(Case study) Uticaj redirektovane istekle jake domene preko domain registra na rangiranje sajta

izvinjavam se na mom prilično pogrešnom odgovoru.

ako se bolje pogleda thespruce i ovaj sestrinski sajt, vidi se da to nije redirekcija namjenjena prevari gugla kao što mi radimo nego da su čisto odvojili jedan dio sajta na drugu domenu tako da ovo njihovo nema mnogo veze sa našim šta radimo

vidi se pad posjete kada je redirekcija krenula i u konačnici ovako odakativno čini se da su čak u minusu sa posjetom ukupnom

Na 12…stim da sam i gurao sa novim backlinkovima, sad ne znam sta je tacno rezultiralo skoku :joy:

@anja1 imas li kakvih konkretnih promjena sa ovim? Ja sam na 6 poziciji.


ne znam šta bih ti rekao. meni ovo djeluje kao normalno napredovanje sajta starog pola godine. čak i ako ima uticaja kod mene onda to nije vrijedno pomena.

Dakle, to je potvrda da ipak nema ništa od stare slave istekle domene, čak ako je imala i backlinkova. :neutral_face:
Jer to i nisu njeni backlinkovi nego (pokojne) imenjakinje. :smile: Nažalost. :o:

Pa nisi bas u pravu. Rezultati variraju od slucaja do slucaja.

Ne bi ja to tvrdio zasigurno jer je ovo samo jedan od načina redirektovanja (najjednostavniji i najmanje preporučen od ovih što se ovim bave) istekle domene. Nije ni ovo moje testiranje vrijedno pomena jer se iz njega malo toga saznat može

Ni ja ništa ne tvrdim, momci. :blush:
Komentirao sam samo Anjin slučaj. Dobro, ako će nam već Jeronimo iznijeti drugačije, tim bolje, :+1: pozdravljam. :o:

Jeronimo se uhvatio da radi 10 stvari od jednom, ko mlad majmun. Pre N.G. sam intenzivno trazio dobar domen za redirekciju ali ga nije bilo… Sad sam dva domena redirektovao na jedan web onako usput preko CPanela pa mozda i bude nesto, svakako cu da javim. Ali domeni nemaju neku jacinu da mogu da ocekujem nesto.

Trenutno radim istrazicanje kako trash PBN utice na sajt, i za sada su rezultati solidni, ali jos je rano. Videcemo kasnije sta ce da bude.

Ja sam prije redirekcije bio na 15 za taj kw, ali sam uporedno i pogurao sa jos backlinkova. Tako da ni ja ne znam 100% koliko je redirekcija imala uticaja.

Ja bih tačno volio da dođem u to stanje svijesti da nikad ne uradim ni jedan link no samo da pravim sajtove i šta prođe prođe. I realno kad se uzme uloženo i dobijeno najbolji uspjeh imam sa amz aff sajtom đe sam objavio sadžaj i ništa više. Objavio 5 članaka, mislim da su bili oko 60-70 dolara. samo u decembru sajt zaradio 90 dolara. na svim ostalim sajtovima sve nešta kalkulišem provjeravam, linkove radim, redirekcije, pičke materine i niđe nemam taj odnos uloženog i zarađenog. Ovamo sam samo zalijepio dobijeni tekst na sajt i objavio, u novembru dodao reklame kad sam vidio da sajt ima posjete i toeto.


ovih 5 beklinkova nisam ja odradio no su preko onih sajtova za analiziranje i sl.

evo moje testiranje treš pbn linkova 5 linkova 15 dolara i bukvalno ništa se nije desilo, odrađeno prije nekih 3 mjeseca

drugo testiranje pbn linkovi 10 dolara komad. urađeni nekad u septembru za frazu best … i varijacije te fraze i na slici se vidi da poslije linkova kreće solidan rast i krajem novembra kreće pad i nestajenje iz tražilici. pravo šta god sam pokušao od black hat tehnika meni ništa nije dalo ič pozitivnog. Ja sam gledao i provjeravao hiljade sajtova gdje BH daje rezultata, ali meni se jednostavno sa ovakvim rezultatima ne isplati išta pokušavat jer džaba trošim i vrijeme i pare.

2 Likeova

zato sam rekao u drugoj temi, da pronađete expired domenu koja će doista dati znatne rezultate nije jednostavno.

evo onog sajta (sa 5 članaka) što je redirektovana domena na njega, sad jel ovaj mali uspon do redirekcije ili je nadošao malo sam od sebe pojma nemam.

zanimljivo je viđet koliko direktnih posjeta sam dobio na račun te domene


čak i nekih referal klikova
među linkovima u wmt mi se nije pojavio nijedan link koji je linkovao na tu domenu

3 Likeova



eto da se zna samo da nije škodila redirektovana domena. da li je pomogla prilično je teško reći zbog starosti (tj više mladosti) ovog sajta jer sam viđao i bez ikakvih zajebancija oko beklinkova i redirekcija da se ovakav uspon događa kako vrijeme prolazi. ipak neko moje mišljenje (više nagađanje) je da je ova redirektovana domena dala boost određeni (bar za sad)

1 Like

@anja1 jel ti pise i WMT-u gdje su BL-ovi ?
Imam i ja jednu takvu domenu koja ima savrsene BL i u startu sam imao cca dnevno 30 direktnih ulaza. Sada ta domena kotira odlicno za kljucnu rijec koja se nalazi u samoj domeni. Svi tekstovi su unikatni i imam ih vec cca 200, ali oni lagano napreduju. Mislim da je kljuc takvih domena sto ima direktnih ulaza i ako odradis kvalitetne clanke imat ces dobar avg i domena raste. Moja ima vec nekih pola godine, biti ce zanimljivo vidjeti rezultat nakon godinu dana. Steta sto si stao na 5 clanaka, na sljedecem updejtu mogao bi dobiti po pici…

kakav sljedeći apdejt gugl rola apdejte non stop, nije više ono vrijeme da se čeka godinu dana na apdejt. i kako možeš dobit po pici bogati? zašto? šta će sad svaki sajt koji ima redirekciju dobit po pici? pa mogu na tvoj sajt odradit ovu redirekciju i ti ćeš dobit po pici? ili bilo ko kome redirektujem neku domenu od par dolara

gugl u wmt ne prikazuje linkove od domene koja je redirektovana

da i ja mislim da je bitna stavka direktni ulazi kao i sva posjeta koja dolazi preko starih linkova

I meni tako izgleda. To bi značilo da utjecaj postoji, :+1: priznajem da me čudi malo ovaj rezultat, no svejedno sam jednako zadovoljan njime kao i Anja i vi ostali. :blush:

To je regularno, i ti kažeš tako.

SiteA > linkuje na > SiteB > a on je cijeli 301 redirect na > SiteC

U gornjem slučaju za Google SiteB niti ne postoji. :no_entry_sign: I stoga ga neće ni spominjati u WMT-u.

Dakle, ovo gore = SiteA > linkuje > SiteC

Tako i treba biti (ovo je mala napomena za mlađe Forumaše), i to nije upitno, pitanje iz naslova se odnosilo na backlinkove koji su stariji od domene na koju linkuju :question:
Hvala Anji. :o:

Pozdrav, nedavno sam uzeo domen hotwifeshub.com , trenutni DA je 48 i PA 32.

Analitika mi pokazuje da domen ima oko 250 poseta dnevno.
Voljan sam da odradimo eksperiment i da redirektujem domen na sajt nekog od clanova iz Adult niche, da vidimo kakvi ce biti rezultati i da li ce taj sajt imati neke koristi od trafika sa ove domene.

Ko god zeli da se javi i ucestvuje u eksperimentu neka napise ovde pa cemo objaviti rezultate da svi vide:)

da ispravim, gugl prikazuje dosta linkova u wmt od redirektovane domene, mada link sa njujork tajmsa nije uhvatio

za neke teme iako ima još sajtova koji obrađuju istu temu sam ispred njih, ja sumnjam da bih to mogao bez da je redirektovana domena dala neku jačinu ovom mom sajtu, inače sajt ima 16 članaka

2 Likeova

Ja od svog redirekta odustao, pustio sajt live odnosno domen, koji sam uzeo za redirekciju. Odmah nakon mjesec dana sajt je dobio 3k organica dnevno, doduse adult je…ali previse brzo je dobio pozicije.

Jucer uradim update teme i manju korekciju na sajtu, padne mi organic posjeta za 50%… ne znam da li je kakav update bio na g ili je do moje izmjene.

Znaci kome ne daje rezulate redirektovana, neka ga proba live.