Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Uložio sam 12.12. u Electroneum. Tad je bio na 0.14 taman prije ovog velikog pada. Zašto? Tada im aplikacija nije radila i čekao se njen release date, tada su bile dve šanse koje se mogu desit da odleti ili da padne i pao je. No dobro, ne igra mi ulogu jer mislim na duge staze da će narasti dosta. Primjera radi kada su hakirani walleti na aplikaciji, market cap je bio 40 miliona. Sljedeći put kad je pušten market cap, iznosio je 350 miliona. Sada je 450 miliona i u rastu je…

I jako je bitno napomenuti da je samo na jednoj relativno maloj burzi, tako da ja u njemu vidim veliki potencijal ako dode na main stream burze…

Takoder cekam da salt izda svoju platformu ovih dana i tu bi trebao biti nice profit :slight_smile:

Ako etn dode na 15$ imat cu 1mil kn :slight_smile: Iako sumnjam da ce doci do toga, mozda za 10 godina…

1 Like

hahaha Izracunaj kolki bi mu market cap trebo bit.
Zakurzio sam da sad vrijedi

0.1 i sadasnji market cap $442,566,268
Da dode do 1$ market cap mu treba rast 10puta tj. 4,425,662,680
I jos da naraste 15 puta da dode do 15$ market cap mu treba bit 66,384,940,200

To bi ga trenutno smjestilo kao 3. coin ispod ETH-a :smiley:

Ja sam sretan da dode na 1$ :smiley:

Ako kupujete na Bitstamp preko kartice pazite jer u 9/10 slučajeva karticu odbiju. Javlja se kao greška kartice, ali ustvari je zbog prometa greška na Bistampu. Tako su mi rekli u PBZ. Ista stvar je i sa ZABA-om.

Najbolja opcija je sepa, cemu placati veci fee za karticu ako si u mogucnosti uplatiti sepa transferom?

Ovo mi je prva kupovina na Bitstampu. cca 250 eura u XRP. Planiram poslje staviti još 700 eura.
Koliko traje sepa-om?

2-3 dana, nekad i dan, ali je fee 5 eura.

1 Like

Hvala za info!

Meni su na 250 eura uzeli 15 dolara. Na ovih 1000 eura koje planiram uložiti uzeti će 60 dolara (bar tako ispada po računici).

Zavisi o kolko kupujes za manje iznose je kartica isplatljivija i puno brza…

zna li iko na cex.io zasto ne moze vise da se selje na karticu hoce li vratit

eto, mene niko ne prati… hehe STORM mi donese preko noci nekih 0.2eth, ja racunam da ce biti makar 3x investment u roku do 10-tak dana :wink:

Što se tiče etn-a, u njemu sam od predprodaje. Kupio sam ga ispod 1 centa po komadu. Nisu bili hakirani niti išta slično. Radilo se o tome da nisu puštali wallete dok nisu bili 100% sigurni da je sve na nivou (angažirali su jednu od najbolji ekipa za provjeru toga). Znalo se da će cijena pasti nakon otvaranja waleta jer je bila velika ponuda. Ja sam prodao na 0,12 i onda kupio duplo više komada na 0,06.

Evo na. :wink:
Suosnivač Bitcoin.com weba prodao je sve svoje bitcoine. Očito (još) ne prati naš Forum. :blush:


:o:

a nigdje ne pise koliko je imao haha da sam imao koji milion u bitcoinima i ja bih prodao sigurno haha

prije nekoliko sedmica se ovdje vodila rasprava upravo oko toga da ključni ljudi oko te bitcoin domene i plus onaj kinez što valjda ima firmu koja proizvodi komponente za mining vode bitku da sruše bitcoin a forsiraju bitcoin cash … ako sam dobro razumio bitcoin cash je centralizovan za razliku od classica

još ako ubijede majnere da se prebace na bitcoin cash … vidim liniju koja ide ka dole

Mislim da taj Emil je ušao u igru tek prije par godina, kada su radili na razvoju bitcoin.com domene i nove web stranice. Nije on nikakav suosnivač projekta. A naši mediji masovno krivo izvještavaju i pišu “suosnivač Bitcoina” pa ljudi dobiju kompletno kriv dojam.

1 Like

Jel mi netko može poslati invitation code za bitfinex?

ima li kakvih novosti vezano za IOTA dokle mislite da moze da raste?

Placena reklama za bitcoin cash. Ako citas, citaj sa razumijevanjem,nemoj citati samo naslov :wink: Prodao bitcoin i kupio bitcoin cash jer je on buducnost. Hahaha :smiley:

Prati li ko budan bitcoin, sto je ovo…?