Case study - kako mi je gugl unistil stranice (ili ja sam)

Gledam svoj uspjeh kao webmajstora zadnjih 10tak godina i nemam se bas cim pohvalit…pokrenul sam neke stranice i kupio druge … ugl sa originalnim sadrzajem…mislio oplodit cu lovu ulozit pametno…

velika vecina njih mi je u potpunosti zamrla…za neke sam kupovao linkove za neke nisam… imam 3-4 razlicita hostinga…na vecinu sam stavljao oglase za svoj glavni biz…nekad samo banner nekad link nekad noffolow nekad obicni…nekad sam ih linkal medjusobno nekad ne…

bez diskriminacije mi je gugl pokosio sve hehe… ovdje navodim par primjera pada traffica sa histatsa… par domena sam ugasil kaj su slicno prosle…

bio sam prilicno entuzijast oko tih stranica pogotovo jer sam mislio da kao bivsi search engine rater za lionbridge imam nekog pojma o seou i kako rangirat stranice…ocito vrazji skynet misli drugacije hehe

volio bi cut komentare na ovu temu…ovo je van standardnih statistickih pogresaka da mogu tolko puta pogrijesiti sto bi moglo dovesti do nekih zakljucaka…isto tak ak neko misli da ima profi rijesenje nek se javi posteno placam

sajt1


sajt2

sajt3

sajt4

sajt5

sajt6

sajt7

sajt8

Da li si na nekom od tih sajtova koristio popundere ili slično nešto?

Jesi li ih prekrcao oglasima?

Ovo je stvarno zanimljiva stvar tim više što su svi websiteovi bili, vidljivo je, uspješni… :neutral_face: i to se je sve dođalo u razmaku vremena, odnosno, ne odjedanput. :thinking:
Mislim da bi ti Vlade trebao biti prvi koji će se zapitati; što sam učinio tada, čime sam izazvao velikog G? :o:

na nekima da na nekima ne… nisam primjetio da je to imalo previse veze…

pitam se oj svaki dan hehe… mozd bi trebal neku zrtvu prinjet…

Mislim da bi ti popunderi mogli biti jedan od bitnih razloga za pad, jer je gugl u poslednjih godinu dana sve više gledao taj neki user experience i kakvi oglasi su na sajtu, a popunderi su uvek bili siva zona za njih generalno za sve…

I ja bih rekao da su glavni razlozi ovakvih padova, a i kod mene ih je na pretek, los user expeiece i nedostatak bas jakih linkova. Pored toga moze biti i do sitnijih krupnijih manipulacija koje urode plodom pa posjeta ide dobro, ali uglavnom ne potraju pozicije predugo.

Da li su to statični sajtovi koji nisu imali nove postove/sadržaje?

Kao da gledam sebe, svake godine po par sajtova strada, nešto ih pokosi! :exploding_head:

Mnogima će bit’ lakše, bar malo. :grinning:
Ujedno učiniti topic interesantnijim. :wink: :o:

Možda Google više ne voli tematiku tvojih website-ova? Da li su svi iz iste/slične niše?

ovi nagli padovi na drugom, trećem i petom sajtom su mi zaista čudni … vjerovatno se poklapaju sa nekim google apdejtima

uglavnom da…neko vrijeme sam republishao stare clanke kojih je bilo preko 1000…tematika je lifestile, alternativa

A što točno znači ovaj boldani termin? :thinking: Nije valjda da si kompletan stari text objavio u novom članku? :blush: :o:

samo sam ponovo objavio s novim datumom…nije bilo dupliciranja sadrzaja…mozd je u tome kvaka hmmm

Nije matematički i u tom momentu, ali G-u je taj text poznat, zar ne? :blush:
Ovo sigurno nije dobro za SEO, a ako i nije jedini uzrok ovim nemilim događajima koji će uslijediti, :neutral_face: možda je bio jedan od njih. :o:

hmm to bi znacilo da se ni jedan stari clanak nebi mogo republishat bez penala…neke teme su evergreen… ak clanak sibnes ponovo na naslovnicu zakaj bi to uzrokovalo penal… samo se datum objave promjeni…al to sam ja a ne bigG AI…mozd je to neki temporalni bug!..u svakom slucaju si mi dao materijala za razmisljanje…

Nov url ili isti url? Jesi li isao samo na “update” ili si skroz nov clanak radio?

ako je link ostajao isti a datum se promijenio ne bi trebalo biti problema … mislim da sam na ovom forumu vidio da je neko pisao da s vremena na vrijeme samo promijeni datum članaka, stavi svježiji datum i da nema SEO problema

Buduci da nisi radio nikakve izmjene na clanku, a samo si obnovio datum vrlo moguce da je to main razlog.
Google jako dobro zna ko se pokusava ugurati u trazilicu s novim updejtima clanaka i AMP i ostala cudesa kako bi manipulirao rezultatima zadnjih objava, i time je moguce da te kaznio.
Da si stvarno dodao nesto u clanak i izmjenio, mislim da ti se to nebi dogodilo.
Nego koja je bila svrha updejta/republisha osim izmjene datuma, moguce da je i to G poceo sankcionirati?!