Blokiranje posjetitelja sa AdBlockerima - vaš stav

Normalno da ti često nude linkove kada ti gledaju gmail i povijest pretrage…

Vlasnik stranice može staviti adblock popup ili što god želi briga ga, ali riskira da izgubi obicne i stalne posjetitelje.
Posjetitelj može instalirati adblock jer mu to nebrani nitko, a i da mu brani neki zakon opet bi ga instalirao jer mu reklame smetaju.

Netko je rekao stranice trebaju imati neki vip,premium nazovi kako zelis isto kao u twitchu subscribe, pa ako zelis podrzati tu stranicu doniraj 1$,5$ mjesecno, a da zauzvrat dobijes “ono nesto” na forumu i pretrazivanje stranice bez reklama. Opet će biti ljudi koji će koristiti adblock, ali barem će neke stranice nešto zaraditi. Bolje išta nego ništa.

Jos uvijek su to malene brojke s obzirom na to koliko internet korisnika ima. A ionako su najbolje musterije i najcesci koji klikaju oni koji se ne kuze mnogo u tehnologiju. Ovaj sto zna instalirati Adblock je vjerovatno ionako bio toliko dugo na netu da je imun na reklame i bez njega.

To i ja mislim, al kako se isplati radit sajtove vezane za tehnologiju, igrice i sl. kad su većinom to ljudi (djeca) koja pretpostavljam kuže stvar i imaju adblock? Čim jedan spomene adblock u razredu to cijela škola sljedeći dan instalira :smile:

Ja imam adblock obavezno, a osobno me izluđuje kad dođem na neku stranicu i iskoči mi popup, takve sajtove da mogu bi odmah jajcima gađal. Pogotovo popup za lajkanje stranice na fejsu. MRŠ

“100 ljudi 100 ćudi”, svatko ima svoje mišljenje
pozdrav

  1. Google me banirao zbog invalid aktivitija. Odbili su mi i žalbu. Najbolje od svega jest što nisam klikao na oglase, (jbg, rekao bih da jesam) niti je bilo ikakvih nepravilnosti u poziciji oglasa i sadržaju. Najbolje od svega je što svoje oglase na stranici nisam ni vidio.

Jedinu oscilaciju koju sam bio primjetio jest CTR koji je bio varirao od 0,2 do jedan posto. Zavisno kako koji dan. Možda sam to trebao prijaviti Googlu?
Možda me netko namjerno sabotirao? :wink: Ako jest, kako prevenirati te neprilike?

Sada na mojim stranicama oglase prikazuje drugi vlasnik AdSesne računa. Odobrili su mu prikaz reklama. Nadam se da neće biti daljnjih problema. Očito nije banirana domena, nego samo moj račun.

  1. Dosta mojih korisnika, njih oko 60 posto, koristi AdBlock. Znači, 60 posto manji prihod. Napominjem, nije meni cilj putem AdSensa ‘mlatit lovu’ već samo pokriti trošak VPS-a. Zanima me u konkretnom slučaju je li protivno pravilima AdSense usluge onemogućiti prikaz sadržaja AdBlock korisnicima uz obavijest da postojanje site-a ovisi o reklamama? Smatra li se to poticajem na klikanje?

  2. Molio bih vaše opće stavove i razmišljanja o blokiranju sadržaja AdBlock korisnicima. Koji su negativni aspekti? Smatrate li to korektnim, itd.

Mislim da je to protiv pravila

As you know, AdSense publishers are allowed to place their ads on any site that complies with our program policies and Terms and Conditions. Please note that a publisher’s account status may be separate from a specific website’s compliance with our policies.

However, if we determine that the other publisher’s account may pose a risk to our AdWords advertisers, we may disable it in order to protect our advertisers’ interests. [/i]

http://support.google.com/adsense/bin/answer.py?hl=en&answer=57153#q8

Bez obzira sto je toliko proteklo vremena reci cu ono sto znam. Svaki oglas koji je naplacen od strane Googla, AdSense itd. firmama ili privatnim licima, IMAJU PRIORITET a vi ste to potpisali pri potpisu UGOVORA sa AdSensem. Oni iskljucivo imaju pravo raditi ono sto njima odgovara.
AdSense prati posjecenost pa tako ponudi gdje lako postave oglas. Upravo zato ja nisam htjela sa njima u posao. Nije mi ta stavka odgovarala. Znaci, oni mi predloze paletu oglasa i ja trebam odluciti kojeg tipa oglas dozvoljavam da postave. Ako to ne ucinim, oni daju sebi pravo da okace po svojoj volji. E TO JE TA STAVKA KOJA MI NIJE ISLA POD KAPU. Ja cu raditi na tome da je stranica posjecena a oni ce mi tek tako iz svog interesa gurnuti ono sto zele.
Doci ce dan kad ce te vi svi moci raditi putem ByXpressa i kaciti svoje igre i zaradjivati. Zasto se Vlatko ne uclanis u ByXpress pa da zivis i uzivas radeci. Hajde posalji mi svoj email pa da ti posaljem ponudu. Upisi se pa gledaj sve,upoznaj se sa mogucnostima i vidjet ces se u tome.

Posto se svaki danom povecava broj korisnika koji koriste Adblock (plugin za web browsere koji blokira reklame na nasim stranicam) potrebno je nesto uciniti.

Posto postoji nacin detakcije da li korisnik koristi Adblock, tako mozemo ispisati odredjenu poruku ili ga redirektovati na neku stranicu na kojoj ce pisati da treba ugasiti Adblock ako zeli pristupiti sadrzaju.

Kod ide ovako

//oko svakih reklama postaviti div i dodijeliti unique ID

<--code za reklame-->

Na karaju stranice postaviti ovaj code :

<script type="text/javascript">
var ads = new Array('reklama_1,reklama_2'); //koliko god imamo povrsina
var msg = 'Poruka korisniku'; //mozete napisati bilo sta

onload=function() {
  for(i in ads){
     el = document.getElementById(ads[i]);
     if(el)
     {
        if (el.offsetHeight == 0){
            el.innerHTML = msg; // na ovaj nacin ce te prikazati text u boxu za reklamu
         }
     }
   }
} 

Osim prikaza poruke mozete uraditi slijedece:

ovaj dio

 if (el.offsetHeight == 0){
            el.innerHTML = msg;          }

zamijeniti sa, pa cemo korisnika redirect na odernju stranicu.

if (el.offsetHeight == 0){
           alert(msg);
           window.location ="nesto.html"; // stranica sa porukom da korisnik treba ugasiti Adblock

         }

Gornji kod sam napisao citajuci nekoliko clanak, mozda ima koji bug, napisao sam ga iz glave.
Mozda ce me neki napasti da korisnik treba imati slobodu da ukine reklame, ali da budem iskren meni takvi korisnici ne trebaju.

1 Like

Slaba ti je to provjera. Stavim te u NoScript filter i opet nemam reklame, niti redirekt.
BTW, ne znam jel znaš ali istina je da korisnici mogu radit što žele sa svojim računalom. Ne znam zašto se trudiš oko gluposti. Kod bannera ionako funkcionira samo statistički prosjek.

[quote=“pingvinche”]Slaba ti je to provjera. Stavim te u NoScript filter i opet nemam reklame, niti redirekt.
BTW, ne znam jel znaš ali istina je da korisnici mogu radit što žele sa svojim računalom. Ne znam zašto se trudiš oko gluposti. Kod bannera ionako funkcionira samo statistički prosjek.[/quote]

Pa da ali veliki broj korisnika ne zna sta je noScript filter, a sigurno im nije upaljen, jer im onda ne radi facebook :smiley:

A ovo sto kazes i da korisnik moze raditi sa svog PC sta hoce, nek radi, ali i ja mu mogu otezati sto je moguce vishe pristup mojoj stranici, jer sta ce meni korisnik koji samo koristi moje resurse a ja nemam nista od njega.

Ima lijeka i za noscript, i tada korisnika mogu zeznuti.

Postavim text/html u :

Text

EDIT: ovo zadnje ne stoji…jer neces ugasiti javascript, samo ukloniti code.

Siguran sam da ni velik dio korisnika ne zna što je AdBlock. To nas par, šačica dakle, ljudi koristi tu i tam jer im idu na živce sajtovi sa 500 reklama. Meni jedna reklama ne smeta, ali 500 brate je previše. Uostalom ak hoćeš zaobići AdBlock nemoj stavljati bannere u /banner niti DOM elemente nazivati sa ‘ads’ za početak.

Koristim Google Admanager, koji je ubacen u filtere, tako da je sve uklonjeno odmah :smiley:

Zanima me da li se racuna prikaz, npr. za adsense, ili reklama uopste ne bude prikazana.
Imam mali ctr pa zato pitam.

Ima nešt o tome ovdje:
http://adblockplus.org/en/faq_internal#policies
i ovdje
http://adblockplus.org/en/faq_internal#elemhide

Krajnji efekt je da se elementi u filteru ne vide i da se javascript ne loada i ne izvršava. Prikaz za adsense ako nije u filteru bi trebao raditi…

Još jedan komentar kaj se tiče adblocka: nije toliko problem u bannerima koliko u sporim sajtovima zbog količine third-party stranja. U zadnjih 8-10 godina kak se sve više aplikacija prebacuje na net, tak sve to sporije radi. Jedino se google trudi nešt izoptimizirati, ostatak svijeta je na “throw more hardware at it”. Ja blokiram praktički sve third-party što mi sprečava brzi load stranice, a adblock je za to super.

Neznam gde da postavim ovo pitanje pa cu probati ovde!Ako neko moze i zna da mi pomogne,hvala mu unapred!Kada skinem igricu npr. sa torenta i nema je u iso fajlu nego bude iz 30-40 delova i pishe repack!Da li neko zna kako se to spaja i otvara ili sta treba da se uradi kako bi je pokrenuo?Nisam pochetnik i dosta se razumem,ali nekada neke sitnice nemozes da resis!Jos jednom HVALA unapred ako neko zna odgovor!!!

Nekada kad je postojao AdBlocker samo za Firefox, glavna fora bila je blokirati pristup svima koji koriste FF, preusmjeriti ih na
http://whyfirefoxisblocked.com/
i preporučivati IE.
Danas bi po toj logici trebalo blokirati pristup svim browserima jer za sve postoje AdBlockeri, što je BTW prilično učinkovita metoda za onemogućavanje AdBlocka.

Što se tiče etičnosti blokiranja reklama…
Ako imamo ovakvu situaciju:

  • Browser odlučuje kojom veličinom fonta će biti ispisani H1 naslovi
  • Webmaster ima pravo odlučiti hoće li to prihvatiti ili će odrediti veličnu fonta koja njemu odgovara
  • Surfer ima pravo odlučiti hoće li to prihvatiti ili će odrediti veličnu fonta koja njemu odgovara

Analogo tome, Webmaster ima pravo odlučiti hoće li prikazivati reklame, a Surfer ima pravo odlučiti hoće li ih gledati ili ne.

Osim toga:
Pretpostavljam da većina onih koji koriste AdBlock ima bar mimimum potrebnog znanja da nadmudri tvoje blokade.
Ljudi koji koriste AdBlock ne klikaju na reklame. Čisto sumnjam da ćeš ih preobratiti ako ih silom tjeraš da gledaju tvoje reklame.
Među onima koji koriste AdBlock ima i ljudi koji imaju svoje sajtove/blogove i koji ti mogu pružiti besplatnu reklamu. Sigurno neće linkati na tvoj sajt ako ih tjeraš s njega.
Ne možeš pobijediti.

Ako ne želiš svoj sadržaj davati besplatno, jedino rješenje je da naplaćuješ pristup sadržaju.

Tema jeste starija ali meni interesantna iako su male šanse za uspjeh.
Je li netko našao rješenje u međuvremenu?
Kako zaobići Blocker skripti za oglase?

Sada će se netko pitati zašto bi blokirao oglase jer vidim da i toga ima ovdje.
Ako se netko trudi pomoći visitoru stranice sa oglasima u rješavanju njegovog problema i dati mu informaciju besplatno, ne vidim razloga da netko blokira oglase preko kojih se može na neki način zahvaliti autoru za informaciju koju je pročitao na njegovoj web stranici.

---- CITAT gambo —
Ako ne želiš svoj sadržaj davati besplatno, jedino rješenje je da naplaćuješ pristup sadržaju

Slažem se s tobom, međutim nema svatko mogućnost platiti informaciju tj. posjetu web stranici.
da bi pročitao potrebnu informaciju. To mogu samo iznimne web stranice u uskoj ali važnoj branši
npr: moja web stranica www.ic.ims.hr puna je oglasa ali nitko nikoga ne tjera da klika na njih a i stranica se ne bi puno brže učitavala da nema skripti

malo da obnovimo staru temu…

Evo offtopic nešto… Naime danas sam rodici koja ima četiri godine na YT pustio NMK, i kada se pojavi neka reklama (u ovom slučaju fb), ona zna kliknuti na x. Interesantno. Isto tako mislim da nema potrebe za bilo kakve skripte. :smiley: