Cane - Ivan/Dijana Jukić - prijevara

Upisem na google Mirko katic i izade:

I zanimljivo bi moglo bit:

https://branded.me/mirko-katic

I za kraj evo njegove adrese koju sam nasao: http://blog.njuskalo.hr/novosti/kako-sigurno-trgovati

Hahahahahaha

Kako bih ja platio nekome da je mene prevario za taj novac. Svake sedmice bi se sjetio mladosti sve dok ne vrati sav novac plus kamata.

Pa ljudi ima li koga blizu Rijeke… jel mu neko bio na adresi da porazgovara do sada?

Prvo pokusas pravnim putem da to vratis, jer imas dokaze crno na bijelo. Ako to (ne)uspije, poslije ga fino isprebijaj, ili plati nekog da to odradi pa cak i kad bi dobio novcanu kaznu.

1 Like

Jedno vrijeme igrao sam se policajca i otkrivao svako malo neki profil prevaranta. Čak sam navedeno ime i prezime, Dijena i Božidar Jukić, spomenuo u postu koji je već linkan ovdje, al evo još jednom. Nije loše vidjeti cijeli post

Dakle, moglo se provjeriti, što se i moralo na taj iznos.

Kasnije sam odustao od traženja novih profila jer lik je bolestan i ima ih toliko da ih teško on može pohvatat, di ću ja.

Mnoga “otkrića” koja sada pišete u temi, davno su već otkrivena i treba biti jako oprezan kod suradnji. Meni taj Cane nikad nije ni legao, jer je bio svakom loncu poklopac, javljao se u svakoj temi i bio najpošteniji i najpametniji.

Dodao bi još da se transacije od 2,5k eura ne odrađuju tako. Bar bi ja odradio to “face to face”, bez obzira o kojem članu foruma se radi. Niti sebi ne bi vjerovao da sam neko drugi, zvao bi se na sastanak unatoč tome što sam tu 8 godina s hrpu suradnji i pozitivnih “komentara”/reputacija.

Eto, toliko.

3 Likeova

Ne znam kada je to bilo, ali za njega se zna da je to Mirko već neko vrijeme.

June, 2014, imam i dalje tu poruku u inboxu.

Znam da se sad zna, ali sam se nadao da može pomoći u trenutnoj istrazi za @rootkezza. Baš me interesuje kako će ovaj put završiti.

@Cane se baš fino prerušio, možda bih i sam nasjeo. Još kad se sjetim onog nicka Sanja što je trolao ovdje, pa da sam ga i branio jer se baš infiltrirao ovdje. Treba biti oprezan.

Inače se slažem sa @komentar kad kaže da se trebaju uvesti neki bodovi za transakcije gdje se može razmijeniti povjerenje kao npr. na olx.ba.

Mene je prije prevario za neke lajkove na fb stranici, doveo sam mu 5/6 hiljada lajkova bio je dogvoor za nekih 50ak evra, al ono pocetnik bez iskustva itd… Pa nisam nista ni pokusavao za tako malu cifru.
Ali za 2500e bih ga vratio na fabricko podesavanje.

2 Likeova

Inače se slažem sa @komentar kad kaže da se trebaju uvesti neki bodovi za transakcije gdje se može razmijeniti povjerenje kao npr. na olx.ba.

A i ovo bas ne donosi nekakvu garanciju sa ovakvim ludjcima koji ce praviti profile i sami sebi ostavljati reputaciju. Za ovog postoji savrseno rijesenje a to je da mu kroz glavu vratite djetinjstvo, ove sto je ostetio. Razbiti ga ko jaje, da propisa 2.500e i prosto da ih stvori. Iskreno mene da je izlevtio(sto je teze kad se radi o ovakvoj cifri) razbi bi mu svaku jebenu kost. Dobro bi pamtio tih 2.500e pa makar jos toliko platio kazne.

To jeste istina, nažalost. Možda za početak dozvoliti samo starijim odnosno pouzdanim forumašima (koje su moderatori provjerili) da prodaju svoje usluge, pa vremenom dozvoliti novijim, ali samo opciju da kupuju od pouzdanih korisnika dok ne steknu reputaciju pa da tek tada mogu prodavati.

Danas na npr. OVH ne možeš zakupiti server bez lične karte tj.osobne iskaznice. I mnoge kladionice traže skeniranu iskaznicu. Znam da se neki neće složiti ali ovo je najbolji način verifikacije s obzirom da preko JMBG možeš provjeriti glasačko mjesto te uporediti sa podacima sa lične i sa IP adresom ukoliko neko odluči da prevari sistem sa photoshopom.

Vjerujem da si u pravu, ovakvi kao Katić neće shvatiti dok ne dobiju po nosu, pa se najbolje pobrinuti da tih 2500 eura potroši na bolničku njegu. Ko zna, možda ga tamo dočeka i neki liječnik kojeg je prevario u ovim IT vodama pa mu produži boravak :smiley:

1 Like

http://wmforum.geek.hr/badges/38/thank-you

Lijepo…a jesmo li sigurni da to nije samoprevara, da nije rootkezza takodjer Mirko?

Ne samo bodovi. Evo na primjer da korisnici koji se nisu u sistemu verificirali imaju usklicnik na avataru i da ne mogu slati i primati privatne poruke. Ima tu još mnogo ideja samo treba vidjeti šta valja i kako isprogramirati.

Nismo ništa sigurni. Možda si ti MK a može bit da sam ja :slight_smile:

Način više razine provjere je osobni kontakt. Kako to nije uvijek moguće, kod prve suradnje bi trebalo provjeriti tko dotičnog člana poznaje osobno. I možda se iz druge-treće-četvrte ruke može potvrditi identitet.

1 Like

Svasta ce me jos ovdje iznenaditi i tko zna koliko taj mirko ima profila…cak sam siguran da Andrea Jukic on isto komunicira sa njega ili je u kompi sa njom…posto ista kao kuzi situaciju, na upit da se cujemo ista ignorira itd moze sutra izgovori i fraze koje koristi doticni mirko…

Uglavnom moj slucaj je u postupku kod drzavnog odvjetnistva i neka ide tim putem jer netko ga vise mora prijaviti…

Dosta mi se ljudi javilo na pm da su prevareni ja im savjetujem ako je preko 2000 kn da isto prijave na obliznje drzavno odvjetnistvo sa dokazom i uplatom…

Ovu temu sam prvenstveno pokrenuo ako se netko nasao u istoj situaciji i da upozorimo ostale za predmetnog Canea

Update na temu cu raditi kako ce trajati postupak…

6 Likeova

Dzaba sve verifikacije, kada on sa profila preko kojeg hoce da prevari na veliko ne radi male prevare, vec ceka pravu priliku i onda…

dobro bi bilo da @costlyDeveloper nešto više kaže o njemu jer se navodno trebao nać s njim u Zg, ali pretpostavljam da mu je dotični u pm poslao tipa “e neću moć ipak doć sorry neki drugi put” samo kako bi izgledao uvjerljivo pa je i otvorio tu temu