Challenge v2.0 natjecanje – Prijave u tijeku

Po meni ne mora od nule, podržavam ono što si rekla gore, ako oćeš kupit i uzdizat neki mali sajt, što da ne, ja podržavam to. Čak bi bio vrlo rad da čitam o tome i pratim to.

Sad ljudi gledaju ima prednost u odnosu na druge, više zarađuje, brži start i sl. Al ja lagano dajem prednost vazda svima na startu. Aj prekini kenjat, ozbiljno pričama, ok, šta se ljutiš.

Bitnoe samo ne bit sisa i ne pravit sebi prednost radi neke pobjede, a pobjeda ne mora samo da znači isključivo vrijednost projekta u kešu (koja takođe može bit vrlo varijabilna i teško odrediva). A ja vjerujem da sise neće uopšte učestvovati, djeliti, izvještavati,kao i da će steelmaiden i forum reagovat ako se neko bude pravio budala i pravio pokušavao neka standardna moralna načela da izigra.

A i nije nagrada sto iljada pa da će se s osvojenom nagradom nešta krucijalno u životu promjenit, nit ja vjerujem se nekako može čak i bez spominjanja odredit da takmičenje bude moralno.

Jer na kraju krajeva biće zaista teško odrediti vrijednost svega ako se npr prijavi 20-30 ljudi pa tu bude fb, yt, aff sajt, adult sajt, pa neko ima 50k subskrajbera a krš kanal na yt, neko ima dobar sa 10k, neko s adult sajtom uzima dobre pare, ali nema veliki potencijal prodaje sajta i aff sajt sa trecinom te zarade može vrijedit više…

Ali sve to u suštini mislim da je nebitno, no da se malo potaknemo na rad, djeljenje i učenje, da ovo mjesto postane još kulje. Aj sad dosta demagogije, bitno je da se pomirite i sa tim da čak i ako budete imali bilo kakvu prednost, da ću vas stić i prestić, lagano.

Ja mislim da je najbolje da steelmaiden proglasi pobjednika, nek bira kako njemu drago i po parametrima koje on oće, čisto da mi završimo sa dumanjem o tom djelu, i prebacimo teret na njegovu grbaču, on može dalje na mrcinu ili tako neke šeme.

Štae ovo koji k? Napišeš sama pravila i sad ih kršiš. Zar ne počinjemo od 10og? Ko da ja nisam već mogao počet radit na projektu. Tražim suspenziju.

Prekini, jesi čuo? Šta ti imaš osmoro djece pa ne možeš pokrenut još jedan sajt da učestvuješ? Imaš jedan sajt i kao ne možeš drugi? Stidi se svojih godina, ne samo to no brukaš forum cijeli. @Kosana upiši ga da učestvuje inače ćemo ga prozivat dovjeka.

@simeon ja ne vidim da si se prijavio da učestvuješ? @Kosana upiši i njega i @Hellas slobodno.

Jel treba ja stari čoek da vas prozivam da bi se vi prijavili. Još sam nekog mislio prozvat al se ostarelo i popih koji gemišt (zato se kao kurčim prozivam ljude, dajem sebi za pravo).

Ja bih baš volo ovo pratit jer sam u segmentu fine tuning kastig. Eo pregledah sve ovo što napisah od početka i vidim da sam dementan.

Tako da samo bitno da smo zdravo, a jel od nule, nije bitno.

Htjedoh napisat samo da je bitno da smo fer, ja kontam da jesmo, al npr cio izbor možemo na pleća @steelmaiden bacit, ili da odlučuje može on plus zarada plus izbor donatora plus izbor takmičara itd.

5 Likeova

Ako oni iz alfanuma bude nerazumni, ja ne ucestvujem

hahhahah a čovjeka, imaš LAJK!

p.s. prijavljujem se i ja

4 Likeova

Teško je definirati precizna pravila kada se ne limitiramo samo na jednu nišu zarade (npr. affiliate), no pri odabiru pobjednika ću uzeti u obzir sve faktore. Svakako će prednosti imati oni koji krenu od nule ali i oni koji transparentno prikažu sve troškove. Npr. ne vidim problem u tome da netko kupi expired domenu, backlinkove ili FB stranice i uz pomoć toga napravi profitabilan sajt ako će troškovi biti prikazani realno. Isto vrijedi i za kupovinu gotovog sajta na nekoj javnoj aukciji (npr. Flippa) ako će se onda od tog sajta napraviti nešto bolje. Ako netko bude koristio već postojeće vlastite resurse, npr. FB stranice, promet ili linkove sa svojih drugih sajtova, to će se trebati prikazati i to će se gledati kao rashod/trošak kojeg možemo zajedno definirati ili prepustiti mojoj slobodnoj procjeni.

Pri odabiru pobjednika, gledat ću sljedeće faktore:

  • ukupna dobit projekta tijekom 2022. godine
  • projekcija dobiti za budućnost (Ovo je bitno jer vjerujem da nije cilj samo napraviti sajt s brzom zaradom nego sajt koji će dugoročno donositi profit).
  • vrsta projekta
  • uložen trud
  • transparentnost
  • (možda se sjetim još nečeg)

Nekako mislim da će se s vremenom neki od projekata sam po sebi izdvojiti pa će u konačnici ionako biti svima jasno tko treba biti pobjednik.

Neki me pitaju u Inbox kako mogu pratiti natjecanje, pa da ponovimo… Natjecanje će se odvijati unutar zatvorene sekcije foruma, a kojoj će pristup imati:

  • svi koji sa svojim projektom budu sudjelovali u natjecanju
  • svi koji naprave donaciju za natjecanje
  • svi VIP članovi
5 Likeova

Eto ajd ucestvovacu samo zbog anje… a pravim kucu na godinu i vjerovatno ce projekat u zaborav otici.

Hajd mi samo recite jel projekti trebaju biti odmah javni ili cemo ih objelodaniti kad zavrsi takmicenje ili ce samo pobjednik objelodanit adresu projekta? S obzirom da su prosle godine godine svi bili anonimni. Naime imam ideju jednu za affiliate nišu koja će oduvati sa zaradom ali ne bih da bude još deset sajtova jer je konkurencija nikakva :slight_smile:

1 Like

U prvom postu gore je navedeno ovako:

1 Like

Sudjelujem i ja. Možda ću malo kasniti s ulaskom, ali sudjelujem.

Iako me već dugo nema u online biznisu, odlučio sam se probati malo raditi s jednim novim toolom kojeg je napravio moj prijatelj i njegova ekipa. Bit će live idući tjedan, pa me zanima šta su oni to napravili, a zvuči super :grinning:

Idem sa amazon aff :grinning:

5 Likeova

Učestvujem :slight_smile: Da li se već domena može kupovati?

Moze. Ali razmisli dva put. Ja sinoc kupila, bila odusevljena, danas se kontam - koji meni bi, jesam li ja sanjala ili stvarno kupila ovaj domen :grin:

1 Like

E ovako, posto se meni ne radi za chelendz affiliate, mogu li ja da sklopim nekoliko stvari u moj projekat?
Npr, radio bi CPA, ClickBank, Affiliate ali i druge metode (ne sajt i klasika kao ovo do sada) i da sve to vodim kao moj projekat. Npr da na kraju bi sabrao sta sam uradio, koliko ulozio i koliko zaradio.
Da naglasim da sve sto bi radio je novo za mene, tako da bi i ja u hodu ucio vecinu stvari, i jos jedna jako bitna stvar, rashod odnosno ulaganje bi bilo jako malo. Npr neki domen mozda, hosting i tjt. tako da verujem da bi bilo interesantno pogotovu za pocetnike.
Moze li takva stvar da prodje?

5 Likeova

Naravno da može. Nije ni to loše kad se krene nešta novo činjet više se uči i više se može dat informacija koje i druge koji oće počet to radit interesuje

Za sad 12 prijavljenih, ako nesto nisam propustila.

@petarvu molim te prebaci se gore u anketi sa donatora na ucesnike, ako hoces dodatno donirati, mozes neovisno o tom.

Ispod tagujem jos proslogodisnje prijavljene, ako neko ima zelju da ucestvuje, molim da se gore u pocetnom postu prijavi putem ankete, bolje tako nego u komentarima, zbog pregleda. Za donatore isto. Pa da @steelmaiden dijeli znacke.

@drmrgood @Hellas @GojaWM @mestro67 @makica @strgan @hzg @zgubijumf @m1l4n @emirthestroj @mirzoni @xzenzor @amazonac @nikos_moris @ivan19992 @gojawm

1 Like

Da li se mogu prijaviti sa sajtom koji je star 1-2mj? Imam 15ak clanaka na njemu, niša je velika. 2 clanka su do sad tek indeksirana. Mozda jesam ranije zapoceo sajt ali opet imam dosta manje iskustva od vas pa bi se natjecao ako mogu :joy:

2 Likeova

možeš naravno. idi prijavi se da učestvuješ. svejedno je rekao steelmaiden da će izvagat na kraju sve, samo u izvještaju napiši sve, daj skrinšotove kako ide kolko si uložio do sad i te stvari, i ja ne vidim problem da ne bi mogao učestvovat

ne znam dal će ovako im još jedna notifikacija al što ne probat. helas se prijavio pa sam ga sklonio iz označenih.

http://prntscr.com/21w2jaq bude notifikacija nakon @

ja ne znam što se ti meni još uvijek obraćaš kad se nisi prijavio za čelendž? pa mora li bit sa alfanumom? kažu da ne daju popust ako misliš da im ne platiš punu cijenu? čini mi se i to da po njihovom pisanju da ne bi dozvolili ni komercijalnu upotrebu, tj npr da sa njihovim programom praviš audio knjige i aploaduješ ih na yt (ili tako neke fazone), bar sam takav utisak stekao čitajući onu temu na elite security forumu. sad mogu li ograničit upotrebu na yt ne znam, ali sam siguran da nisi ni prvi kome je to palo na pamet da čini i da koristi alfanum za yt. a nisam gledajući masu klipova skontao da imaju klipovi napravljeni sa glasom iz alfanuma

Pa izuzev toga da je sam citam, nema alternative. Ako bi dali za youtube (a nije citanje knjiga, kontam da je lakse prihvatit ovako kako sam ja planirao da radim) za 200-300e, maks 400e pa ajde nekako. Ali ne planiram ucestvovat.

Imam neki drugi sajt koji je vec reg (ali ne radi nista) i koji je alternativa za celendz, ali to bi tek vidio kroz mjesec dana dal bi bilo vajde od toga

ja imam tetka u srbiji koji ima dioptriju na jedno oko -15 ili -18 tako nešta, a na drugo oko je isto kastig neki. ne govorim to da ti mogu sredit po nižoj cijeni, no čisto da ti pravim zazubice sa ćoravim tetkom koji može dobit alfanum po nekoj smiješnoj cijeni

ajde bilo šta daj čisto da bude mase neke učesnika da bude zanimljivije

1 Like

Hvala ti puno, do sad ulozio za 15ak artikala, domena i host oko 250-300$. Iskreno nemam sta slikati, nisam jos amazon postavio, nemam klikova ni nista, indexirana 2 clanka i homepage.
Prvi clanak objavljen 7.10.2021