Bitcoin, pogledajte cijenu

Svečano proglašenje…bitcoin prvi puta probio 6000$ :smiley:

1 Like

ide ovo izgleda jos gore

Ovo je samo zagrijavanje… Kroz pola godine ocekujem da ide na 10+k.

Market cap prvi puta preko 100 milijardi dolara, cijena i službeno prešla $6,000 na “najbitnijim” burzama.

Po meni je market cap od 100 milijardi dolara i dalje mizeran. Pa samo ludi Draghi uštrca 70 milijardi mjesečno (ne u bitcoin). Ozbiljni institucionalni investitori još uvijek samo neslužbeno kupuju, za njih manje količine, a službeno se još uvijek samo “interesiraju”. Ovu cijenu drže mali korisnici i mali investitori, a pitaj 10 susjeda što je bitcoin 9 ih neće znati reći. To znači da mali korisnici/investitori još nisu niti upoznati sa ovim, a velikih još službeno nema. Pa nema još niti odobrenog ETF-a.

Iduće godine je cijena sigurno $10,000, a kroz koju godinu najmanje $20,000-$25,000.

Kaj ti veliš @brane333 ? :smiley:

Ja mislim da će u drugom dijelu idućeg tjedna cijena pasti, ili ako ne tada onda za mjesec dana, ali jedino u što sam siguran je da će u idućoj godini cijena doći na bar $10,000, pa makar na kratko. Vjerujem u to čak i ako uskoro cijena padne na samo $2,000-$3,000

Baš gledam malo stare postove. Evo danas, manje od 6 mjeseci od citiranog posta, 1 ETH vrijedi malo više od $300 :wink: Ja mislim da sam ja uzimao glavnivnu ETH na cca $110. Stvarno moraš biti lud da barem ne probaš iskoristiti ove luđačke prilike.

Baš sam neki dan gledao BitConnect. To nemam, ali vidim da je 20.01.2017. bio $0.16, a danas je preko $200. Ako nekom ne ide matematika…na tada (prije točno 9 mjeseci) uloženih $10 danas bi imao $12,500+ koje bez problema može odmah podići. Ima brdo takvih prilika, i to sa coinima kojima se trguje u milijunskim iznosima na dnevnoj bazi, znači ne neki coin kojim petero ljudi dnevno trguje.

Bitcoin ce vrlo vjerojatno postati store of value

Da stvar bude bolja, odeš u IT firmu i tamo se susrećeš s 1 od 9 da nešto zna o BTC-u. Među “prosječnim” ljudima je ta brojka puuno manja.

…i zato vjerujem da je potencijal rasta ogroman. Brojke su također na toj strani, svega par posto svjetskog novca nek se prelije u BTC i on će drastično skočiti.

Uvijek ponavljam:
Bitcoin je iz nekih “anonimnih” 0.001$ narastao 1000 puta i postigao tada nevjerovatnu vrijednost od 1$. Nakon toga je ponovio isto čudo, te opet narastao za 1000 puta i šokirao kada je probio vrijednost od 1000$. Koliko ja vidim, ništa ga ne spriječava da u budućnosti ponovi taj rast od 1000 puta i postigne nevjerovatnih 1 000 000$. Neka to zvuči nevjerovatno i preoptimistično, ali mislim da je puno nevjerovatniji scenarij bio da iz mizernih 0.00001$ (ničega) dođe tu gdje jeste…nego da sada nastavi do 1 000 000$.

Ako je skroz anoniman uspio zauzeti svoju poziciju i rasti po 1000 puta vrijednosti, zašto nebi sada dok su sve oči uprte u njega i dok matematika dozvoljava da se to ponovi. Živi bili pa vidjeli, ja ga kroz 5-10g očekujem na milju :smiley:

Slažem se. Među prosječnim ljudima je teško naći uopće nekoga tko točno zna što je bitcoin (pa čak i da je uopće čuo za njega), a još je teže naći one koji i imaju bitcoin.

Mene je prije svega fasciniralo ono što bitcoin omogućuje (neću ponavljat jer sam već xy puta to napisao u ovoj temi) i zato vjerujem u njega. Ruku pod ruku sa time dolazi naravno i interes, a uz interes dolazi do rasta cijene. Rast cijene privlači i ljude koji zapravo uopće ne razumiju mogućnosti bitcoina, ali vidi da godinama raste i žele sudjelovati. I sve to rezultira “visokom” cijenom, po meni potpuno opravadno.

Za najkasnije 2-3 godine ćemo imati prvi ETF potvrđen od SEC-a, a za njim će u razmaku od 6 mjeseci doći njih još bar desetak, pa onda još desetak… Kada se službeno uključe fondovi koji upravljaju sa bilijunima dolara (trillion in English) ne može mi nitko reći da neće uložiti barem 1% imovine u Bitcoin. Tih 1% od bilijun je $10 milijardi dolara. Kada to napravi samo 3-4 fonda, tada će market cap skočiti i preko 500 milijardi dolara, odnosno cijena će biti preko $30,000.

Čuo sam puno prognoza od strane ozbiljnih ljudi da bitcoin ide na preko milijun dolara kroz par godina. Ja se ne bih zaletavao s time jer postoji mogućnost da ga zamijeni neka druga kriptovaluta kroz par godina, da ga probaju zabranit (što neće ići nimalo lako, evo u Kini ga jako stišću pa ništa ne postižu) i sl., ali zato sam uvjeren da ide glatko preko $20,000, a neće me čuditi niti ako preko $100,000.

Vidim da nas ima nekoliko u tome, kroz 5 god ocekujem nas u mirovini :smiley:

2 Likeova

ma kakav drugi coin ce zamjeniti btc ? sve su to shitcoinovi , scamovi i centralizirana sranja … Ako bitcoin ne uspije nece nista … kupujte dok je jeftino :slight_smile:

Štoviše, vrlo je izgledno da će neki drugi coin biti alat za sav raspon transakcija…od mikro do makro transakcija, dok će btc biti store of value.

A druga stvar, nije svaki “shitcoin” wanna be bitcoin …ne radi se uopće o tome. (Tako sam i ja isprve mislio, i to mi je kvarilo cijeloukupnu sliku). Zapravo se radi o inovativnoj tehnologiji (blockchainu, jelte) …i altcoiniovi su samo različite manifestacije iskorištavanja te tehnologije. S blockchainom se može raditi svašta, a ne samo da “bude novac”.

Stoga, ako imamo novu tehnologiju, naravno da će nastati inteligentni načini iskorištavanja te tehnologije i coini koji će to odraditi dobro će dobiti na svojoj vrijednosti. “Coin” tu nije najbolji odabir riječi, jer ispada da se primarno radi o novcu, što ne mora biti. …recimo nafta, jedna od njenih svrha je da se prerađuje u gorivo, a ne da bude sredstvo za razmjenu vrijednosti. Pa opet postoje oni koji je kupuju i prodaju. Isto je tako i sa tim “coinima”, kupuju se i prodaju, ali to ne znači da im je to primarna svrha. Suština je, ako neki “coin” dobro odrađuje neku ulogu, specifičnu primjenu…ta uporabnost ga čini traženim (ili će barem u budućnosti biti tražen) …a s potražnjom raste i cijena.

Pošto je danas valjda i jedini način da se dođe do altcoinsa preko bitcoina, vrlo je moguće da upravo široki spektar iskorištavanja blockchaina kroz altcoinove daje vrijednost bitcoinu. Jer potražnja za altocinovima stvara i potražnju i za BTC-om …i to će sve biti jedan lijepi ekosistem koji je još mala beba od onoga u što će se razviti.

No zaključak…ne postoji konkurencija altcoinsi vs bitcoin, nego su oni timski igrači koji će suradnjom izgraditi praktične proizvode. Jeste, da među hrpom altcoinova ima i dosta shitcoinova, ali nije svaki altcoin shitocin :wink:

Točno, puno drugih kriptovaluta tu nisu uopće da bi postali novac, nego da “odrađuju svoju ulogu”. Evo još samo par sati traje ICO za Unikorn Gold (UKG). eSports je postao ogroman hit u svijetu, a Unikrn platforma je jedna od najjačih na svijetu za klađenje na eSports. Njihov ICO za UKG je prikupio više od 130 milijuna dolara, i traje još par sati. U tome su, između ostalih Ashton Kutcher, Mark Cuban i dr. Gledao sam interview CEO-a Unikrn-a i namjera im je da UKG tokeni postanu standard za eSports klađenje. Ako netko ne zna, u Americi je takvo klađenje zabranjeno, ali zakon ne zabranjuje klađenje sa tokenima. UKG će itekako ispunjavati svoju ulogu, a ako bude tražen (vjerojatno hoće) njegova cijena će jako porasti pa će se na tome moći i dobro zaraditi. CEO je izjavio i da im nije cilj zarada na cijeni nego pružiti rješenje za klađenje na eSports u cijelom svijetu. Rekao je i da će pokušati držati cijenu pod kontrolom i da u te svrhe imaju rezerviranu određenu količinu tokena koju će po potrebi puštati na tržište da cijena ne bi previše porasla u kratkom roku. ICO cijena je oko $0.33 i ja mislim da neće reagirati prije $1, što znači da je vrlo vjerojatno da će jako brzo cijena otići na $1, odnosno da se na ovom ICO-u može vrlo lako zaraditi 300%. To je naravno samo moja pretpostavka.

Uglavnom, puno coina je tu da bi pomoglo u određenim situacijama, a ne da bi postali novac. Svejedno, rađa se jedan potpuno novi svijet za investitore i ovakvi prinosi neće trajati vječno pa to treba iskoristiti dok traje.

1 Like

Konkretno mi reci koji coin i po cemu je to bolji od bitcoina . Bitcoin je sa segwitom vec rijesio hrpu problema , a sa lightning networkom ce biti rijesene i stvari poput micro transakcija i sl…

Objasni mi cemu potreba za toliko centraliziranih shitcoinova , ICO-ova i sl ? Osim naravno da se od naivnih neupucenih ljudi izvuce lova …Svi ce oni reci uloga naseg coina je specificno za to i to … kao da to nije moglo biti odrađeno sa bitconom…jednostavno hoće SVOJU centraliziranu valutu …

Naravno da ne postoji kada nemozes uspoređivati centraliziranu i decentraliziranu valutu.

Krivo , svaki altcoin je shitcoin.

svoju? Koga briga cija je? Jos bolje ako nije ICO jer je ICO sranje nad sranjima, a jos bolje ako izade coin koji nije premined i tu vidis postenje, a ne da se izvuce 2mil+ coina i onda najavi evo ljudi dosao novi coin. Cini se da je isplativije gledat kada koji coin izlazi i onda izrudarit 1000 komada i tako svaki, radis tako 3-4 mjeseca pa valjda ce neki doci na 50$+

Jel ima neko ideju zasto je ETH u laganom padu ?

Moje neko misljenje je da svi ulazu trenutno u bitcoin kako bi dobili BTC gold i segwit2x, tako da su svi alt coini u drugome planu…

Nakon ova dva forka ocekujem pad BTC-a i rast alt coina, sad za kolko samo Bog zna :smiley:

Na jednoj burzi je trenutno BTC 4500 €, količina na asku po toj cijeni je 2.7 BTC
Na većini drugih burzi je trenutno BTC $5,950

EUR / USD omjer je trenutno oko 1.177…to znači da je 4,500 € jednako $5,296

Tih 2.7 BTC znači košta $14,300, a može se odmah prodati na drugoj burzi za $16,065…što znači da je čista 100% sigurna zarada $1,765, a sve u roku od par minuta.

Jedini problem je što trebaš imati eure na toj burzi :wink:

Da sad idem slati iz banke eur na tu burzu, bilo bi dobro ako bi sjelo u ponedjeljak…i onda neka netko kaže da bitcoin nema realnu vrijednost. Bitcoin “putuje” par minuta, a staromodni novac danima.

Ako netko već ima EUR na HitBTC neka si odmah iskoristi ovu priliku za arbitražu.

Screenshot-2017-10-26 Terminal HitBTC

Evo screenshot. Jedan klik i kupio bih 2.73 BTC za 12,285 €, što je $14,460. Prebacim tih 2.73 recimo na Kraken ili Bitstamp i prodam za trenutnih $5,950 po BTC, što znači $16,243. Čista zarada nakon samo par klikova bi bila $1,783, iliti više od 11 hiljada kuna. Par jebenih klikova i 100% siguran profit.

Jedini problem je što mi je balance u eurima nula :rage:
Htio sam prodat neku drugu kriptovalutu tamo za eur umjesto za dolare, ali bid u eurima na sve je puno lošiji od realne cijene pa mi se ne bi isplatilo.

Velim, ako netko slučajno ima trenutno EUR na hitBTC neka si ovo iskoristi, pa mi se javi da mu dam BTC adresu da mi se zahvali :smiley:

3 Likeova

Ja sam mislio poceti rudariti, na pocetku samo sa 4 kartice. Sada zasto nisam? E pa ovako, cijeli rig bi kostao 12k kn, s time da imam napajanja i sam bi napravio drveni frame. Svaka kartica bi rudarila eth, i u najboljem slucaju svaka bi davala malo vise od 30 mhs, ali reci cemo 30 za lakse racunanje (necu sada ulaziti koja memorija itd), znaci 4 kartice bi davale 120mhs za eth.

Mjesecno bi donosile 166$ iliti 1059kn, ali struja bi dosla 500kn, tako da automatski padam na 559kn mjesecno. Sada tu valja jos dodati razne provizije. Za pool 1-2%, ako stavljate na exchange (kako koje) imaju deposit-trade-withdraw proviziju npr prebacujete eth u btc. Ako kupujes na nekom webshopu sa btc i davaju cijenu kakva je trenutacno to je super, medutim ako ti zelis prodati recimo 1 bitcoin za $, skoro nitko ti nece ponuditi bas tu cijenu bitcoina kakva je trenutacno, cak i ako dobijete, a u banci su vam samo kune, banka vam mjenja $ u kune i tu ce te nesto izgubiti. Tako da kada dodem do neke krajnje racunice ne bi isplatio rig (12 000kn) za 2 godine, s time da cijena eth ne raste niti pada.

Sada u 21:00 na HRT3 je emisija Peti Dan. Jedna od tema je kriptovalute. :o:

1 Like

Fala na info :wink:

1 Like