Bitcoin i altcoini - kretanja, analize i iskustva

Rock N Roll uskoro
O, izgleda da se spremaju opet na masovna trosenja novca.

Kad @jorgovan vec spominje manipulatore onda su ti evo tu gore, VISa, Mastercard i takvi. Prije su zabranili svim kompanijama koje su bile vezane za crypto svoje kartice jer su ocito htjeli malo veci udio kolaca, eto sad im Coinbase i ovaj 2gether pasu. Ovaj 2gether je papreno to paltio mozda i sa udjelom u kompaniji jer diosad nikad cuo za njih, a coinbase ocito dao dobar postotak… Eto tako to rade vampiri, javno bez problema i ljudi se ne bune. Jer to je normalno, a nenormalno je da ja i moj susjed napumpamo tamo neki shitcoin sa 100$

TKO je preko noci ubio altcoine, strelovito gotovo svi padaju, to znaci jedno, ili ce BTC krenut strelovito gore ili strelovito dole…

Ide bum. U 7om mjesecu smo na +9,000$ prema mojem predviđanju. No nisam Nostradamus, pa ne logu sa sigurnošću tvrditi ništa.

pa ovo svako moze napisati ide gore ide dole svi su baba vanga ,pa kada je sve tako sigurno i FALI COINA na ovom ludom svetu idemo sve prodati firme nekretnine zlato dolare i uloziti u sigurnu dobit coin koji leti na 50 k dolara pa ovo PAS SA MASLOM ne bi pojeo ove glupe price ,

1 Like

haha @brane333 gledaj na to ovaki:

prije su samo povlasteni mogli biti bogati, ili su nasljedili bogatstvo, ili su bili u partiji ili su bili u podobnoj stranci, RIJETKI na ovim prostorima su se obogatili, ako i jesu prodali su dusu i radili ko konjevi. Za mene ti ljudi nisu bogati.

Sa temom ovog topica TI, ja, bilo tko moze se obogatiti. Pa ne govore bezveze Crypto holderi:

ili ovo:

Reci ti meni kako do Lamba drugacije? igranjem Lota? kladionicom? ulaganjem na burzi? Forexom?

loto:
Matematicki ako igras loto gubis, pa cak i ako te posere i dobijes opet si matematicki izgubio.

Kladionica:
Porezi na ovo ono, jadni koeficijenti, namjestene utakmice, moras puno uloziti da bi jako malo dobio…

Burza:
Svi pricaju da ce se burza srusiti za godinu, mjesec dva, tko normalan sad krece ulagat u burzu?

Forexom:
katastrofalne marze i forex malo drugacije funkcionira, velike su sanse da preko noci bankrotiras.

pa eto @brane333 sto da radi covjek koji ima para, kamo s njima? da kupujem nekretnine pa cekam ROI 20 godina? Ili da drzim novac pod madracem, taj isti novac kojemu ajmo reci u teoriji crypto prijeti da bude bezvredan… A i ja sam misljenja da se novac treba trositi, teci, jer onaj tko horda novac samo zato da ga puno ima je siromasna osoba…

EASY COMES; EASY GOES!!! To bi nam svima trebao biti moto.

stalno ista prica zabole mene za nekoga ko ima 100 miliona dal ce uloziti 50 u coine
pricamo cemu to i kome to treba od obicnih ljudi da bi nesto bilo masovno prihvatljivo
mora imati neki smisao ,ja mzoda sam malo glup za ove stvari ne vidim nikakav smisao
trenutno celoj ovoj prici ,sem kosckarske price lovacke i ribolovacke da ako skoci zaradicemo…to sto je neko ulozio kada je bilo 100 dolara 1000 ili 5000 pa prodao na 20.000 to je u gomili ljudi koji su IZGUBILI 5 % dake neko je taj novac ZIVI novac morao ZALEGNUTI ali svi se nesto pravite ludi ,ako je nesto 5000 pa 20.000
ko je dao 15,000 nego onaj sto je izgubio ,PAS SA MASLOM OVE PRICE NE BI POJEO

Ovdje sam napisao odgovore na pitanja. nisi @brane333 glup, nego vjerojatno te nezanima nova tehnologija, nisi vizionar koji moze gledati u buducnost i vidjeti jednu od njih u kojoj je Crypto zamjenio $.

Gore spomenuti odgovori nekome tko se bavi serverima, bazama podataka i barem je malo zainteresiran za AI, kompjutere i tako, vidi abnormalno moc. Ti gledas na ovu tehnologiju kao da je to sam vrag poslao da ljudi popuse, i da ti ljudi koji tako gledaju popuse.

S druge strane ja gledam na to, tko su ti vampiri koji koce ovo, tko su ti ljudi koji nedaju da ovo zazivi cim prije i da konacno ljudi krenu prema tom visem cilju. Pazi, sve je pocelo internetom!!!

On topic da se vratim, kad smo vec spomenuli lambo prije:
Ja krenuo sam ovim low price coinima:
BTT, DENT i jos par njih sitnih, jos cekam povoljan trenutak da ih kupim. nakon jucerasnje prodaje i prekonocnog kraha altcoina, spreman sam ih ponovno kupovat, ali ne sve, samo par. ONG sam vec kupio, dropnuo preko 10%…

jednostavno je pitanje ko ce dati razliku love od 5000 na 25.000 ili 50.000
ko ce napuniti taj balon,pazi ovo je cista matematika KO CE NAPUNITI ZIVOM LOVOM
BANKOMATE da ja dignem 50.000 za nesto sto sam dao 1000

nemam pojma, sto je to ziva lova? Ne razumijem o cemu pricas? Jel pitas tko ce dolarima napuniti bankomat? Pa IMF, nebi to zvao zivom lovom nego mrtvom lovom jer oni mogu nastampat koliko hoce.

Ima dosta coinova na tu foru, ja ih izbjegavam kao vrag tamjana, XRP i slicni gdje institucija moze nastancat coinova koliko zeli…

@brane333

Primjer na dionicama.

1.kupim dionice po $ 10
2. cijena padne na $5
3. popusio $ 5
4. odlucim prodati po $ 6
5. izgubio sam $ 4
6. ovaj sto je kupio po $ 6, proda po $12
7. kod mene je -4, kod ovog je + 6, ukupno +2
8. Ovaj sto je kupio po $12, ako padne na$ 10, suma je 0, ako raste opet je i taj zaradio, ako padne ispod $10, ide u minus.

Uvijek imas onih koji dobivaju i gube, samo je pitanje tko je bio vise spretan.

pricamo o masovnoj upotrebi buduce svetske valute coina… MASOVNA deonicari i deonice nisu masovna pojava,ko ima kupuje i prodaje ,pricamo stalno o nevidjenim prednostima coina u buducnosti sa NEPOZNATIM ELEMENTIMA,

@brane333

Pa nije ti bilo jasno kod coina, kako se onrece lova, pa sam ti objasnio na dionicama.

I dalje neznam o cemu govoris @brane333 daj detalje.

Ako pitas ko ce puniti BTC bankomate onda je odgovor kompanija koja drzi bankomat, ako nema coina neces moci kupiti coin. NO, BTC je limitiran, sto znaci da se lako sav FIAT pretoci u BTC bez problema. Tipa objasnio je @jorgovan gore na primjeru kako market funkcionira, ali on je to samo vizualno ono sto vidi objasnio. U detalje to znaci da kako BTCa bude sve manje tako ce se trebat dati sve vise dolara za njega.

@jorgovan
Covjek koji to radi tako kao sto si ti opisao nesmije na burzu, zato vjerojatno i nasa vlada izbacuje zakone i uvijek govori da je trgovanje BTCom rizicno jer kod nas budimo realni ima 99% je u nekim drugim bransama i ova ih uopce ne zanima, ali ih zanima ovo sto @brane333 pise, da kupe pa prodaju i zarade…

A u principu ovo kako si napisao tako je, tako sve funkcionira. U biti tako cjeli svijet funkcionira. Dodje smak svijeta, nema vode, prije sma imao 100 litara, polijevao sam po vrtu bezveze, a sad taj liter koji mi je ostao prodajem za vikendicu na moru… Tko je sad tu popusio?

Blockchain je definitivno overused term, i nije rijesenje za svaki problem - kao sto se predstavlja.

Slazem se s tobom da je overused. kompanije ne naprave nista drugo ali kazu blockchain da se brze i bolje proda, ili samo malo ili smao jedna dio obicno nebitan stave na blockchain samo da mogu prodat bolje. Slicno kao Natural food, imas sok u kojem je cita kemija, ali u njega dodaju 0.01% prirodnog soka od jabuke i eto na etiketa naprijed Natural. Slicno se desava Blockchainu danas.

A u stvarnosti blockchainov potencijal nije jos ni na samom pocetku za sto se moze koristiti. Jedna od fascinantnih stvari je da blockchain netreba internet infrastrukturu. Ako oni bazicni odgovori na @jorgovan pitanja vas nisu ostavili bez daha onda samo zamisli snagu onoga sto se moze ponasati kao internet a netreba internet infrastrukturu… STRASNO

Evo ovdje se moze vidjeti snaga i sto sve blockchain moze. SAMO pazite ovo mozemo nazvat alpha blockchain…

Opet mi nije jasno to za svicarce…

Znaci covjek je podigo kredit u svicarcima… Po trenutnoj situaciji njemu je rata trebala biti X dinara (on uplacuje u dinarskoj protuvrijednosti jer je iz Srbije). Medjutim, njemu je rata u praksi u Svicarcima, i u trenutku kad je njima vrijednost skocila za 70% naravno skocila je i rata u dinarima iako je u praksi rata zapravo ista u svicarcima. Gdje sam ovdje pogrijesio posto ne vidim nikakve prevare?

Prevara je da su oni davali bolje povoljnosti na svicarce jer su njihovi strucnjaci predvidjali da ce se dogoditi rast svicarca i onda naravno ljudima se kredit dupla, oni zarajuju duplo.

kada isto to napravi neki mali igrac onda je on scamer, kada to napravi banka onda je to normalno. A oboje navlace ljude na nesto sto za te iste ljude nije dobro, a njima stvara ogromnu dobit.

Zato ja i kazem da nisu oni trebali tuziti banke, nego drzavu koja bi morala paziti na gradjane, Ministra financija koji je bio ministar u to vrijeme treba strpati na goli otok, neznam tko je bio…

Opet, kakve to ima veze? I kako su banke znale da ce se vrijednost uduplati?

Ljudi navalili zbog 1% manje kamate… Nikakve tu prevare neme, sam pao sam se ubio. Na kraju krajeva, oni dobijaju istu kolicinu franaka.

Ako nesto mozes kontrolirati i imati utjecaj na to, ako se kreces u tim krugovima, vjeruj mi da su znale. I zato su i dali ljudima manje kamatne stope da ih pridobiju u svicarce. Zar ti mislis da su oni onak random napravili taj 1% manje kamate, ili mozda mislis da su imali predvidjanja da ce svicarac past, pa ono da pomognu ljudima da lakse odplate kredit?

Ajd nemojmo se pravit blesavi, znali su, onaj tko misli ili vjeruje da nisu znali zivi u zabludi i nezna kako banke funkcioniraju.

Oni dobivaju istu kolicinu franaka?

Ajme majke kakvog li argumenta, kako netko to moze izjaviti? Ako je sve isto, zasto onda nije ista kamatna stopa na sve valute? necu ti odgovoriti jer mislim da opet trolas, vjerojatno znades odgovor, ako i neznas onda se nisi dovoljno potrudio da razmislis o njemu ili te odgovor niti ne zanima…

Hint: ja sam jucer prodao sve altcoine, a danas ih nanovo kupujem, mora da sam poblesavio…

Ja samo ostavim i gotovo, necu nista dirat dok ne dode na ath jer stvarno nema smisla. Ne znas nista kada ce rasti, kada ce padat itd tako da mislim da je to najpametnije.

1 Like

Ja isto holdam, uvijek imam ili BTC ili Altcoin, nikad neidem u FIAT. No kada ode na ATH ili na razinu na koju mislim da dalje nece ici cu pocet trositi i ulagati u nesto, u sto jos neznam.

Tak da kad ja pricam u sto uloziti ako to nije BTC ili crypto ja u biti izazivam ljude da mi kazu u sto se po njima isplati uloziti a da nije Crypto, eto @brane333 mi nezeli reci, jer ubrzo cemo skakat u FIAT i onda je dobro kupiti nesto…