Bitcoin, pogledajte cijenu

O hvala mirkec, to je dobra ideja. Samo nije bas sigurna? Moze me netko scamat?

Pa kakve su to cjene, duplo vece na tom localbitcoins? Pa necu dat duplo para za BTC?

Malo vise? Zamalo sam kupio BTC po duploj cjeni, WTF…

Tako to ide :slight_smile: Rijetko tko prodaje po istoj cijeni koja je na burzi.

Što se PayPala tiče, burze ga ne prihvaćaju (možda ima iznimaka za koje ne znam), a pojedinci ti isto većinom neće prihvatiti PayPal, a ako slučajno prihvate možeš računati na prosječno 10% iznad cijene na burzi.

Ljudi ovo sve meni informatički nepismenom je nevjerojatno komplicirano ali pokušavam pohvatat, borim se iako slabo mi ide. Neki dan sam iz znatiželje odšetao do BTC ATM-a i uplatio 100 kn te za to dobio paper wallet, jučer sam ponovno podigao BTC-a u protuvrijednosti od par tisuća kn. Zanima me jel problem to što sad imam 2 paper walleta (vjerojatno najgluplje pitanje ikad) i također me zanima kako najlakše prebaciti sa tih paper walleta na neku od mijenjačnica tipa poloniex?

Ako tebi nije problem, nije ni mreži. Ukupan broj mogućih walleta je veći od broja atoma u nama vidljivom svemiru.

Nije ti baš pametno kupovati na bankomatu zbog velike provizije. Ako ne kupuješ neke prevelike cifre BTC-a, najlakše ti se registrirati na naš servis bitKonan, te uplatiš deposit na račun s kojima kupiš BTC. Poslje lako možeš slati BTC od mjenjačnice do mjenjačnice.

Kako šalješ sa paper walleta? …nisam još nikada…trebaš neku aplikaciju za slanje…

Znači nije problem imati više paper walleta, odlično, hvala. Ako netko ima kakvu ideju slanja s paper walleta na neku od mjenjačnica nek napiše, ja ne znam kako se to radi.
Koja je provizija na BitKonanu? Na ATM-u je 7% Znam mnogo je ali dok čekam karticu obavio sam to jer više nisam mogao čekati.

Za polaganje sredstava, mislim da oni ne uzimaju nikakvu proviziju…jedino što konverzija KN->USD neće biti po najboljem tečaju. Ali to ćeš sresti svagdje…

A kada kupuješ BTC, onda opet nema provizije.(Barem ja nisam ništa primjetio da mi je falilo…tak da mi nije baš jasno kako se te burze nadmiruju.) …a cijena po kojoj kupuješ je cijena najbolje ponude koja se nalazi na burzi. E sad, pošto je ta burza manje prometna od nekih svjetskih…cijene znaju biti nešto veće, ali nije pravilo.

Nekada cijene full odskaču, tada treba pričekati 10-ak sati da se malo izjednače…
Čim vidiš veliku razliku između buy/sell …znaš da će se kroz 10-ak sati stopiti u jednu od te dvije ponude. Uglavnom u onu u kojem smjeru se trend kreće.

Nije idealno, ali puno bolje od bankomata.

Koliko je cjena na tom bitkonanu, bio sam na njihovoj stranici ali sto god kliknem ne otvara.

Trenutno kupvna 2599, prodajna 2496

$2,599.98 je prvi ask (0.8375 BTC-a)
Do $2,850 je ukupno 1.726 BTC-a na prodaji

Likvidnost je nikakva

Da, male količine su na bitKonanu…pa ako kupuješ/prodaješ išta veće…guraš cijenu

2.2 BTC su trenutno dovoljna da na BitKonanu spustiš cijenu na $1,700, ili 1.72 BTC da digneš cijenu na $2,850. Je*eš takvu burzu :slight_smile:

Evo na $2,499 na Krakenu i preko $2,700 u Kini. S ovim bitcoinom nije za zajebavat se. Otvorio sam short poziciju, i to još sa marginom, i evo crveni se. Sad si mislim zatvorit poziciju, ali pojest ću se ako onda padne :wink:

3…2…1…jel će sada pravi pad?

U Kini krenulo…jel ćorak ili ovaj puta će drmnut? :slight_smile:

Kakav GTA, ovo je igrica, i to adrenalinska!

Eto tko se voli kockati sad BTC strmoglavo pada.

BTC je bila dobra short-term investicija, ko god se kockao na duge staze neminovno će pasti.

Meni je i dalje otvorena short pozicija i zeleni se zeleni :slight_smile:

Jedan dio BTC-a ne diram bez obzira na cijenu. Ovaj dio koji vrtim mi nosi i sad novce jer alt coini koje imam manje više miruju, a BTC trenutno shortam i paše mi pad.

Siguran sam da će dugoročno ići iznad $2,700, a ovo kratkoročno igranje je dobra zanimacija koja donosi i profit ako dobro radiš. Možda se zajebem, ali vidjelo se iz aviona da će danas pad. Žao mi je što nisam počeo šortat istog trena kad sam i prodao BTC koji mi je bio na Krakenu.

Istina, a na Krakenu nemoš ni otvoriti sučelje xd.

Jel bitstamp makar dobar? Nisam još verificirao…

Ne baš “ko god”. Na duge staze će BTC sigurno nešto vrijediti…tako da će pasti samo oni koji su ušli nakon te vrijednosti.

E sad, gdje je ta vrijednost? :slight_smile: