(Case study) Uticaj redirektovane istekle jake domene preko domain registra na rangiranje sajta

Pa gde bi onda isli linkovi koji vode ka postovima, kategorijama. Na ovaj nacin izvlacim iz svakog linka maksimum.
Mada sad proveravah i da sam samo u registru odradio redirekciju isto bi bilo. Sta znam, ja vise volim da komplikujem stvari :smiley: Mada sam negde i citao da neki kao preporucuju da ide ovako kao sto sam ja odradio, da se podigne sajt, neki kazu samo u registru, treci kazu da se doda na server pa onda tu da se odradi redirekcija. Ono sto ja mislim da je sve jedno kako ces da odradis redirekciju sved dok te kad kucas aaaaadotcom vodi na bbbbbbdotcom.

1 Like

Pa baš i nije isto. Ti si napravio viška koraka, kako je i @c3po napisao.
Novi site nema potrebe dizat, a sve se uradi u domain registru, ili ako želiš da neki prijašnji članci idu na novi site (nove članke) onda malo u htaccess ubaciti 301 redove.

No to je sada manje važno. Neka si odradio što treba, i nama dao vrijene informacije po tom pitanju. Pratimo i dalje :slight_smile: … Sretno

2 Likeova

S’obzirom da sam imao pozitivnih rezultata sa ovakvim nacinom redirekcije odlucio sam i da za ovaj sajt isto odradim. Jasno je meni da tu ima vise koraka bespotrebno ali su to sve osetljive stvari i na ivici BHT-a tako da onda uvek gledam da ide onako kako je nakd dalo nekog rezultata. Da je neki projekat na pocetku mogao bih da se isprobavam, ali cu za sada da pustim ovako neko vreme da vidim da li ce da bude nekog rezultata.

Kad smo vec kod redirekcije, bacite pogled na boost koji je ovaj sajt dobio nakon redirekcije
https://www.best7reviews.com/

1 Like

većina ovih redirekcija ne radi, vidim da su išli post za post redirekcije i kad otvorim npr

dobijam ovo

i tako za sve redirekcije koje isprovjeravah. dal su nekad radile i šta se radilo sa tim redirekcijama pojma nemam

Mislim da su redirekcije šlampavo urađene. Ako idemo sa 2 WP sajta, koji imaju istu link strukturu, 301 starisite. com novisite. com će raditi uredno + svi će postovi na novom site biti dostupni (ako su u bazi naravno)

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^example.com [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.example.com [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://example. **net** /$1 [L,R=301,NC]

Isprobano i radi. Čak će redirekcija prepoznati kategoriju starog sajta i opet pronaći novi post (ako smo odabrali bez kategorije). Ako su na starom korištene kategorije+podkategorije, onda može doći do prekida u radu.

Evo par dobrih savjeta za redirekciju

2 Likeova

Nice :+1:

Reci mi samo koliko možeš kupiti exp domena i redirektovati na svoj neki sajt a da google ne digne obrve ? Jer ova metoda je ipak gray/black hat.

Prepostavljam da je uvijek bolje da netko drugi na svoje ka ime kupi neke domene pa tebi dade kontrolu nad njima da možeš redirektovati i s time smanjiti google-ovu sumnju.

1 Like

Generalno ovo kao nije BH ni GH metoda. Sto se tice broja domena za redirekciju ne bih znao sta da ti kazem. Svakako ne treba preterivati. Ja bi se drzao jedne do dve domene. I mislim da ce pre da se gleda kao manipulacija ukoliko neko drugi redirektuje na tvoj sajt.

2 Likeova

Ovaj sajt mi se ne oporavi vise nikad, nedavno sam ga pogurao jos jednom redirektovanom domenom, pa se u skorije vrijeme nadam skoku… Za sad bez rezultata.

Moguce da je taj domen sa kog si radio redirekciju imao neki penal.

Ako ima penal ne bi dobijao ovih 800-900 klikova sa gugla, no ga ne bi bilo. Bar sam ja takav slucaj imao sa penalizovanim domenama. Nidje me nije bilo

1 Like

Nije penal, domena sa slike je koristena bila za redirekciju na moj drugi sajt, taj drugi sajt je dobio skok i ja sam ukinuo redirekciju i pustio sajt online na ovom domenu. Odmah je dobio strasnu organic posjetu, i isao prema gore sve do ovog kosenja, sto se vidi na slici…

Nesto ga je drugo ubilo, a prije optrilike mjesec dana sam dodao redirekciju na ovaj sajt u nadi da se vrati na ovo staro…

Po grafikonu se poklapa sa onim apdejtom iz juna, tako da tu lezi problem.

1 Like

Ovo je tocan odgovor na njegovo pitanje, mene je pokosilo u prvom valu a njega u drugom.

Nemres google sjebat, mozes na kratko. Nista bez rabote…

@limenka2017 kako ide sajt?

Imam pitanje za iskusne, kad je pravo vrijeme za redirekciju:

Kupila sam prije jedno 3 mjeseca jedan dobar expired domen sa jakim beklinkovima i uradila restore sa web arhive. Stranica tako stoji onlajn, posjeta 5 dnevno, i rangira za jednu keyword (npr “big cats”) na 15 mjestu.
Kupila sam novi domen npr bigcats. com, stavila content (ca. 12.000 rijeci) koje se vrte oko te iste key word. Sve to je priprema za redirekciju. Poslije bi se sadrzaj sirio na druge teme.
Na novom domenu imam 0 posjeta.

Pitanje: Da li da uradim redirekciju na ovaj novi domen dok je jos “mrtav”, ili da cekam prvo da rangira za istu kljucnu rijec medju prvih 20 i da tek onda uradim redirekciju?

Mislim da nema potrebe ništa čekati. :blush:

Što čekamo,
koga čekamo

…rekao bi veliki i nikad prežaljeni Dino Dvornik. :angel: :blush: :o:

1 Like

Ja bih pitao zasto redirekcija kad imas dobar exp domen koji rangira?

:grinning:
Ja mislim da bih trebala jos malo cekati, al ne mogu izdrzati. Uradicu redirekciju danas pa cu izvijestiti sta se desava.

Usput, sad vidjeh, na jedan drugi domen (sa samo dva clanaka) sam 03.07. uradila jednu redirekciju cisto testa radi. Expired domen je bio cist, bio dropped,offline vise od godinu dana, link bio je relevantan za ova dva clanka ali na spanskom jeziku sa zavrsetkom. es. Redirekcija je uradjena na kategoriju

expired .es domen:
image

Vidi se da je rast poceo odjednom prije nego sto sam postavila tri clanka 12.08.

Profil oba domena je slab, ali test govori da cak i redirekcija sa drugog jezika ako je relevantna moze da radi!

@anja1 rekoh ti ja da ako je relevantno moze i drugi jezik :smiley:

@Kosana

Dobro pitanje! :nerd_face:
Zato sto moram. Kupila sam exp domen koji ne smijem da koristim (trade mark) i moze samo redirekt