Blokiranje posjetitelja sa AdBlockerima - vaš stav

Koristim adsense i uopce mi nije pala zarada, naprotiv :slight_smile:

Ja obožavam stranice koje imaju onaj anti adblock popup, samo im u 2 klika zablokiram u noscript i dalje pretrazujem stranicu :slight_smile:

1 Like

hahahaha Vidis vidis kak se tog nisam sjetio :stuck_out_tongue: Al onda opet ako imaju slider ili ajax kontakt formu nece raditi hahaha

Mislim da firefox ima hrpu addona koji mogu zablokirati svaku stvar na stranici tako da to stvarno nije problem. Ja osobno bi radije otisao sa stranice nego da moram gledati samo na pocetnoj 8 bannera razlicitih dimenzija + popupovi itd…

nema to veze google citav svijet koristi :slight_smile: sta ce adblock jadni… samo ti radi na trafficu i rankiraj pa ces vidjeti zaradu

Ovo je pošteno, to bi trebali svi webmasjtori oraginizirnao postaviti, pa da vidiš kako bi poisključivali te blokere kad nebi imali pristup svakoj drugoj stranici.

Popupovi su nešto drugo, to se slažem da bi korisnik trebao imati opciju za blokiranje.

Popupovi i popunderi nisu ništa drugo samo je razlika u tome što ti nemaš stranice kojima je to jedini način monetizacije, od čega bi zarađivali sajtovi sa filmovima, adult stranice, od banera koji su 20 puta slabije plaćeni no adsens, a opet svi vole gledati filmove i plakali bi danima da im neko poisključuje sajtove sa filmovima, al je strasan problem sto im popunderi prvenstveno oduzmu 2 sekunde.

ako se blokira nek se blokira sve. 10 000 000 je smijesna cifra da bi se to osjetilo na zaradi. ja nikad neću stavljat na svoje stranice da ne može vidjet sajt onaj ko ima bilo kakav bloker.

Da se razumijemo ja od popundera nemam ni osminu ukupnih primanja čak i na većini adult sajtova imam samo jedan popunder po posjetiocu, al treba razumjeti ljude koji tako zarađuju kao i što treba razumjeti ljude koji ne žele na takve sajtove ići, ali vi kao webmajstori morate razumjeti krajnji cilj drugog webmajstora, a to je monetizacija sajta i ne osuđivati ih zbog toga jer svaki od tih webmajstora bi više volio da ne mora zarađivat od popundera i popapova.

[quote=“bugi, post:8, topic:19760”]
Ovo je pošteno, to bi trebali svi webmasjtori oraginizirnao postaviti, pa da vidiš kako bi poisključivali te blokere kad nebi imali pristup svakoj drugoj stranici.
[/quote]Ja ne dijelim tvoje mišljenje. Svatko ima pravo gledati što želi i nitko ne treba nekoga prisiljavati na nešto.
Za takve stvari postoje forumi na kojima ne možeš vidjeti neku “informaciju” ako se ne ragistriraš i slično.

Gledajmo sa pozitivne strane na sve one koji koriste AdBlock za spriječavanje pojave reklama na webu koji posjećuju. Takvi ljudi “sigurno” po mom mišljenju ne klikaju na reklame bez obzira pojavile se one na webu ili ne.

Dakle, visitor koji ne klika na reklame i ne želi ih gledati prilikom posjete vašeg weba, u stvari čini vama uslugu. Dakle smanjuje se prikaz reklamnih jedinica koji ima utjecaja na zaradu.
Pisao sam o tome na linkovima

1 Like

Najbolje mi je dok webmasterti koji zarađuju od oglasa koriste dodatke za blokiranje oglasa

Nisam nikada koristio Adblock ali od nedavno sam poceo, no specificno sam ga postavio da radi na samo na YouTube-u.

Ide mi na zivce kada gledam vise malih filmica u nizu i onda u svakom novom moram gasiti glupu reklamu oko 10-te sekunde. Makar nikada ionako nisam kliknuo na neku reklamu, opet znam da uskracujem novac vlasniku YouTube kanala posto se pare dobivaju i na sam prikaz, a ne samo na klik.

Al jbg. Kanale koje cesto pratim podrzim i donacijom (na neke sam cak i mjesecno pretplacen), i to mi je puno draze nego glupe reklame koje me ometaju u konzumiranju sadrzaja.

Po meni, svaka stranica sa reklamama koja ima sustav registracije korisnika, trebala bi ponuditi opciju mjesecne donacije kako se reklame ne bi prikazivale.

Ja se ne slažem s tobom. Webmajstori plaćaju hosting, domenu, sadržaj… i imaju pravo zabraniti posjetiteljima koji koriste adblocker pristup njihovom sajtu ako to žele, uostalom to je njihovo vlasništvo i tko će im to zabraniti. Jadno je od korisnika da instaliraju adbloker, ako im je teško platiti tu cijenu da pogledaju par oglasa, onda ne moraju ni posjetiti sajt. Stvarno ne razumijem one kojima smetaju adsense reklame, uostalom danas su toliko relevantne da često ponude kvalitetne linkove koji mogu pomoći, a i ja osobno volim vidjeti kako sajt zapravo izgleda a ne sa bijelim rupama.

A to da takvi ljudi sigurno ne klikaju na reklame je najveća glupost koju je netko napisao. Nitko nije na netu samo da klika na reklame, pa svi kliknemo na 1-2% njih. Dakle i ti kliknu na jedak broj reklama kao ja i ti.

Misliš na to da je to odlično jer ne smanjuje CPM? Kakve veze ima što će CPM biti veći ako će zarada biti manja. Malo si se pogubio. Da mi je do CPMa, onda mogu napraviti sajt, biti jedini posjetitelj tog sajta ikada, napraviti jedan prikaz, kliknuti na oglas i imat ću CPM par tisuća $, ali ću zaraditi par centi.

Normalno da ti često nude linkove kada ti gledaju gmail i povijest pretrage…

Vlasnik stranice može staviti adblock popup ili što god želi briga ga, ali riskira da izgubi obicne i stalne posjetitelje.
Posjetitelj može instalirati adblock jer mu to nebrani nitko, a i da mu brani neki zakon opet bi ga instalirao jer mu reklame smetaju.

Netko je rekao stranice trebaju imati neki vip,premium nazovi kako zelis isto kao u twitchu subscribe, pa ako zelis podrzati tu stranicu doniraj 1$,5$ mjesecno, a da zauzvrat dobijes “ono nesto” na forumu i pretrazivanje stranice bez reklama. Opet će biti ljudi koji će koristiti adblock, ali barem će neke stranice nešto zaraditi. Bolje išta nego ništa.

Jos uvijek su to malene brojke s obzirom na to koliko internet korisnika ima. A ionako su najbolje musterije i najcesci koji klikaju oni koji se ne kuze mnogo u tehnologiju. Ovaj sto zna instalirati Adblock je vjerovatno ionako bio toliko dugo na netu da je imun na reklame i bez njega.

To i ja mislim, al kako se isplati radit sajtove vezane za tehnologiju, igrice i sl. kad su većinom to ljudi (djeca) koja pretpostavljam kuže stvar i imaju adblock? Čim jedan spomene adblock u razredu to cijela škola sljedeći dan instalira :smile:

Ja imam adblock obavezno, a osobno me izluđuje kad dođem na neku stranicu i iskoči mi popup, takve sajtove da mogu bi odmah jajcima gađal. Pogotovo popup za lajkanje stranice na fejsu. MRŠ

“100 ljudi 100 ćudi”, svatko ima svoje mišljenje
pozdrav

  1. Google me banirao zbog invalid aktivitija. Odbili su mi i žalbu. Najbolje od svega jest što nisam klikao na oglase, (jbg, rekao bih da jesam) niti je bilo ikakvih nepravilnosti u poziciji oglasa i sadržaju. Najbolje od svega je što svoje oglase na stranici nisam ni vidio.

Jedinu oscilaciju koju sam bio primjetio jest CTR koji je bio varirao od 0,2 do jedan posto. Zavisno kako koji dan. Možda sam to trebao prijaviti Googlu?
Možda me netko namjerno sabotirao? :wink: Ako jest, kako prevenirati te neprilike?

Sada na mojim stranicama oglase prikazuje drugi vlasnik AdSesne računa. Odobrili su mu prikaz reklama. Nadam se da neće biti daljnjih problema. Očito nije banirana domena, nego samo moj račun.

  1. Dosta mojih korisnika, njih oko 60 posto, koristi AdBlock. Znači, 60 posto manji prihod. Napominjem, nije meni cilj putem AdSensa ‘mlatit lovu’ već samo pokriti trošak VPS-a. Zanima me u konkretnom slučaju je li protivno pravilima AdSense usluge onemogućiti prikaz sadržaja AdBlock korisnicima uz obavijest da postojanje site-a ovisi o reklamama? Smatra li se to poticajem na klikanje?

  2. Molio bih vaše opće stavove i razmišljanja o blokiranju sadržaja AdBlock korisnicima. Koji su negativni aspekti? Smatrate li to korektnim, itd.

Mislim da je to protiv pravila

As you know, AdSense publishers are allowed to place their ads on any site that complies with our program policies and Terms and Conditions. Please note that a publisher’s account status may be separate from a specific website’s compliance with our policies.

However, if we determine that the other publisher’s account may pose a risk to our AdWords advertisers, we may disable it in order to protect our advertisers’ interests. [/i]

http://support.google.com/adsense/bin/answer.py?hl=en&answer=57153#q8

Bez obzira sto je toliko proteklo vremena reci cu ono sto znam. Svaki oglas koji je naplacen od strane Googla, AdSense itd. firmama ili privatnim licima, IMAJU PRIORITET a vi ste to potpisali pri potpisu UGOVORA sa AdSensem. Oni iskljucivo imaju pravo raditi ono sto njima odgovara.
AdSense prati posjecenost pa tako ponudi gdje lako postave oglas. Upravo zato ja nisam htjela sa njima u posao. Nije mi ta stavka odgovarala. Znaci, oni mi predloze paletu oglasa i ja trebam odluciti kojeg tipa oglas dozvoljavam da postave. Ako to ne ucinim, oni daju sebi pravo da okace po svojoj volji. E TO JE TA STAVKA KOJA MI NIJE ISLA POD KAPU. Ja cu raditi na tome da je stranica posjecena a oni ce mi tek tako iz svog interesa gurnuti ono sto zele.
Doci ce dan kad ce te vi svi moci raditi putem ByXpressa i kaciti svoje igre i zaradjivati. Zasto se Vlatko ne uclanis u ByXpress pa da zivis i uzivas radeci. Hajde posalji mi svoj email pa da ti posaljem ponudu. Upisi se pa gledaj sve,upoznaj se sa mogucnostima i vidjet ces se u tome.

Posto se svaki danom povecava broj korisnika koji koriste Adblock (plugin za web browsere koji blokira reklame na nasim stranicam) potrebno je nesto uciniti.

Posto postoji nacin detakcije da li korisnik koristi Adblock, tako mozemo ispisati odredjenu poruku ili ga redirektovati na neku stranicu na kojoj ce pisati da treba ugasiti Adblock ako zeli pristupiti sadrzaju.

Kod ide ovako

//oko svakih reklama postaviti div i dodijeliti unique ID

<--code za reklame-->

Na karaju stranice postaviti ovaj code :

<script type="text/javascript">
var ads = new Array('reklama_1,reklama_2'); //koliko god imamo povrsina
var msg = 'Poruka korisniku'; //mozete napisati bilo sta

onload=function() {
  for(i in ads){
     el = document.getElementById(ads[i]);
     if(el)
     {
        if (el.offsetHeight == 0){
            el.innerHTML = msg; // na ovaj nacin ce te prikazati text u boxu za reklamu
         }
     }
   }
} 

Osim prikaza poruke mozete uraditi slijedece:

ovaj dio

 if (el.offsetHeight == 0){
            el.innerHTML = msg;          }

zamijeniti sa, pa cemo korisnika redirect na odernju stranicu.

if (el.offsetHeight == 0){
           alert(msg);
           window.location ="nesto.html"; // stranica sa porukom da korisnik treba ugasiti Adblock

         }

Gornji kod sam napisao citajuci nekoliko clanak, mozda ima koji bug, napisao sam ga iz glave.
Mozda ce me neki napasti da korisnik treba imati slobodu da ukine reklame, ali da budem iskren meni takvi korisnici ne trebaju.

1 Like