Brzina učitavanja stranice

koji je web server u pitanju, koji caching plugin? je li wordpress to?

Wordpress na shared hostingu sa PhastPress pluginom i još jednim koji dolazi uz temu .

1 Like

Odlicni rezultati! A sad napisi post od 1000 rijeci, stavi 4-5 slika unutra pa testiraj :).


Home page vs single post

Trenutno najveći članak na stranici je :

Word count: 678,
sa 6 fotografija svaka preko 1000px

Sad sam instalirao PhastPress i izgleda mi doba Verovatno ću ga zadržati .Vidim na WP samo mali broj ljudi ga je instalirao.

Testirao sam sajt preko Pingdom-a (opcija) serveri u Nemačkoj i pokazao je super rezultate Tekst 517 reči i jedna slika 604x304 od 30kb
rezultati brzina

Nego ptianje za one koji znaju zašto se rezultati sa Pingdoma se razlikuju od rezultata sa PageSpeed Insights ?

Da li rje to do blizine servera sa kojih se meri brzina sajta ili do različitih podataka koji se uzimaju kao neko pravilo za ocenjivanje brzine sajta?

Provjeri ga na gtmetrix pa nam podijeli rezultate. Po meni pingdom nije nešto…

Evo preko GTmetix-a rezultata test server UK znači ceo sajt sa adsense i svim ostalim stvarima

Ne znam… al izgleda svaki od ovih online toolsa za merenje brzine bacaju totalno drugačije rezultate Do duše zavisi kako je ko na kakvom hostingu dal na slabom ili jakom. i šta od plugina se koristi.

Po mom dosadašnjem iskustvu gtmetrix je najbliži stvarnim rezultatima.

600 riječi, 5 slika, oglasi od native, mgid i adsense

788 riječi, 8 slika, 1 video + oglasi

Koristim samo WP optimize, besplatnu verziju. Jedan sidebar uz postove, u njemu su samo 2 adsensa. Na naslovnoj nisam stavila sidebar, samo nekoliko posljednjih objava i bez ikakvih oglasa jer cini mi se sasvim suvisnim i po mom misljenju bzze opterecuje sajt. A inace nemam blage veze o optimizaciji :joy:

Evo jedna stranica sto mi je vec danima u padu i sada proverim brzinu i bude mi sve jasno, clanak ima 2000 rijeci i par slika. Premium WP tema, siguran sam da do teme nije jer korstim je za jos neke sajtove i sve je ok.
Svaki savjet dobro dosao.
TTFB: 2.3s

Redirect: 0ms
Connect: 585ms
Backend: 1.7s

Time to Interactive: 5.5s
Fully Loaded Time: 13.4s

Onload Time: 5.5s

First Contentful Paint: 2.8s

Largest Contentful Paint: 2.8s


Ja mislim da je 80% samo stvar u brzini servera koliko je neki shared server opterećen (čitaj koliko je sajtova nabačeno na njega) i koliko je jak po preformansama zakupljeni paket hostinga. Ko vodi hosting neki priučeni admin servera ili profi kao i kakvi plugini se upotrebljajvaju za sajt

Ne može na nekom slabom paketu hostinga da izvlačite 80%-90% brzine tj.performanse

1 Like

Mozda slike? :thinking: :thinking:

jesi probao web.dev ? … po meni googleovo je najtačnije

Ja takođe mislim da je googleov PageSpeed Insights daje dobru metriku tj.očitvanje za brzinu websajta

P.S nađoh neki dan jedan zanimljiv noviji plugin za WP za ubrzanje sajta. Malo sam ga testirao na sajtu jako dobro ubrzava sajt. Ne znam kod mene je ova verzija ovo plugina u Query Monitor izbaciuje neki PHP eror Verujem da će da se porpavi do novijih verzija
Pa eto ko hoće može da ga tesitra pa da vidimo jel nečem valja ili ne

E već si me bacio u razmišljanje i večeras nema spavanja…

1 Like

Kada instaliram ovaj plugin PhastPress sajt mi se ubrza dosta (prezadovoljan) ali ne radi Goolge Analitika uopste. Imate li iste probleme i kako ste resili to? :confused:

Kod mene je isto tako uključen je taj plugin i analitika radi norrmalno

1 Like

Ovaj phastpress kod mene poveca Total Blocking Time. Na stranici ima adsense… analitika radi ok.

Evo sa GTmetrix-a, bez ikakvog plugina za optimizaciju, imam svega 6-7 plugina na sajtu. Iskreno zadovoljan sam.

Evo samo da dodam na ovaj moj post, da je problem samo na mobilnim telefonima, na dekstopu je vrh vrhova brzina, do cega moze biti ljudi ?