Bitcoin, pogledajte cijenu

na coinbase mi nece prihvatiti kupnju, gdje je jos dobro uzimati?

Jel mozete vi koji imate malo vise tih BTCa napisat iu dat tocan link gdje drzute te BTCe. Ja sam na krakenu no nisu mi bas sigurni po citanju twittera imaju non stop nekih problema s stranicom i withdrawals.

kupi Trezor ili Keepkay i onda si miran

Ja trenutno na xapo.com, ali dok dođem do određene cifre, prebacujem u cold wallet.

Niste mi bas pomogli. Imam sitno BTCa, pa me zanima jel se to moze engdje drzat a da je sigurno, ono da mi netko ne pobjegne sa tim. Recimo ja sam sad na krakenu i sad vidim da im stranica steka i sad ako oni nestanu, nestaju i moji BTCi…

Koji dio ti nije jasan??? Kupiš uređaj TREZOR ili KEEPKAY prebacis BTC u cold wallet i miran si…

napravi wallet na blockchain.info i ukljuci 2fa :slight_smile:

2fa je protiv provale u account, a ne protiv propasti firme ili trading stranice, example Mt.Gox

Lijepo uloži 99$ za https://trezor.io i onda si sam svoj gazda…jedino ako imaš jako malu količinu btc-a pa mi razumljivo da ne želiš platiti 99$ za sigurnost

Ili ti preostaje još nešto, napraviti adresu i generirati private key tj. napraviti paper cold wallet

1 Like

Da, ali @dadaas reče da ima nešto sitno btc pa ga zanima gdje moze držati a da je “sigurno”. Najbolje rješenje je da uzme trezor ali ako mu se ne isplati, moze napraviti wallet na blockchainu, ja sam tamo vec 2 godine i nikakvih problema nije bilo.

Mislim da ti nešto nisi dobro razumio…ali dobro predajem se vidim da udarate po svojem pa nema smisla se trudit :smiley:

A vidim koliko o blockchainu poznaješ tematiku i kakve su prije imali probleme itd…

Znaci jedino s tim trezorom kojeg treba platiti je sigurno?

a ovo paper wallet? Jel to sigurno?

Sigurnost je širok pojam, ako napraviš cold wallet, btc-i mogu samo nestati ako ti izgubiš cold wallet, zaboraviš šifru, itd, ali imaš onu sigurnost da ne ovisiš o drugome i brineš dali će u online walletu btc nestati

Paypal ---------------------> BTC

Kako?
Ja nasao ovo:

I nijedna metoda mis e ne svidja, ako znadete neku pouzdanu i da nemam troskova bilo bi dobro. Gledam da kupim za 300$ BTC-a.

I onda da to prebacim na neki pouzdani online wallet ili nekamo ni sam jos neznam kamo, mada mi sad para ide na usi ejr krakenova stranica je u banani.

Stvarno si čudna biljka…:scream:

Pusti biljke, mogao si odgovoriti dok si se divio mojoj prirodnoj ljepoti.

Jel moguce na siguran nacin paypal u BTC ili mroamo riskirati kao sto si ti riskirao?

Ili stvarno moram povuc paypal na banku pa preko banke kupiti BTC, ne razumijem zasto paypal nebi dao da kupim BTC.

Tu imaš postupak http://www.coindesk.com/information/paper-wallet-tutorial/

…znači kopiraš source code od ove stranice koju sugeriraju za generiranje BTC adresse.
…kopiraš to u neki file.html
…pokreneš file dok si sa kompom offline (Još sigurnije bi bilo u ubuntu, ako se bojiš da imaš nekakvi keyloger ili nešto na kompu)
…napraviš si jedno 100 BTC adresa
…isprintaš samostalno. (Mene još ovo muči, ne želim nigdje nositi da mi to isprintaju, heh …a nemam printer)


Kada prebaciš BTC na neku od tih adresa, to bi bilo sigurno onoliko koliko vjeruješ BTC sistemu…a to je valjda čvrsto.
-onoga trenutka kada iskoristiš neki private key od te neke adrese, adresa će biti za toliko manje sigurna u ovisnosti na koji način si koristio private key. (Znači nemreš ga očito dati bilo kome u ruke)
Zato ako sumnajš u tu kariku, nakon svakog korištenja private key-a, možeš prebaciti ostatak na sljedeću od 100 adresa.

Svakako pazi da ne izgubiš taj log za adresama i ključevima…jer nećeš više moći do tih BTC-a onda.

1 Like

OMG. Pa ovo je da te glava boli.

Daj sad jos odgovori na pyapl -----> BTC ako znades i onda igre mogu poceti, vjerujem da mnogi cekaju to, da nekako prebace taj paypal u BTC.

Ma i nije tako. In short hand:
Generiraš adresu/e
Prebaciš BTC na adresu

Samo treba pametno doći do adrese!

…ti radiš boot-ove, praktički bi mogao program za generiranje BTC adrese sam složiti i vrtiti u pythonu ili čem već poželiš. Bitno je jedino vrtiti provjeren program. …jer tako reći, mogao bi ti netko uvaliti program koji generira adrese u ograničenom rasponu passworda. I onda bi mislio da imaš password koji je jedna kombinacija od mogućih “beskonačno” …a zapravo je tek jedna kombinacija od mogućih cca milijun, gdje te program shebao i ograničio generiranje passworda iz raspona milijun. Kasnije ti provali u wallet jer mu nije problem checkirati programski milijun mogućih passworda.

Nebi znao …ali direktno ne vjerujem da ide.
Pa paypal je $$, koji treba uplatiti na neku mjenjačnicu kao deposit…pa kupit BTC …pa ga pohranit u svoj wallet. A sada, koja mjenjačnica prima paypal…nemam pojma.

1 Like

Hvala, eto rijesio si problem, moram pronaci mjenjacnicu koja prihvaca paypal, izgleda da ih nema puno.

1 Like

https://localbitcoins.com/ milijardu mogucnosti za kupnju, jedino su cijene malo vise jer trejderi moraju imat neki profit. Tesko da ces naci mjenjacnicu, ne znam.