Cane - Ivan/Dijana Jukić - prijevara

Krivo si ti sve to shvatio, ništa je ne zaobilazim, jednostavno ću pokusat prvo sa razgovorom i da mi samo vrate novci, ako i to nece ici onda podnosim kazenu prijavu…

Drugi dio poruke ne zelim komentirati jer nema smisla, očito si neki CANE2 clone.

1 Like

Itd itd.

Uglavnom tražio sam pomoc za info ovim topicom i da upozorim ostale na pravaranta i to je sve, nisu mi potrebne vaše sumnje i teorije zavjere.

Ozbiljno? Imaš ti ovde neki dokaz ili si u besu to rekao? Nikakve teorije zavere i slično ovde niko ne propagira, nego jednostavno moraš biti svestan činjenice da kada objavljuješ nečije podatke, a ispostavi se da nisi bio upravu takođe ta osoba koju si javno okarakterisao kao “prevaranta” udruženo delovanje radi prevare i slično može tebe da tuži jer si joj naneo štetu i to podleže isto u zakonske okvire.

A drugo ako si već tražio pomoć to se zove legalan put i lepo prijaviš policiji. Sve što budeš radio na svoju ruku ili rešavao na ovaj ili onaj način sa likovima i prevarantima koji kreiraju i strpljivo čekaju žrtvu kao što je u tvom slučaju, onda sa druge strane bio to Mirko Katić, Dijana, Ivan, Nikola i slični su supremni na mnogo krupnije stvari.

1 Like

Sve će biti prijavljeno, netrebas se ti sikirat niti si ti izgubio novce stoga te molim ako nemas neke informacije o dotičnim osobama bolje da se ne guras tamo gdje ti nije mjesto, pozz.

E tako je već bolje kada barem neki dokazi imaju
gle trebaš što prije otići na policiju to ti je svakako jasno a kasnije oni lako utvrde unikatnost tih podataka i bude se to brzo sredilo barem došlo do krivca a sada što se tiće naplate to ne znam kako će ići jer mogao je on dići pare i ako nema ništa na sebi i prazne račune opet si na gubitku samo te bude po sudovima vucarao.

1 Like

Samo mi nije jasno kako nisi vidio temu gdje traži uređivanje btc balanca
Čim sam to vidio znao sam da će nekome uzeti pare
Tema na brisanje

U policiji ce kazati da zaboravis na novce jer si ilegalno sve radio.
Da je sve to cisto kao sto kazes davno bi ti otisao u policiju ali nisi jer znas da nikada nemozes dokazati da si dao novac, sve te slike koje postavljas je lako napraviti u Photoshop

Ja prodajem jeftino bitcoin, samo trazim 50% unaprijed he he

Tvoja inteligencija je zapanjujuca, prosto pozelim taj mozak na tren da se odmorim.
Pa nije poslao pare mailom ili ti ga slikom, naravno da moze dokazati da je poslao pare jer je to morao uciniti putem banke. Sve podatke o navedenoj uplati mu je prevarant poslao, sto vjerovatno ima sacuvano, pa i to moze dokazati.

I naravno da mu policija moze pomoci, jer se radi o pristojnoj cifri i zakonski moraju uciniti sve sto je u njihovoj nadleznosti!

ovaj/ova mia je neverovatan :slight_smile: koliko imaš godina? sudeći po tvojim pitanjima i zaključcima na ovom forumo ne bih rekao više od 13-14 ? Da li si ikada uplatio nešto bilo kojim putem - banka, kešom (sladoled u prodavnici ili piće u kafani) , uplatnicom u banci, paypalom, karticom… za sve dobijaš račun/kopiju naloga ili nešto slično kao dokaz da si uplatio/platio nešto…

1 Like

Super, a jel pise kad posalje novac za sto ih je poslao?
Mozda je kupio garderobe kod njega, bio mu duzan novce itd…

Ponovo za pametne:
Ako je sve tako kao sto je napisao zasto nije otisao u policiju?
Kako ce da dokaze da mu ovaj nije poslao bitcoin?
Kada ce dobiti novac, poslije 5 ili 10 godina?

Vidim da niko ovdje nije napisao da je ovaj sto je poslao novac OVCA i da to nije normalno, ko jos daje novac na lijepe oci?

Tako “naivne” nemoze ni policija spasiti da ih cuvaju 24 sata, budala ostaje budala

Da , može da piše, u Srbiji obično pod nazivom “Svrha Uplate” ili tako nešto, da si jednom ušao u banku i platio nešto znao bi to.

To je njegova stvar i ne znam zašto nije, iskreno ni je ne bih uopšte išao u policiju već bi to drugačije rešio, ali isto tako ne bih o tome ni počinjao temu na javnom forumu.

Ne koristim bitcoin ali neko je objasnio gore da to može da se proveri, da malo više čitaš i učiš verovatno bi znao i to.

Pogledaj tvoja pitanja i zaključke uopšteno na ovom forumu pa možda nekad za 4-5 godina vidiš ko je blago rečeno “naivan”

Ja sam se rastuzio citajuci ovo. Meni ovaj forum nekako nekako prirastao srcu, prvi mi u mozili u onom kvadratu i mnogo lijepih savjeta prica i konkretne dobrote sam ja ovdje nasao. Nisam ja konj da ne znam dje ima ljudi da ima i govana. Ipak covjek se opusti i ne moze tako posmatrati ljude. Pogotovo u prijatnom okruzenju. Wmforum mi je u prvom kvadraticu na mozili. I svaki dan pogledam nove teme, poruke. I citao sam poruke tog, caneta i meni nikad ne bi palo na pamet da je tu zbog prevare. I hiljadu puta cujes vidis i dozivis da ljudi bude gori od stoke i nikad ne prestanes da se razocaravas. Ja sam kad sam prodao jedan od prvih sajtova i dobio pare preko wu trcao kuci da bih sto prije stigao da mu sto prije prebacim sajt da covjek ne ceka da ne razmislja da li ga je neko zajebao. Ne znam. Ruznih stvari ima na pretek i treba imati pameti lukavstva srece i iskustva da ih ne dozivis previse, a obraza i savjesti da ih mnogo ne prouzrokujes. Pateticno sve ovo sto ispisah i ■■■■■ ne vrijedi, al eto, izadje iz mene samo.

8 Likeova

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/70142-Prevara-na-Njuskalu

Najjace od svega je sto on sada cita ovu temu, i smije se svima :grin:

Vjerojatno i komentira :smiley:

4 Likeova

upravo sam to pomislio i rekoh idem napisati, kad ono vec ste me prestigli. Ne bih se uopce iznenadio da je to tako.

1 Like

Svakako bi trebalo ovesti neki sistem verifikacije korisnika. Ne treba biti obavezna ali da ovim što ne žele stoji crveni usklicnik iznad avatara pa kada žele raditi posao neka se onda pokušaju dogovoriti za plaćanje unaprijed.

4 Likeova

Cane je prevarant??? Stvarno se majstorski zakamuflirao i čekao priliku…

od mene je trazio da mu posaljem neke podatke.ufff dobro da nisam :rolling_eyes:

inaceje cane na svakoj temi aktivan.osim na ovoj…:zipper_mouth: