Bitcoin, pogledajte cijenu

Evo nas na novom ATH :slight_smile:

Evo i jedan video iz 2011. :slight_smile:

1 Like

Ja sam mislio da BTC ide na $10,000 u 2018., a kad ono on će na $15,000 još prije Martinja ove godine. Zezam se :wink: Ali evo ga preko $6,700

:):slight_smile:

Kupuj S5 :slight_smile:

Bit će još takvih situacija. Zanimljivo da nisu kupovali zlato. To je zato što su prepoznali da Bitcoin ima veće prednosti od zlata i da je zapravo on zlato 2.0

A bilo je baš zanimljivo maloprije pratiti pucanje zida na $7,000 :wink:

Tone Vays kaže da u petak ili subotu Bitcoin pada na $5,000. Ja kažem da će u prosincu doći najmanje na $8,000, ako ne i prije. Pad na $5,000 vidim jedino u scenariju da Ver i ostali smećari ponovno za vikende pokrenu udar, ali sa puno većom količinom, što je teško očekivati jer su se dobro ispucali prošli vikend i pokazalo se da su jedino napumpali BCH, a Bitcoin su jedva okrznuli.

Evo što još rade. Jedan plakat iz San Francisca. Koriste ime Bitcoin i onda predstavljaju svoj Bitcoin Cash. A ver je svojedobno bio jedan od najvećih zagovaratelja Bitcoina. Ljudi stvarno znaju postat smeća kad osjete novac i požele moć

Dosao Ledger Nano S za 4 dana. Super stvarcica, kvalitetno napravljeno. Preporucio bi svakome. Uzet cu u banci sef za 200kn godisnje i neka tamo cuci. Mislim da je to najsigurnije…

Jel se šališ ili? :slight_smile:

Pa ako neko želi imati posla sa bankama i polagati poverenje u banke čemu onda ulaganje u kriptovalute ako će se na kraju opet njima dati na čuvanje? :slight_smile:

Ne kuzis. Dobis mali sef u banci koji se nalazi u trezoru. Tu spremas vrjedne stvari tipa zlato, cash i u ovome slucaju nano. Mozes doci kad hoces i samo sa zastitarom udes u trezor i stavis il uzmes stvari. Bolje to nego da ti stoji doma i cekas da te pokradu ili izgori stan…

Ako se ne varam, banke ne dozvoljavaju da se u tim sefovima čuva zlato.

Neznam za zlato. Ja sam prije cuvao gotovinu…mislim da su moji starci imali i zlato…

Primjer u pbzu. Ali nade se i jeftinije

https://www.pbz.hr/hr/gradani/sefovi

Sto nije jednostavnije uzeti 2 hardware walleta, 1 ostaviti sebi, naravno sakriti neces drzati na stolu, a drugi das starcima.

Dzabe ti HW ako izgubis papire, treba i njih negdje cuvati da mozes povratiti cryptose ako se nesto shebe.

Pa da mi mama potrosi :grin:

Stari… ti stvarno zelis placati nesto svaki mjesec, ici tamo svako nekoliko itd. Ti imas lozinku, daj je starcima, imas drugi hw wallet koji pazi sada opet ima lozinku i normalno neces je drzati negdje na stolu nego negdje na skrivenom mjestu. Sada kolike sanse su da ce lopov doci kod tebe, kolike su sanse da ce lopov naci wallet kod tebe i na kraju i ako nade kolike su sanse da lopov uopce zna sto je to, zato neki ljudi cim kupuju neke sifrirane usbove, izbrisu kako god da znaju ime marke na njemu, taman ce lopov kad stavio usb u komp vaditi info koji je to tocno usb i cemu sluzi. A da ti netko i ukrade, dok on tu sifru probije i tu se pitanje postavlja ako uopce probije, ti imas drugi wallet i briga te, naravno ovo je sve da se stavlja isti wallet na 2 drugacija hw walleta.

treba stavit u carapu pa ispod jastuka. Ovdje u HR si jos siguran najamnje 20god+ dok, ko ce ti dirat USB, imas ga u svakom ducanu za 20kn :stuck_out_tongue:

Ok, ali ako npr imas 300 000kn onda je neka logika da ces to cuvati u trezoru. Naravno da nemam toliku lovu, ali nadam se da cu imati :smile:
@CroLog nije mi bas jasno kak si mislio na dva hw walleta? Ako kupim jos jedan hw wallet onda to su dva razlicita walleta sa razlicitim ibanom.
Ovo je definitivno najsigurnija metoda. Na mobu mogu imati wallet i na njemu do 1000 eura, sve iznad toga mi rizik…

Mislio sam da wallet moze biti na 2 mjesta jer onda bi isto trebao brinuti a sto ako hw wallet rikne?

Boj se vuka, boj se lisice i nikad u šumu! :slight_smile:

Bez uvrede, ovo je šala barem 51% … ali stvarno ne vidim razlog za toliki strah od držanja novca. :slight_smile:

By Stipe

Ma nece riknut, francuzi znaju sto rade :wink:

Jel mi možeš reći koje sve coine prihvaća Nano S?

Imam toliko walleta i različitih coina da više ne znam niti što imam niti gdje imam :smiley:

evo liste, ostalo je sve shitcoin
https://ledger.groovehq.com/knowledge_base/topics/which-altcoins-are-supported-by-the-nano-s-and-the-blue

1 Like