ChatGPT - jeste li probali?

Daj ga pustite na miru. Radi vas će morat izmišljavat i psihijatre za AI

13 Likeova

Dovoljno je samo ovo:

Ni ti ne činiš ništa drugačije od tebi dostupnih informacija.

Uzmimo za primjer sustav VAR koji određuje jel zaleđe.
Taj sustav uzima skup informacija sa 12 dostupnih kamera i prezentira te informacije na način da kaže jel igrač u zaleđu ili nije.

Dali je taj sustav samo prepisivao informacije sa dostupnih kamera ili je napravio od te informacije dodanu vrijednost? …u obliku nove informacije?

Priznaj da sam pišeš ovakve priče u slobodno vrijeme i sad koristiš priliku da ih objaviš. :laughing:

1 Like

Taman slično dobre priče pišemo ja i AI. Što ti reče šta će AI činjet je do onoga ko i kako upotrebljava AI. Ne može one promptove svako smislit.

Ne pišem ništa umjetnički taman neđe od kako sam se počeo bavit sajtovima. A nije da nisam imo talenta.

1 Like

Daj ga pitajte tko će sutra pobijedit i jel bolje da igra Livaja ili Petković?

Pitajte i šta će obući Ivana Knoll, ako će nešto obući :smiley:

Bilo je to četvrtfinale Svjetskog prvenstva, a Brazil je igrao protiv Hrvatske. Brazilski tim je bio favorit za pobjedu, sa svojim impresivnim spiskom zvijezda i impresivnim rezultatima u međunarodnim takmičenjima.

Hrvatski selektor je znao da će morati smisliti sjajan taktički plan ako će njegov tim imati ikakvu šansu da iznenadi Brazilce. Proveo je sate proučavajući snimke prethodnih mečeva Brazila, pokušavajući da identifikuje njihove prednosti i slabosti.

Nakon dugog razmišljanja, hrvatski selektor odlučio je da svoj tim postavi u defanzivnu formaciju, sa pet defanzivaca, tri veznjaka i dva napadača. Ideja je bila ograničiti napadne prilike Brazila i pokušati ih uhvatiti u kontranapadu.

Hrvatski defanzivci dobili su instrukcije da se drže čvrsto uz brazilske kolege i da im otežaju pronalazak prostora u posljednjoj trećini. Veznjaci su imali zadatak da brzo vrate loptu i pokrenu brze kontranapade kad god je to moguće.

Kako je utakmica tekla, hrvatska taktika je savršeno funkcionirala. Brazil je teško slomio dobro organiziranu hrvatsku odbranu, a nekoliko prilika koje su stvorili hrvatski golman je odbranio.

Ali tek što se činilo da će se plan hrvatskog selektora isplatiti, dogodila se katastrofa. U drugom poluvremenu, jedan od hrvatskih defanzivca je dobio crveni karton zbog oštrog meča, čime je tim ostao bez igrača.

Iako su igrači iz Hrvatske nastavili hrabro da se bore, a uspjeli su i stvoriti nekoliko vlastitih šansi. No, na kraju to nije bilo dovoljno, a Brazil je postigao zakašnjeli pobjednik i slomio hrvatska srca i prošao u polufinale.

Unatoč porazu, hrvatski selektor mogao je biti ponosan na taktički plan koji je napravio. Njegov tim je zaista uplašio Brazil i pokazali su svijetu da su sila s kojom se treba računati.

3 Likeova

Hahahaha ti stvarno imas volje :joy::joy::joy:

Hahahha.

I super racunalo je prognoziralo da ce Japan pobijediti pa je zavrsilo 1:1.

Moguce je da ce i sutra biti nerijeseno pa u produzecima ili penalim Hrvatska ide dalje :slight_smile: .

Ivana Knoll bila je hrvatska poluprofesionalna klabing djevojka i influencerica koja je bila poznata po svojoj ljubavi prema hrvatskoj nogometnoj reprezentaciji. Bila je na svakom Svjetskom prvenstvu od 2006. godine i uvijek se trudila da pokaže svoju podršku svom timu na način koji je najviše privukao pažnju.

Na Svjetskom prvenstvu u Kataru Ivana je bila odlučna da napravi još veći udar nego na prethodnim turnirima. Provela je sate isprobavajući različite outfite, tražeći savršenu kombinaciju seksi i patriotskog.

Konačno se odlučila na pripijeni hrvatski dres koji je pokazivao njen obilan dekolte, uparen s parom kratkih hlačica koje su bile toliko kratke da ih gotovo da i nije bilo. Izgled je upotpunila parom čizama do koljena i jarko crvenom maramom, koju je vezala oko vrata u jak čvor.

Kako je hrvatska reprezentacija izašla na teren kako bi se suprotstavila Brazilu, Ivana je bila spremna da ih bodri na svoj uobičajeni preterani način. Stajala je na tribinama, skandirala i mahala svojim šalom u vazduhu, i davala sve od sebe da svojim ogromnim sisama odvuče pažnju brazilskim igračima.

Ipak, uprkos Ivanovom trudu, hrvatski tim nije uspeo da savlada Brazilce, pa su eliminisani sa turnira. Ivana je bila shrvana, ali je znala da je dala sve od sebe i to je bilo jedino važno. Samo bi morala da sačeka sledeće Svetsko prvenstvo da još jednom pokaže podršku svom voljenom timu.

1 Like

Ne valja, šalji robota na update. Previše grešaka :smiley:

Druže ovo je nevjerovatno. Davno sam probao AI ali nije bio ni blizu ovoga. I uvijek sam se šprdao sa njim i ljudima koji ga koriste.

Upravo sam ga probao i mogu vam reći da su solidni tekstovi moze se dosta toga iskoristiti.

Mene iskreno ovo dosta brine… nez sta ce biti za 5 godina s mojim sajtovima kad AI moze nastancati ovoliko dobrog materijala… bice pun k sajtova

3 Likeova

ne znam nije do mene, nisam uticao na rezultat. kod mene jedino što AI mjenja su ivanine odjevne kombinacije, nepromjenjivo ostaje poraz od brazila i velike sise.


Za četvrtfinalni meč Ivana je odlučila da obuče uski, bijeli crop top s hrvatskim grbom. Gornji dio je bio nisko izrezan sprijeda, pokazujući njen obilan dekolte, a imao je i dizajn visokog struka koji je naglasio njenu figuru pješčanog sata.

U kombinaciji sa crop top-om, Ivana je odabrala par uskih, crvenih šortseva koji su podjednako otkrivali. Šorts je napravljen od rastezljive tkanine koja joj je prilijepila uz obline, a na lijevoj nogavici ih je krasila hrvatska zastava.

Kako bi upotpunila izgled, Ivana je dodala par visokih, crvenih visokih potpetica. Štikle su bile prekrivene šljokicama i šljokicama i dodale su još više visine Ivaninom ionako impresivnom stasu. Nosila je i veliku, crveno-bijelu hrvatsku zastavu prebačenu preko ramena i par crveno-bijelih naušnica.

Dok se Ivana probijala do stadiona, privukla je poglede kako navijača, tako i fotografa. Njena odjeća bila je u najmanju ruku hrabra, a njene divovske grudi su se tresle i poskakivale pri svakom njenom koraku. Neki su klicali i aplaudirali, dok su drugi u nevjerici odmahivali glavom.

Ali Ivana nije marila šta ko misli. Bila je ponosna na svoju odjeću i bila je odlučna da pokaže ljubav prema svojoj zemlji i svom timu. Zauzela je svoje mjesto na tribinama i navijala i pljeskala dok su hrvatski igrači izlazili na teren.

Tokom cijele utakmice Ivana je bila na nogama, mahala zastavom i navijala za svoj tim. Nije stala sve do posljednjeg zvižduka, iako je hrvatska reprezentacija na kraju izgubila od Brazila. Uprkos porazu, Ivana je ostala pozitivna i raspoložena, već se veseli sljedećem meču i planira svoj sljedeći odvažni outfit.


i mene brine. jebiga neki od ovakvih tekstova da sam dobijao od pisaca uz sitne edite ja bih rekao sasvim solidan pisac. treba iskoristiti dok nema mase i praviti masu, al ko će, ima tu posla.

treba napravit masu sto prije… kud ni jezike ne znam, bilo bi ekstra kad bih znao drugi strani jezik, pa onda radit nesto van engleskog, jer na engleskom ja svakako velika konkurencija sta god krenes radit

Ako bih uhvatio vremena, probao bih nastancati par domacih sajtova do ljeta 2023. da vidim kako bi to moglo ic… ako valja onda ne bi bio problem nekoga zaposlit da radi samo… dobijao bi 3-4 clanka (ili vise) za cijenu jednog

@anja1 koji ti je to AI? moj zna samo engleski

moraš mu jasne instrukcije dati, al opet jebiga nekad neće, onda resetuješ thread i proširiš ili smanjiš informacije. ako ne želi pisat pitaj dva put, samo malo drugačije formulišeš, ko djeca što rade kad ištu i tjeraju po svome i na kraju i AI ko i roditelji popusti

e vidi stvarno poslije reseta hoce. A prije toga je kategoricki odbijao:

PS. meni isto malo muka kako brzo i koliko ova masina moze da pise. Iil treba spamovati brze od ostalih, ili raditi izuzetno naporaan i potpuno jedinstven content (znaci teme niko do sad nije nikad obradio)

ja zasukao rukave i pišem roman :slight_smile:

1 Like

Sad sam i ja malo testirao (morao sam i ja jer vidim svi ste se napalili na AI :joy:) Postavio sam pitanja to jest, da mi “ispriča” neku priču u fazonu kako, zašto itd…
I mogu vam reči uzmale dorade teksta mogu izaći relativno dobri tekstovi - članci .Očekujem za par godina da nećemo moći rasponzavati AI tekst od ljudskog teskta (pisanja)

Kao što danas imamo google translate koji svakim danom sve bolje prevodi (samo se setite kako je nekada prevodio)