Blokiranje posjetitelja sa AdBlockerima - vaš stav

Ok, to je profesionalna deformacija (slicno, ja gledam HTML stranice).

Nije to alternativa. Kao sta sam rekao, ne mozes nikako znati dal netko blokira reklame ili ne (osim ako ti on ne kaze). A sta se tice financiranja portala preko mjesecne pretplatne … jel mene (i ostale) netko financira sta pisem odgovore? Ako ce se ici u komercijalu, onda moras ponuditi nesto. A u ovom slucaju ne nudis nista, jer forum cine korisnici koji ulazu svoj trud i vrijeme BESPLATNO kako bi pomogli drugima, “webmajstori.net” kao takvi ne nude svoju uslugu (osim hostinga).

Citat s linka s prethodne stranice:

Starting late Friday afternoon we conducted a 12 hour experiment to see if it would be possible to simply make content disappear for visitors who were using a very popular ad blocking tool. Technologically, it was a success in that it worked. Ad blockers, and only ad blockers, couldn’t see our content.

???

Mislim da mi je promakao.

[quote=“gambo”]
Starting late Friday afternoon we conducted a 12 hour experiment to see if it would be possible to simply make content disappear for visitors who were using a very popular ad blocking tool. Technologically, it was a success in that it worked. Ad blockers, and only ad blockers, couldn’t see our content.[/quote]

Neki direktan nacin cisto sumnjam da postoji. Indirektne metode mozda su i uspjeli razviti, sta ne znaci da se one ne mogu neutralizirati - nego samo da to jos nitko nije pokusao. :smiley:

Nije problem ustanoviti da li se reklama prikazuje - prikazivanje svake reklame uzrokuje neku komunikaciju prema serveru, makar da se radi o najobičnijem gifu, a kamoli ne kod današnjih elaboriranih elemenata koji se usađuju u web-stranicu za isporuku reklame (elementi koji instanciraju flash, programe u javascriptu i sl.) koji svi uredno komuniciraju unatrag prema serveru.

Problem je kako ustanoviti sa sigurnošću zašto se reklama nije pokazala.

Primjerice, ja nemam instaliran Flash. Bilo bi tragično da to bude detektirano kao “ad blocker”.

Uglavnom, bez nekih dodatnih tehničkih detalja, svaki takav “uspjeh” treba uzeti s rezervom.

a gledajte zasto bi blokirao reklame? kada i ja nezelim da ih drugi blokiraju, a i ja zaradujem preko njih. Ako mi se nesto svida cu kliknuti i otici malo “pogledati” stranicu ako ne necu kliknuti i to je to sva mudrost …

Još bi im trebali biti zahvalni http://www.24sata.hr/tech/danas-vam-poklanjamo-24-sata-surfanja-bez-reklama-na-portalu-377938
sva sreća da već dugo imam adblock plus pa mi ne iskaču dosadne reklame na sve strane. Tako ako neko nema ja bi mu preporučio da ga instalira.

Htio sam prije na mobitel isto instalirat adblock ali nije radio jel treba root, jel ima koji način da ga koristim na androidu

Pozrav, inace se ne bavim takvom vrstom zarade da mi je potreban Adsense ali sam se zapitao, danas svako drugo - trece racunalo ima instalirano AdBlock plus tako da mogu pretpostaviti svima vama koji zaradujete preko reklama da vam je zarada drasticno pala.

E sada moje pitanje je kakvu buducnost ima Adsense ako samo Ad block plus ima preko 10,000,000+ users sto mozete vidjeti ovdje: https://chrome.google.com/webstore/detail/adblock-plus/cfhdojbkjhnklbpkdaibdccddilifddb

Vidio sam da neki site-ovi detektiraju da li imaš adblocker ili ne, pa stave poruku: Molimo isključite adblock za ovaj site ili tak nešto.

Neki drugi siteovi stave cijeli overlay preko stranice i nedaju pristup sadržaju dok se adblocker ne isključi za taj site.

Koristim adsense i uopce mi nije pala zarada, naprotiv :slight_smile:

Ja obožavam stranice koje imaju onaj anti adblock popup, samo im u 2 klika zablokiram u noscript i dalje pretrazujem stranicu :slight_smile:

1 Like

hahahaha Vidis vidis kak se tog nisam sjetio :stuck_out_tongue: Al onda opet ako imaju slider ili ajax kontakt formu nece raditi hahaha

Mislim da firefox ima hrpu addona koji mogu zablokirati svaku stvar na stranici tako da to stvarno nije problem. Ja osobno bi radije otisao sa stranice nego da moram gledati samo na pocetnoj 8 bannera razlicitih dimenzija + popupovi itd…

nema to veze google citav svijet koristi :slight_smile: sta ce adblock jadni… samo ti radi na trafficu i rankiraj pa ces vidjeti zaradu

Ovo je pošteno, to bi trebali svi webmasjtori oraginizirnao postaviti, pa da vidiš kako bi poisključivali te blokere kad nebi imali pristup svakoj drugoj stranici.

Popupovi su nešto drugo, to se slažem da bi korisnik trebao imati opciju za blokiranje.

Popupovi i popunderi nisu ništa drugo samo je razlika u tome što ti nemaš stranice kojima je to jedini način monetizacije, od čega bi zarađivali sajtovi sa filmovima, adult stranice, od banera koji su 20 puta slabije plaćeni no adsens, a opet svi vole gledati filmove i plakali bi danima da im neko poisključuje sajtove sa filmovima, al je strasan problem sto im popunderi prvenstveno oduzmu 2 sekunde.

ako se blokira nek se blokira sve. 10 000 000 je smijesna cifra da bi se to osjetilo na zaradi. ja nikad neću stavljat na svoje stranice da ne može vidjet sajt onaj ko ima bilo kakav bloker.

Da se razumijemo ja od popundera nemam ni osminu ukupnih primanja čak i na većini adult sajtova imam samo jedan popunder po posjetiocu, al treba razumjeti ljude koji tako zarađuju kao i što treba razumjeti ljude koji ne žele na takve sajtove ići, ali vi kao webmajstori morate razumjeti krajnji cilj drugog webmajstora, a to je monetizacija sajta i ne osuđivati ih zbog toga jer svaki od tih webmajstora bi više volio da ne mora zarađivat od popundera i popapova.

[quote=“bugi, post:8, topic:19760”]
Ovo je pošteno, to bi trebali svi webmasjtori oraginizirnao postaviti, pa da vidiš kako bi poisključivali te blokere kad nebi imali pristup svakoj drugoj stranici.
[/quote]Ja ne dijelim tvoje mišljenje. Svatko ima pravo gledati što želi i nitko ne treba nekoga prisiljavati na nešto.
Za takve stvari postoje forumi na kojima ne možeš vidjeti neku “informaciju” ako se ne ragistriraš i slično.

Gledajmo sa pozitivne strane na sve one koji koriste AdBlock za spriječavanje pojave reklama na webu koji posjećuju. Takvi ljudi “sigurno” po mom mišljenju ne klikaju na reklame bez obzira pojavile se one na webu ili ne.

Dakle, visitor koji ne klika na reklame i ne želi ih gledati prilikom posjete vašeg weba, u stvari čini vama uslugu. Dakle smanjuje se prikaz reklamnih jedinica koji ima utjecaja na zaradu.
Pisao sam o tome na linkovima

1 Like

Najbolje mi je dok webmasterti koji zarađuju od oglasa koriste dodatke za blokiranje oglasa

Nisam nikada koristio Adblock ali od nedavno sam poceo, no specificno sam ga postavio da radi na samo na YouTube-u.

Ide mi na zivce kada gledam vise malih filmica u nizu i onda u svakom novom moram gasiti glupu reklamu oko 10-te sekunde. Makar nikada ionako nisam kliknuo na neku reklamu, opet znam da uskracujem novac vlasniku YouTube kanala posto se pare dobivaju i na sam prikaz, a ne samo na klik.

Al jbg. Kanale koje cesto pratim podrzim i donacijom (na neke sam cak i mjesecno pretplacen), i to mi je puno draze nego glupe reklame koje me ometaju u konzumiranju sadrzaja.

Po meni, svaka stranica sa reklamama koja ima sustav registracije korisnika, trebala bi ponuditi opciju mjesecne donacije kako se reklame ne bi prikazivale.

Ja se ne slažem s tobom. Webmajstori plaćaju hosting, domenu, sadržaj… i imaju pravo zabraniti posjetiteljima koji koriste adblocker pristup njihovom sajtu ako to žele, uostalom to je njihovo vlasništvo i tko će im to zabraniti. Jadno je od korisnika da instaliraju adbloker, ako im je teško platiti tu cijenu da pogledaju par oglasa, onda ne moraju ni posjetiti sajt. Stvarno ne razumijem one kojima smetaju adsense reklame, uostalom danas su toliko relevantne da često ponude kvalitetne linkove koji mogu pomoći, a i ja osobno volim vidjeti kako sajt zapravo izgleda a ne sa bijelim rupama.

A to da takvi ljudi sigurno ne klikaju na reklame je najveća glupost koju je netko napisao. Nitko nije na netu samo da klika na reklame, pa svi kliknemo na 1-2% njih. Dakle i ti kliknu na jedak broj reklama kao ja i ti.

Misliš na to da je to odlično jer ne smanjuje CPM? Kakve veze ima što će CPM biti veći ako će zarada biti manja. Malo si se pogubio. Da mi je do CPMa, onda mogu napraviti sajt, biti jedini posjetitelj tog sajta ikada, napraviti jedan prikaz, kliknuti na oglas i imat ću CPM par tisuća $, ali ću zaraditi par centi.