Biznis ideja - zajednicki web sajt

Zar neide ovako?

Svatko da po 100€ napravis firmu, stranicu blabla, svatko posjeduje odredeni % firme, i nista ne postas, a dobivas lovu svaki mjesec^^ Moze kasnije biti ugovor tko sto radi, ali ga neces ni potpisati jer se firma prvo treba otvoriti (ako bi bio ozbiljan posao), a kako si ulozio 100€ i posjedujes postotak firme nitko te ne moze prisiliti da ti radis bilo sto, ostanes kao suvlasnik i investitor firme i amen.

A tko će platiti onda samo one koji rade?

Jer ispadne onda, da jedni rade za 0 nečega, a drugi ne. i na kraju svi dijeli profit.

Nisi razumeo temu pa me mrzi da ti sada odgovaram na ovoliku kolicinu besmislenih i nafuranih Sra…a i gl…sti :heart_eyes:

Pricas o akcionarskom drustvu ili oratackom drustvu

Znate sta … nesto mi palo na pamet da je 50 ljudi malo i da bi trebalo da ih bude 200 :joy:

2 Likes

vidi se da pametno razmisljas, svaka cast velika karijera je pred tobom

5000 eura ti nije dosta za marketing za 1mj.
A gdje su svi ostali troškovi?

Sarkazam je to bio… nekako sam siguran.

A ti vidi gle djeluje da je tvoje umjece okupljanja 50 ljudi pocelo
A izgleda da lagano pucas i da ti je dosta. Za sad ne mozes izaci na kraj u forum temi sa 10 clanova. Kako bi onda izasao sa njih 50. Vidi ova ekipa sto tu pise su potencijalni ljudi koji bi radili na tom projektu.

Ili mislis da ovo nije realno(mi koji pisemo), a da ekipa, njih 50 suti i ceka da pokrenes projekt i da pocne raditi?

Posle ovih upisa ja mislim da je jasno sta je hteo pokretac teme, a to je da se malo zajebava.
Nismo mogli da skupiml 5 coveka sa 5-6 sajtova da linkujeml nove projekte a skupice se 50 ljudi koji ce i da uloze pare i pritom da rade zajedno…

2 Likes

Naravno da mi namera nije da se zajebavam, ja se ne zajebavam u poslu… Ova tema je bila neka vrsta ankete, da vidim razlicita misljenja.

Mozda gresim ali citava ideja se svodi na “dogovoriti cemo se”, da bi uopste neko bio zainteresovan za dogovor valjda pre svega mora da postoji neki plan i program.

Uzmimo za primer da ti trebaju ozbiljni ljudi, a ne napaljeni klinci. Vecina ljudi na ovom forumu (koje znam godinama preko istog) vec zaradjuju neki fin kes (i sebe ubrajam u to) da li kao dodatni ili stalni prihod nije bitno.

Zasto bi iko od nas uopste razmisljao o ovoj ideji na osnovu “sve cemo se zajedno dogovoriti”?

Licno mislim da je sama ideja o okupljanju 50 ljudi sa jednakim delom nerealna ali aj da pristupimo kao da je nesto ozbiljno i kao da recimo ne trebas one koji nemaju veze s poslom.

Kako ces da privuces nekoga da se upusti u razmatranje?
Koji je plan, program? Za sta je vezan sajt?
Kako planiras da ostvaris prihode (samo reklame ili neki 2 sistem)?
Kako planiras da primas uplate, crno ili registrovani obrit, kako planiras da delis pare (generalno finansije posto 50 ljudi 50 naravi od firme do muvanja poreza, od paypala do payoneera)?

Milion pitanja na koja ne mozes da kazes dogovoriti cemo se posto da bi se dogovorio s nekim ozbiljnim moras prvo da imas plan i ideju da bi ti on posvetio vreme za dogovor i moguce korekcije u svemu tome. :slight_smile:

2 Likes

Kec na Liverpool, all in.
I svima po €15 u pdže.

Summary

Disclaimer: priča neko ko ni ne prolazi pored kladionice.

1 Like

Ne na Liverpool , na Mancester United… :joy: Inace ovu temu smatram zatvorenom, posto se vecina vas izjasnila da je neostvariva.

Ti si trol od kojeg nema ništa kao ni od ovog projekta.
Ti se trebas dogovoriti sam sa sobom, smisliti šta ti želis od zivota pa traziti pomoc.

Očito nikad nisi vidio 5k€ pa neznas sta je to jer 50 ljudi da s time pokreće biznis to nema veze s mozgom ali vjerujem da si uspio jer si izazvao xy komentara. I negativan publicitet je isto publicitet :smiley:

Ja sam trol sa svojom slikom, a ti sa slikom gremlina si iskusni profesionalac i racunarski mag… :joy: Eeee jos nisu izmislili lek protiv hejtovanja i nedostatka argumenata :joy: Ovo ostalo za 5K eura necu ni da komentarisem, jer nije u skladu sa ovom temom, vise je za neki rijaliti program, a mi ovde takvim glupostima ne bi trebali da se bavimo :grinning:

I za kraj, ako hoces da glumis nekog super inteligentnog i prepametnog strucnjaka prvo nauci pravopis, jer se NE ZNAS pise odvojeno, a ne sastavljeno…

P.S pozdrav od trola :joy: :joy: :joy: :grinning: :grinning: :grinning:

1 Like

A o čemu ti molim te pričaš?
Svi argumenti su ti napisani gore, a ti pročitaj još jednom i jednom pa pitaj ako nemožeš shvatiti.

Nemoram glumiti odnosno nemoram biti ni prepametan ni inteligentan stručnjak u pravopisu da bi bio uspješan u biznisu. Za tvoju informaciju za pravopis postoje lektori.
Žena piše knjige i članke pa i dalje ima pravopisnih pogrešaka. Živcira li se ona zbog toga? Ne!
Plati osobu koja provjeri gramatiku i ispravi pogreške.

Šta sad da idemo u priču da nije lek nego lijek, da riječ hejtovanje nepostoji itd. nema smisla.

Tražio si mišljenje, dobio si ga i onda se nemožeš nositi s time jer si mislio da je tvoja ideja prepametna, da si genijalac i da će svi pojuriti da rade s tobom jer eto ti nudis ljudima priliku da za 100€ sudjeluju u nekom web projektu. Bolje da si tražio pingvine za neki MLM marketing, prije bi tu upecao nekog da uloži 100€ i 2 min da popuni prijavnicu i zajebava se s CAPTCH-om koja neradi kako treba.

Dobio si odgovor da neznaš šta želiš od života kao i radio bi nešto online ali neznaš šta, kako i nisi siguran.
Jel si u ruci imao kad 5k€ pa uložio u neki biznis? Očito da nisi jer za počinjanje bilo kojeg ozbiljnog biznisa 5k€ stvarno nije ništa a, ne za biznis namijenjen za 50 ljudi. Usto u startu nudeći biznis od 100€ možeš navući samo nekog napaljenog klinca a ne osobu koja ima znanja i iskustva da taj projekt pretvori u neki uspješan.
Zatim pogledati motivacijski video, pročitati par knjigu misleći da znaš i imaš znanja stvoriti Google ili Facebook ti pukneš ovakav neki post.

Pozdrav za trolla :wink:

3 Likes

Kadcovekneznaonstvarnonezna :joy: :joy: :joy: :joy:

OK. vladijator 20 znakova

Isključio sam se iz svake rasprave na forumu sa tobom ali mislim da si sada pretjerao. Mišljenja sam da te treba na neki način sklonuti sa foruma par dana zbog tvojih provokacija i neozbiljnosti. Čovjek ti sklepa post od 400 riječi a ti se praviš da ne kažem šta.

Par dana bumpaš nekoliko objava i totalno si beskoristan ovoj zajednici.
EDIT: Praviš cirkus živi od foruma, lupetaš gluposti, svaki novi član koji dođe i pročita tvoje objave će napustiti forum u što kraćem roku. @steelmaiden reaguj :slight_smile:

1 Like

Pa pogledaj malo unazad , svi moji komentari su vezani za temu… dok su tvoji i tvojih par drugara hejtera, vezani isklucivo za hejtovanje i provociranje i nemaju nikakve veze sa bilo kakvom temom. Pa sam ja misljenja da ce svaki novi clan koji je iole ozbiljan odmah otici kada vidi takve hejterske objave i komentare.

Da ne pricam o tome sto se par vas ovde, CAST OSTALIM IZUZETCIMA predstavlja kao da su neki profesionalci u poslu, a blago receno ne znate gde je levo.
Ne umete argumentima da potkrepite ono sto imate da kazete, vec vam se sve svodi na omalovazavanje i hejtovanje bilo kakve ideje… jedini vasi argumenti su: glupost, sranje, ne znas nista, ti si trol, itd. krajnje amaterski na nivou debilnog deteta od 12 godine.

I vidi cuda, kada ti neko odgovori hejtom na hejt, ti se jos nadjes i uvredjen, pa kao prava picajzla zatrazis njegovo brisanje sa foruma. Ali evo… da nam decica ne placu i da ne budu nervozna , ja pozivam admina da me obrise sa foruma, ne za privremeno, vec za stalno… da deca ne placu i da mogu na miru da hejtuju , da se proseravaju i da lupetaju gluposti.

Copyright © 2021 WM Forum - AboutContact