Brisanje profila na WM Forumu

kako obrisati profil na forumu?

Možeš dobiti ban i promjenu username-a. Ali tvoje teme i odgovori na temama ostati će na forumu.

A za šta služi GDPR?

Da se na njega pozivaju prevaranti kako bi zbrisali postove (ne mislim na uatora teme)

Na šta bi onda ličio forum kada bi se njegovi odgovori brisali ?

Sve informacije koje kao korisnik ustupiš prilikom registracije (username, email, IP) naravno da će se obrisati.

Uslove korištenja bili ste obavezni pročitati prilikom registracije.

Članovi nemaju pravo tražiti brisanje svojih threadova/postova iz bilo kojih razloga.

Ono što napišete - iza toga stojite, bez obzira na protek vremena tj. različito stanje stvari u sadašnjosti u odnosu na stanje stvari u trenutku pisanja teksta.

Sve napisano automatski spada u sadržaj ovog foruma/weba i kao takvo se ne može brisati.

Teme/postovi se brišu samo u iznimnim situacijama i to samo po nahođenju moderatora.

1 Like

Stavis sve svoje teme i postove da se obrisu i kroz 24h nema te.
Promenis email u opciji podesavanja i ne stizu ti obavestenja.
Izlogujes se i resis problem.
Admin ce te vremenom zbog neaktivnosti obrisati.
Jedino sto ne vidim razloga zasto bi to radio jer kroz par godina mozes pokazati svoje aktivnosti na forumima i ljudi ce videti da imas znanje.
Meni licno mnogo pomaze pisanje na forumima sto se tice saradnje sa ljudima sirom balkana a i sire.

Postoji “anonymize user” opcija, koja napravi nešto slično onom što je @Zdenga napisao… Primjenom te opcije događa se sljedeće:

  • Korisnik se više ne može prijaviti na forum, njegova lozinka se briše i njegov korisnički profil se uklanja.
  • Novo korisničko ime nasumično se dodijeljuje korisniku, npr. anon123456. Novo korisničko ime primijenjuje se na sve njegove dosadašnje objave kao i @spomene i citate.
  • E-mail adresa, ime, datum rođenja i avatar uklanjaju se iz baze podataka.
  • Svi api ključevi generirani za korisnika se opozivaju.
  • Svi mehanizmi provjere autentičnosti treće strane (Google/Facebook/itd) se opozivaju.

To je u skladu sa svim GDPR zakonima.

Isto tako, sve kriminalne radnje bilježimo i zajedno s IP adresama i ostalim podacima o korisniku prijavljujemo nadležnim institucijama, tako da oni to imaju u svojoj bazi ako ikad pokrenu istragu.

Da li na ovom forumu admnistrator moze da cita privatne poruke izmedju korisnika?

Ako misliš na moderatore, oni nemaju tu mogućnost i neće je imati u budućnosti.

Ako pitaš za mene, kao jedinog administratora i vlasnika WM foruma (od 2012. godine), geek.hr web stranice i servera na kojem se oni nalaze, ja tehnički imam pristup svemu što se bilježi u bazu podataka slično kao što npr. Mark Zuckemberg (ili možda neki njegov sys admin) ima pristup svim porukama koje se ostave na FB-u ili IG-u. Pretpostavljam da svi vlasnici web stranica i server administratori imaju pristupe bazama podataka.

Ne znam kako je na drugim web stranicama, ali ovdje se poštuje privatnost svakog korisnika, pa i privatne poruke ostaju privatne. Podaci drugih korisnika mogu se otkrivati samo u slučaju da nadležne institucije to zatraže putem službenog naloga.

Ako bi ja dalje nastavio zakomplikovao bih ali neke stvari cu i ja sacuvati za slucaj potrebe za policiju u HR.Jer ima kandidata na forumu i za to.

Sad kad si to već spomenuo, bilo bi dobro i da elaboriraš.

Poslacu ti prvo u porukama a ti zakljuci da li bi hteo javno da napisem.

Možeš odmah i javno.

Ovo je objavljeno iz privatnih poruka bez mog odobrenja.Privatne poruke su privatne poruke i nisam napisao javno.

al si to poslao njemu licno hahaha nisi to poslao meni pa da je steel objavio nasu prepisku

To su informacije iz konverzacije koju si vodio direktno samnom, a ne s drugim korisnicima. Naravno da cu upozoriti druge korisnike na lazna oglasavanja koja si pokusao provuci.

Takodjer, ti si vec imao druge racune na ovom forumu, koji su suspendirani zbog varanja drugih korisnika, ali sam te pustio kako bi te imao na oku jos neko vrijeme prije nego kreiras opet novi account. Ali sad te mogu suspendirati, kad si vec pokrenuo ovu raspravu, prije nego opet nekog prevaris.

Nije smeo da objavi da sam to napisao bez mog odobrenja pa makar bio i vlasnik neta.Privatnost je u pitanju.

Mozes li ovu ozbiljnu optuzbu da dokazes i da napises koji sam nik bio.Ovo oko varanja je ozbiljna optuzba.Sve moze daleko da ode.

Onda preporucam da nastavis s ovim, a ja cu te sada suspendirati:

Mogu, nadleznim instituacijama. Eto taman i da testiram gore spomenutu “anonymize user” opciju. @limenka2017 te razotkrio jos prosli mjesec pa smo te od tad pratili. Pozdrav.

Ako je vec banovan, jel se moze znati pod kojim je nickom prethodno objavljivao?

1 Like