Black Friday 2023 - Šta kupujete? Ko ima dobre popuste?

Tnx Luka :slight_smile: , ako te zanimaju još neke … samo reci, bit će dodane u paket. :wink:

@Kosana eno krenula blek frajdej ponuda na hawkhostu

Kodovi za popust su

bfshared2023r - za 55% ponavljajućeg popusta na shared hostingu pa onaj primary izađe ko na slicu

bfshared2023 - 70% popusta ali samo za prvo plaćanje, pa ko oće može na dvije godine uzet za nekih cirka 27 dolara

Ako imas neke prigodne za klince, ima mi mala 4 god pa da se i ona zabavi😀

znaci 55%, i to traje…pa steta da propustim. …
Edit: snasla sam se

Edit: nisam se snasla.
Ne znam dal mi treba proffessional, tj jel mi treba Unlimited Disk Space ili je ovih 10 gb dosta. Stellar nudi 20 GB SSD…
Znaci knap bi bilo.

I veli ovdje da je unlimited SSD

a kod check outa veli da je IPAK 20 gb:

Onda jos ispod nekih 20 opcija…gubim se :face_with_peeking_eye:

1 Like

A nemam na žalost još dječji asortiman … pogotovo ne za tu dob.
Budem ti onda ubacio par giftova po vlastitom odabiru. :wink:

Ne bi ja uzimao te shared pakete s tolikim popustima. Vjerojatno te stave na neku kantu od servera koja i ne vrijedi vise pa kasnije sajtovi pate.

2 Likeova

Na ovome hawkhost imaju samo ove lokacije servera Dallas, New York, Los Angeles, Hong kong, Toronto, nema vise amsterdama ccccc

ja sam godinu dana imao hawkhost paket u amsterdamu … nikakvih problema nije bilo … shared je shared i ne moze se puno ocekivati ali nije bilo problema … prije 2 godine na black friday sam uzeo … moze biti da me potrefio dobar server, mozda su se sad pokvarili ali je sve ok bilo

1 Like

Svi moji sajtovi su na hawkhostu i nikakvih problema nije bilo od 2012 pa do sad. Eventualno se može zamjerka tražit u brzini da nije top, ali u ravni je sa namecheap stelar hostingom

I mene to strah…Ali @anja1 anja rece da mu je stranica bila brza.
Nego cu ja uzeti ovaj jedan najmanji paket pa testirati sa jednim sajtom, pa ako mi budu ok, moze se dogodine uzeti i veci paket
Vidim sad da mi jedan sajt trenutno ima ovu statistiku:
image

znaci tih 10 gb bi bilo dovoljno za manje sajtove

Pa većina mojih sajtova realno nije golema i ne bi neki sajt koji je top projekat smještao ovdje ili koji već zarađuje dobro. Mada meni su i ti bili non stop tu.

Pogotovo npr aff sajtovi koji su redovno do 200 stranica i parsto posjeta, ne vidim problem takve sajtove ovdje smještat.

A imao sam i one od po +10k posjeta dnevnih na hawkhostu i ferceralo je bez problema.

Sad svako ima drugačije zatjeve potrebe sajtove i vjerujem da neće svakome biti dobro ovo, ja govorim moje iskustvo. Pored ovog sam koristio i ipage, fatcow, hostgator, namecheap… sve shared. ukupno mi je kad se sve sabere hawkhost najbolji.

1 Like

Da promijenim hosting lokaciju? d mi ne uvale Hong Kong?

Da, stavi ili dalas ili njujork, meni je bar najlogičnije tako. Ako radiš sajtove prevashodno za usa tržište

Ne treba ti ništa od dodatnih opcija, uzmeš primary upišeš domen koji ćeš koristit upišeš kod za BF popust, izabereš server.

Profesional sa unlimited space čini mi se da nije na akciji.

Ako imaš sajt koji ti je blizu 10gb ja ga ne bih stavljao i prebacivao ovamo pogotovo ako fino zarađuje. Uzmi prvo probaj za manje sajtove ili za nove sajtove. Da vidiš jel to to ili ne valja ovo za tebe

1 Like


Hvala! Ustedio i mi $260. Imas od mene beklink kad zatreba :wink:

1 Like

NameCheap, ako misliš na registraciju. 6,98$ za registraciju, odnosno 7,98$ za transfer (što je i obnavljanje, osim ako ti domena nije tamo).

1 Like

Nord VPN Ima 69% popust:

Namecheap VPN:

Vidim da je dosta povoljniji. Jel neko probao ovaj od NameCheap?

Imam kod njih jedan reseller paket ali kad istekne ne mislim ga produživat više iz razloga što se užasno uspore stranice po ljeti u večernjem terminu od 20h do 23h, jednostavno pretrpani serveri, nista bolje iskustvo nemam ni sa hostgatorom, namecheap itd…

@Net80 Zelis biti od koristi? Stavio si affiliate linkove, ne kaki.

Kakve veze ima što su affiliate?? I ranije sam stavio VPN isto affiliate linkove pa ih se nije micalo. Kao da ovi drugi koji su zakačeni nisu affiliate.

Ako ljudi imaju priliku uloviti popuste do 70 posto, u čemu je problem? U mojoj proviziji? Onda je to zavist, a ne objektivni razlog za uklanjanjem objave.