kad možda naučiš razliku između investiranja, day tradinga i scalpanja ćeš shvatit zašto je više monitora potrebno i korisno u određenim situacijama za određeni tip trejdanja :wink:

Ovo je ovakav odgovor jer me javno prozivaš kao da sam neki glupan, a neki su mi dali povjerenje pa time i njih indirektno ponižavaš. O trejdingu je očito da nemaš pojma i da si samo još jedan koji ne zna razliku između kockanja, klađenja i trejdanja.

Postavio sam u ranijem postu pitanje na koje bi bilo korisnije da si odgovorio umjesto svoje nove prodike :wink: Možda nešto i znaš o tehničkom dijelu ETH-a i njegovoj mreži kad već o trejdingu ne znaš ništa :slight_smile:

1 Like

Nemoj se Mitok nervirat, nema potrebe, Bozou samo provocira

Hvala na savetima i zato sam i dosao na ovaj forum jer sam pre toga citao sta clanovi pisu.Video sam da na ovom forumu ima ljudi iz svih sfera sto se tice net i realnog biznisa pa mogu da naucim mnogo toga.Svaka primedba i savet mi je dobrodosao i nije vazno da li je kritika ili ne.
Ovo sa BTC radim oko godinu dana i veoma sam pazljiv.
Kada kupim BTC kada padne, nekada cekam i danima da skoci pa da ga prodam a nekada po par sati pa cak i par minuta.
Skok gledam da bude od 5$ pa navise.
Ima nas nekoliko koji se dogovrimo kada ce ko da prati kretanja pa su nam pokriveni svih 24h/7.
Kada trgujem imam u vidu i ljude koji rudare pa i oni mi ponude jer dobiju ziv novac na ruke.Tada mi ponude i prodaju jeftinije jer bolje da dobiju i za par stotina manje nego da sacekaju sutradan pa da mozda dobiju par k manje…
Ne ulazem mnogo jer sam svestan rizika da sve moze da nestane u trenutku.
Do sada sam vec vratio ulozeno i sada vrtim sa novcem koji mi nije toliko vazan i ako preko noci nestane.

Sada je 40k$ i da sam kupio za 37k$ sada bi ga prodao ali sam resio da se odmorim od svega i samo pratim.
Onaj ko ima ulozeno 40k moze da zaradjuje dnevno bas dosta ako prati 24/7.
Ovo ne radim jer je to za mene velik novac 40k, koji ne bih zeleo da nestane preko noci sto ne preporucujem ni drugima.
Za desavanja u svetu i trenutno Ukrajini - Kijev se slazem da se ne mora racunati da ce biti obavezno pad ili mozda i rast valute ali cu ubuduce da obratim jos vecu paznju jer znam da ce mozda biti bar neke promene iz koje cu probati da izvucem korist.
Ovo se odnosi na bilo koja previranja u svetu, pa makar i nestanak struje u nekoj zemlji (tada ne rudare) ili strajk kamiondzija u Kanadi.
Edit. 41.260k dolara i raste i dalje. 18.58h

moglo je biti i 32k $ pa bi se kukalo… na kraju krajeva neko je isto takor azmisljao kad je bio na 55k