(Case study) Uticaj redirektovane istekle jake domene preko domain registra na rangiranje sajta

Jesi radio promjene teme ili samo update postojeće?

Samo update postojecu, bukvalno nema nikakve izmjene. Menu me zeza sa botstrapom pa sam to rijesi, to je jedino sto je radjeno.

Ne znam sta se desilo, nikad nisam imao slicnu situaciju. Bukvalno za 50% pad. Za jednu jaku rijec sam bio na prvoj 6, danas na drugoj predposljednji.

Ja sam nedavno na jednom siteu mijenjao kompleto temu i napravio puno drugih izmjena - na SEO uopće nije utjecalo :o
A većina kaže da takve promjene vraćaju site na 0 što se tiče google pozicija.

1 Like

Ja sam najebao sa samim updateom haha…ako se ne vrati, nikad vise ni na jednom sajtu necu nista mijenjati :joy:

Ne zna google di udara :smiley:

Aman pa kakav je bio taj domen da od nule doodje do 3k dnevno za mjesec dana?! Nevezano za sto sto je adult, kakve je imao backlinks?

Generalno pitanje za znalce:

Koliko domena je sasvim ok za Google da se redirektuje (i to mislim domen na domen direkt)?
Jel’ ima jos neko od vas iskustva s tim, i uopsteno s redirekcijiom, bilo bi mi od koristi, planiram uskoro da se upustim u tu pricu.

Nista specijalno, po ahrefsu 189 backlinkova, nisu bog zna sta. DA trenutno 14, kad sam ga kupio bio je 8 koliko se sjecam. Razlog radi kojeg sam ga i namjervao za redirekt je sto je vec i imao tih 8, a i sadrzi cjelokupnu kljucnu rijec koju targetiram na drugom sajtu. Generalno i nije neki domen za redirekt, ali eto pogurao je i taj stari. A sad ima solidnu posjetu…do ovog sto gore pomenu.

Sto je jos smijesnije prilikom rasta sav sadrzaj je copy- paste.

1 Like

ja vjerujem da nije to ništa ok za gugl da mu prodaješ muda za bubrege, tako da i ta jedna redirektovana domena može biti problem ako te neko prijavi, onaj njihov tim pregleda i naravno skonta što je izvršena redirekcija.

feedsportal.com ovaj sajt ima sa 268 različitih domena redirekciju. inače se sajt bavi prodajom guest postova.

sad da li automatski bez prijave gugl hvata sajtove sa više redirekcija ja sam skeptičan da neko zna reći. uglavnom i meni je ista ideja na umu, tj pretpostavljam da i ti imaš na umu baciti 5-10 redirekcija na sajt. Ja ću podić sajt na expired domeni i uradit još tih 5-10 redirekcija iz iste niše sve, pa šta bude. samo dvoumim se oko niše

Da slazem se potpuno. Ali mislila sam jel ok za Gugl algoritam hehe. Ako treba ici do tima da pregleda, do tad sam postala vec vazna čivija u SERPs

A organska posjeta sića. Kako to?

:grinning: vala i ja cu pa kud puklo.

pa vjerovatno zato što je svaštara sa slabim kvalitetom članaka, koji su tu prvenstveno zbog beklinka ne zbog toga što vrijede išta ili sa željom da pomognu čitaocu. Ti članci su neoptimizovani jeftini kratki i oko raznoraznih tema i moguće da zato nema neke veće organske posjete.

Danas isto, nema 700 posjeta do sad i dalje 50% pad. Gledam drugi isti sajt, isto pad…s tim da je taj drugi sajt imao male posjete stotinjak. Ovo je sigurno update bio na G, jel ima neko info?

Ne mora znavit. Bili su praznici, ljudi otisli. I kod mene pad kao i svake godine u slicno vrijeme…

1 Like

Nesto opasno mi je pokosilo sajt, i dalje je pad 50-60% posjete. Cisto sumnjam da je update teme mogao ovako nesto napraviti, ovo ili je update G ili neki penal.

Uf, bas izgleda grozno strmoglav pad.
Ako je manuelni penal, onda bi morao dobiti mejl od njih.
Jel ti se dwsio pad poslije skidanja redirektovanog domena ili prije?

Nema maila. Ali je strasan pad, nevjerovatno.

A ovaj domen je bio koristen za redirekciju, pa sam ga pustio live.

Ja se ne bi puno bunija na tvom mistu, i dalje je to ista posjeta ka u 5. misecu.Ima si nagli skok pocetkom 6. miseca i sad te je vratilo na pocetak.

Sto jest jest, @Dexter1 je u pravu. Mene zanima, da li ti je opala posjeta na starom sajtu nakon sto si skinuo redirekciju? Ili je stari sajt bio imun i na postavljanje, a i na skidanje redirekcije?

Digao je sa redirekcijom, pisao sam u ovoj temi iznad, pada za sad na tom sajtu nema

1 Like

Evo mog iskustva sa redirekcijom. Na polu mrtav sajt sam dodao domen ove jacine po Ahrefsu:

A ovo su rezultati. Nadam se da ce jos vise da ide.

Redirekciju sam odradio na sledeci nacin:
-Podigao sam nov wordpress sajt na exp domeni, onda sam instalirao “all 404 to homepage” a zatim sam homepage redirektovao na zeljeni sajt.

Sada sam isto to odradio za sajt koji sam pomenuo u amazon aff temi (post ).
Domen koji redirektujem je ove jacine po Ahrefsu:


Za nekih mesec dana cu da apdejtujem progres.

4 Likeova

Bravo Jeronimo, :+1:
veseli me da stvar funkcionira, samo zašto treba komlicirati ovako kako si opisao? :thinking:

Redirekcija jedna, pa redirekcija druga, još si i wordpress instalirao?
Zar nije mnogo jednostavnije, mislim da je i efikasnije, jednostavno redirektirati domenu još u domenskom registru, da ova “stara” više niti ne postoji? :blush: :o:

1 Like