Black Friday 2022 - što ćete kupiti?

Jel bi smio preko tog pesota narucit laptop? Jel bude neko osiguranje da se ne bi nesto u prevozu desilo

Hosting i domain ako Namecheap bude rešio da časti.

https://pesoto.com/ba/bos/31/service.html

ja nisam nikad naručivao preko pesota, no znam za pesoto i sve koje znam šta su naručili su to i dobili. imaš više iskustava sa pesota na klix forumu, ima posebna tema, a ima i o ovom kupiglobal

ja sam se prošle godine razmišljao uzet onlajn iz usa laptop, ipak sam na kraju na helasovu ideju preko dražena (iz broda, sad u austriji) uzeo laptop. masu povoljniji no kod nas što bi bio. a vjerovatno povoljniji i nego iz usa da sam ga naručio uz dažbine koje bi morao platit

1 Like

Da + računaj osiguranje i dostavu + carinu i uzmi u obzir da u slučaju kvara trebaš slati nazad za SAD (mada baš treba biti baksuz da ti se nešto novo pokvari :smiley: ). Možda bolja opcija, odeš u HR sad kad bude popusta, vratiš PDV i ako budeš imao sreće ne platiš ništa na našoj granici. :smiley:

na cijenu iz usa dođe još oko 30ak posto dažbina, tako da to pored garancije prilično diže cijenu. a ako se uzme u austriji onda bi trebalo ako nekog kvara bude da se može i u zg i bg popravljet kod nekih njihovig predstavnika.

ima ko što rekoh i opcija dražen iz austrije pa on se ugradi zeru na cijenu koju dobije za blekfrajdej a može se i otputovat do madžarske austrije za BF.

a imamo i @bobo_1 može on za dž odradit austriju :slight_smile:

Mislim da se ne isplati riskirati za te skuplje i teže proizvode. Oko 30% carina, + dostava i osiguranje paketa, zatim treba platiti slanje iz Sarajeva kad im stigne roba + garanciju bukvalno nemaš jer se ne isplati slati nazad za Ameriku u slučaju kvara. Na kraju izađe isto (ili približno) kao ovdje da kupiš.

Ja sam naručivao RAM memoriju, sad hoću novi disk. Memorija (bila na akciji) me izašla oko 80 eura jeftinije nego ovdje, disk oko 100 eura jeftiniji nego ovdje (isto na akciji). Preko Pesoto…

Servera imam i previse, domena isto tako, jedino bi neki dobar externi hard dosao s 12+ TB…
Pa ako tko upikne/naleti kakav extra popust molio bi da mi javi :slight_smile:

evo već ima na sniženje fire 10 košta 74,99. Morate stavit usa adresu da bi vidjeli da nije nedostupan ko što veli kad je podešeno na našu adresu

i fire 8 je na sniženju

ko ima para za ovu ekskurziju i voli ronjat ima blu3 nemo na 30% sniženju


ko ne zna šta je, ovo ti pumpa vazduh pod vodu i moš ostat pod vodom do 90 minuta (tolko baterija traje) na dubini do 30 fita ili oko 3 metra

sve se nešta kontam ovo kupiti

neću lagat da je za đecu jer sam prvenstveno za se gledo. ali ionako previše slatkog ijem pa se opirem da kupim.

2 Likeova

uzeh i fire 8 i fire 10. jedan meni jedan đeci. zajedno 120 dolara

kod ove osmice mi je ekran nako, al šta znaju đeca šta je full hd

3 Likeova

Nemoj da zajebavaju djecu sto nemaju HD :joy:

ako netko zna neke BF akcije za bilokakvu led rasvjetu (sobnu)…

Dopertech nudi neke ugradbene led panele 2.5 KM :rofl::rofl:

Ja cu jos ovo Hasbro Star Wars C1439EU4 Episode 8 Remote-Controlled BB-8 Droid, Electronic Toy Amazon.de

kupih neki dan

a ovo sam kupio u cetvrtom mjesecu za 8400 a sad je bio spusten sa 10k na 9k. trenutno ga ni nema… svasta

Ovaj mjesec planiram svasta nesto kupiti. Vec sam kupio PC:

  1. AMD ryzen 5600G - 130 eura
  2. SSD 500 GB M.2 - 33 eura
  3. RAM 2 x 8 GB DDR4 - 22 eura
  4. EVGA 80+ gold - 58 eura

Sve ovo sam uzeo na computeruniverse.net. Imaju DHL dostavu za sve drzave i okvirno je 20-30 eura.

  1. MB B550M 80$ - newegg.com i dostava preko myus.com 38$. Kod nas nema nikako ovih maticnih, kazu da mogu poruciti, ali je cijena 300 KM. Eto koliko marze uzimaju.

Planiram dalje:

  1. Jaknu (ako znate neke sajtove za garderobe u USA pisite)
  2. Air prufer - razumije li se neko, valja li ovo sta za ove pare?
  3. Vjerovatno Amazon tablet
  4. Robot usisivac - vrijedi li ovo uzimati? Zena usisava skoro svaki dan zbog djece.
  5. RX 6600 - s tim da ce ovo donijeti rodbina iz Njemacke, morao bih platiti carinu.

Ako ostane para, evo par zanimljivosti:

  1. Masina za jogurt
  2. Aparat za mlijeko
  3. Bide za solju
  4. Cekam ovu stolicu na snizenju
2 Likeova

Ja planiram samo jednu dobru gejmersku stolicu da kupim ali da sedalica bude prekrivena tkaninom ništa ta (ko fol) kobajagi eko koža jer sam pomislim na leto i sediti u takvoj sa “eko kožom” Mada su meni sve nekako iste te…gejmerske.

Hteo sam sebi uzeti u ovoj 2022 i podizajući sto našao sam ga kod mene u gradu, poprilično jefitno na akciji za 27800 din, ili ti 230€ al o stolu otom potom preispitivam se

pazi za ovaj aparat za mlijeko, i ostale električne uređaje iz amerike jer ćeš dobit američku verziju kabla utikača koja ne paše kod nas. i skuplje će ti doć transformator od aparata. nisam pogledo da li je i ovaj aparat za jogurt na struju.

dobra mu je cijena baš. inače su skuplji baš dosta. aha sad vidim da je refurbished. opet mi se čini da je baš dobra cijena. ima 2 godine garancije. jes da ti to ništa ne znači, sem da znaš da daju 2 godine garancije.

ne valja to. mora malo prašine grinja da jaknu, da ne budu alergični poslije na svašta.

Nas se zaglavio, ja pametovla kako se to moze “nabrzaka popraviti”, sad ide unazad, a garancija ne moze vise jer je otvaran. Mi smo imali od Xiaomi . Vidim sad ni godinu dana nije izdrzao, ali to je zato sto nisam znala da ima neki filter koji treba mijenjati. Do mene je.

Ali kad prezalim kupicu ga opet. Sjajna stvar, super cisti. I brise pod cak. Kupi, vjeruj, zena ce te voliti vise (cak i ako ne prizna) :smile:

Ja ove godine necu kupovati bas nista. (osim zimske jakne za djecu ako ne mogu proslogodisnje, to treba da vidim)
Ne treba mi.
Koji ce mi :grin:

Jel moze preletit s parketa na deblji tepih (bez da zaglavi)?