Bitcoin, pogledajte cijenu

evo ja vise necu ni rec reci jer je ovo sve glupa prica ,ja i dalje tvrdim da je ovo jedna obicna kocka za ljude koji imaju visak love …ali da nijednom malom coveku BITCOIN nista nije pomogao a ti i ostali koji ste nesto zaradili mozete ga hvaliti do neba,pa mi stariji koji smo prosli inflacije u ex yu kada si legao sa 1000 maraka a osvanuo sa 100 znamo sta pricamo
a ti ako mislis da je neki sistem dobar koji danas vredi 2500 a sutra 1500 a prekosutra 4000 ,
mozda imas dovoljno love pa se mozes kockati jer ovo lici na las vegas mozda ces dobiti mozda izgubiti,

2 Likeova

Hahaha, nije se tako leglo u Ex Yu.

U Ex Yu se leglo sa kucom na kredit, a drugi dan kredita nije bilo. Danas legnes s kucom na kredit, a drugi dan si na ulizi.

U biti kako sam i sam htio isprobati ovu igricu oko Bitcoin vidio sam da brane nije daleko od istine. Neću sada ulaziti u priču o riziku i isplativosti kupovanja na burzama, ali ovi Bitcoin nisu nikako jednostavno platno sredstvo. Zapravo su komplicirani i ne vidim prednost da ja noćas u 23:13 nekom u Mexico šaljem Bitcoin kada mogu uplatiti PayPal. Evo da ne trolam, @mitok daj mi objasni kako da ja tebi iz svog walleta pošaljem neku dogovorenu svotu novca?
P.s. ja još čekam verifikaciju na kraken. Kažu up to 48h a ja čekam danima… Sreća pa čekam, i da nisam kupio sada kad je krivulja u žešćem padu :slight_smile:

Spekulacije na burzi se ne preporucaju nikome tko nezna barem neke osnove (a te osnove su dosta teske za shvatiti i iziskuju barem neko iskustvo).

Ako mislite trgovati an burzi ima tona free Forex Trading platformi gdje ti daju virtualni novac pa ajde trejdaj, ako spiskas virtualni novac i vidis da nemozes nikako da zaradis onda bolje nemoj ni pocet s pravim.

Ja sam davno trejdao forex, imao sam i website o njemu gdje sam iznosio neke svoje analize. No odustao sam od svega toga jos davno jer sam otisao u druge vode (jos rizicnije, haha).

No uglavnom, trejdanje BTCa je dobro jer ama bas svi se slazu da na dugorocne staze BTC raste i ide gore, buduci da to zandes onda samo pratis i drzis BTC kad raste, recimo sad kada je svima jasno da ide dole trebali bi prodati BTC i cekati da se trend promjeni, no pripazite vec na 1700 se trend moze mjenjat, a tu konfirmaciju ces dobiti mozda tek dok dodje na 1800…

Kraken ima teske probleme, ja sam povukao neke novce nedavno preko SEPA na banku i to ide brze nego paypal. Dosle pare za par dana. E sad ovo oko njihovog sitea je malo cudno, valjda i zato traje verifikacija, a nesto se prica da masa ljudi se prijavljuje a nemaju dovoljno ljudi da to verificiraju brzo.

BTC ce pcito dozivjet veliki bum u sljedecim godinama (vec sada je), ali pravi bum se jos ocekuje, neki cak pricaju da ce zamjenit sve valute…

Care, najveći mining pool, najveći % trading platformi, walleta nalaze se unutar Republike Kine. U bilo kom slučaju da ta RK odluči da je Bitcoin prijetnja po njihov finansijski sistem, sve gore navedeno postaje bezvrijedno: mining poolevi moraju stati sa radom, trading platforme automatski ili prestaju sa radom ili se sele u drugu državu, što dovodi ne do $1k vrijednosti, nego do ispod $100 vrijednosti.

Priča da je bitcoin decentralizovan je “ubijena monopolom” koji Kina drži.

Možeš i sam vidjeti u prethodnim postovima da sam se zalagao za Bitcoin, međutim nakon 10% dublje analize i sam ćeš shvatiti koliko je zapravo rizično :slight_smile: A što se tiče bitcoina, igram samo na short play tako da… :slight_smile:

Dobro, kina zatvori trziste, sta mislis sto ce se desiti? Ja sam iance nov u BTCu i razumijem problematiku. Ovo da kina zatvori svoje minere samo bi islo nama u korist, istina doslo bi do pada na neznam koliko, ali to ne znaci da ljudi nece potrazivat BTC. Ako se desi da kina zatvori minere, prvi bi odmah kupio i riskirao kako brane kaze jedan ASIC processor pa nek mina, jer ako oni ne minaju, netko mora, a to bi mogao biti ja :slight_smile:

EDIT:
Ovo kako sad izgleda je ko da je pola kine zatvorilo minere. Ovo sad izgleda kao da ce lupiti do 700.

Nije problem samo u minanju, problem je ako jedna republika kao Kina zatvori tržište, šta misliš o čemu će svaka druga država razmišljati? Domino efekat :slight_smile: Evo koliko jedna regulatorna odluka koja je oborila cijenu bitcoina za skoro $300:

https://www.forbes.com/sites/laurashin/2017/03/10/sec-rejects-winklevoss-bitcoin-etf-sending-price-tumbling/#475cf217643c

Šta misliš da će zatvaranje tržišta uraditi, ne samo u Kini nego bilo gdje? Nešto što regulatorna tijela ne mogu regulisati, kod nas se zove prijetnja po tržište, tako da razmislite :slight_smile:

Razumijem da je prijetnja po trziste, ali vise ni regulatorna tijela nemogu ignorirati buducnost. Mogu oni braniti i sta ti ja znam sto raditi, ali ako je kriptovaluta potrebna i ako velike korporacije vide sebe u tome i da bi im to moglo poboljsat poslovanje, onda se Kina i USA i bilo koja druga drzava moze postaviti na trepavice, jer vec smo odavno presli granicu gdje je drzava vaznija od korporacije.

Oni to mogu riješiti na veoma zanimljiv način, kao što je Ekvador. Kreiraš sosptevnu kriptovalutu i imaš pravo da diktiraš/regulišeš. Ne postoji korporacija koja može se “braniti” za nešto, ako država neka odluči da banuje bitcoin, teško da će i protesti pomoći. Ima dosta primjera, jedan od takvih je SOPA/PIPA koja nije prošla u US, da bi se na kraju ista legislativa dogodila pod samo drugim imenom.

Da sve to stoji vodu, ali kako ce regulisati, to je problem. koliko sam ja skuzio ovakvo nesto se nemoze regulirati. Jer je prvo virtualno i dostupno svima u svakom trenutku. Pa mi niej jasno kako bi ga regulirali. Vjerojatno to i je problem jer da ga mogu regulirati vec bi ga odavno regulirali.

Jedinos to mogu napraviti je ban. Ili uvesti neke taxe ili nesto, ali neznam kako bi to sproveli u djelo.

Pa kao i blockchain fee :slight_smile:

Nema straha (dobro, možda i ima kada bi baš krenula lavina xd) …ali tehnički gledano oscilacije 3k$ vs 2k$ su iste kao one što su bile nedavno od 1200$ vs 800$. U oba slučaja došlo do oscilacija od 30% vrijednosti coina. …u ovom slučaju čak i manje od 30% pošto je max bio negdje na 2700$.

Može on nakratko pljucnut, ali na duge staze ipak vjerujem da je to budućnost tehnologije… a time i cijena najvjerovatnije veća od trenutne.

Trebao bi negdje imati opciju send ili withdraw. Klikneš na to i onda ćeš trebati upisati BTC adresu onoga kome šalješ, ili možeš skenirati QR code. I to je to, potvrdiš i BTC je poslan.

PayPal ima punoooo veći fee pa je to jedna od mana. Druga stvar, postoji hrpa servisa koji uplate u BTC-u odmah konvertiraju u USD pa ne gubiš na eventualnoj razlici u cijeni. Ti servisi često izdaju i debitnu karticu pa možeš odmah na bankomat. Eto, to je su neke od ogromnih prednosti Bitcoina.

Da mi netko sada iz banke u Meksiku (recimo internet bankarstvom) pošalje neki iznos na moju banku u HR ja taj novac neću dobiti najmanje do srijede. Da mi pošalje na PayPal, doći će odmah, ali ga u najboljem slučaju mogu podići (cash) u ponedjeljak popodne, a uz to će fee biti puno veći nego da se šalje u BTC.

Ako mi netko pošalje BTC sada (subota navečer, usred vikenda) iz Meksika, ja mogu za cca sat vremena imati cash u ruci.

Prije manje od mjesec dana jedan BTC je vrijedio $1,300-$1,400. Sada i nakon pada (koji vjerojatno nije gotov) je cijena na $1,900+.

Ako se pad zaustavi na $1,400+ onda je to još jedan veliki dobitak za bitcoin.

Sigurno da ima onih koji su se zaletili i ušli sa većom lovom, po prvi puta, na peaku od $2,700 i njih sad boli glava, ali dugoročno će 99.9% i oni dobri zaraditi.

Netko je gore spoemenuo odbijanje ETF-a od blizanaca. Dozvola je pitanje vremena i kada bude odobren jedan ETF vrlo brzo će i drugi, pa i treći itd. To znači da će milijarde sa Wall Streeta počet masovno ulaziti u bitcoin, a jedini način da se napravi tim milijardama mjesta jest da cijena ode goreeeeeeeee, i to jakooooo.

Ako cijena ode za recimo 2-3 godine na $10,000, nakon toga može u roku od mjesec-dva otići i na $20,000, baš kao što je sada sa $1,000 otišla na $2,000+

Po tisućiti put, rizik investiranja naravno postoji, a koncept bitcoina općenito je fenomenalan, bez obzira na cijenu

Evo kako to radi jedna HR banka:

Ohh vukojebino, svakim danom me sve vise iznenadjujes. Neka gospoda mogu neisplacivat placu, neka gospoda mogu ne palcat poreze, neka gospoda mogu raditi sto zele, a ja nemogu svoj novac poslati nekome. Ma dodjemi da ga izvadim iz banke na salteru i spalim tamo na licu mjesta, samo da im dokazem da s svojim novcem mogu raditi sto zelim!!!

2 Likeova

Pali auto i pravac ZG, RI ili DU

Koji su to apsurdi. Mozda da uzmem telefon i zovem banke? Ili sve banke imaju istu politiku?
Kako banka moze odbiti moje placanje a istovremeno psotoje ovakvi bankomati po hrvatskoj?

EDIT:
Citam ovo s kupnjom i prodajom, pa ovo je definitivno buducnost i da nas koji smo sad srednjih godina akos e ne pocnemo educirati ce za par godina vrijeme pogaziti. Kako smo se mi smijali starcima sto neznaju palit racunalo, koristiti internet, tako ce se nama nasa djeca smijat kad necemo znati koristiti bitcoin ili druge virtualne valute.

Pa ljudi koji trenutno vode svet su bankari(kapitalisti) i oni su svesni da dok god postoje virtualne valute njima se drma kavez do jest ne mogu imati apsolutnu kontrolu, i samim tim pokusavaju sabotirati sve vezano sa virtualne valute :slight_smile:

a bitcoin vode KOMUNISTI ,koji zele narodu na celoj planeti da uziva ,
u svojim parama , hahahahaha hohohohho ihihihhihi,svako uzme bitcoina koliko mu treba
po potrebi ko u TITINOJ jugi ,proleteri svih zemalja ujedinite se ,i bitcoinom srusite DOLAR
hahahaaaha

https://btc-e.com/